reteta pentru tratarea ulcerului, gastritei

Creat de crinapop, Aprilie 13, 2014, 10:25:31 PM

« precedentul - următorul »

sorinma

Mersi. Parca nu diferenta prea mare de pret. Ma gandesc la tratarea afectiunilor respiratorii la copii cu toate ca pana acum nu prea eram deacord
Sanatate
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

pistol28

1. 1/2 sau 1 kg de miere de albine
2. 2 frunze mari sau 3 frunze mai mici de Aloe Vera
3. 3 linguri de Cognac , Whisky sau Tuica ( ca dilatator ) .

Se sterge praful de pe frunze si spinii se indeparteaza. Apoi , planta se taie in bucati mici. Astfel taiata planta, se introduc toate elementele intr-un mixer si se mixeaza, pana se face o pasta vascoasa. Astfel se poate deja intrebuinta.
Se poatepune in frigider sau lasa afara, dupa dorinta fiecaruia.
NU TREBUIE SA SE SCOATA PARTEA EXTERIOARA A FRUNZEI SI NICI SA NUSE TREACA PRIN SITA ACEST REMEDIU !!!

Calugarul Romano ne da sfatul ca trebuie luata 1 lingura mare de 3 ori pe zi, cu 15 minute inainte de fiecare masa.       Aceasta cura trebuie sa dureze cel putin 10 zile si numaidaca analizele arata ca nu ati avut rezultatul scontat, se mai poate repeta inca de 4 ori, pana la remiterea totala. Pot apare abcese ale pielii, dar acest fapt este un simptom bun si nu trebuie sa ne ingrijoram.
Daca dupa prima parte a tratamentului (10 zile) nu se vad rezultatele dorite, sa repetam tratamentul, dupa ce s-au facut examenele respective ca sa vedem daca tumoarea nu a cedat, sa mai facem inca pana la 4 tratamente (a cate 10 zile), pana la vindecarea totala.
De 6 ani, calugarul a folosit acest remediu, gratuit, cu rezultate optime. A tratat zeci de persoane in Belén si imprejurimi. El zice ca nu doar trateaza Cancerul, ci si il previne.
Trateaza cancerul de piele, de creier, de plamani, de prostata, leucemia.
De asemenea, povesteste ca a tratat o calugarita tanara, de numai 29 ani bolnava de scleroza. Cel ce doreste o marturie a unei persoane care s-a vindecat de cancer pulmonar, il poate contacta pe dl. Fausto Pimentel, in Santo Domingo , la telefonul : ( 809 ) 247-2316. Acest domn a publicat ceea ce a scris mai sus, ca o multumire pentru viata, desi i se dadusera doar cateva zile de trait.
As vrea sa mentionez (nu eu, ci cel ce scrie articolul), ca nu se trateaza doar cancerul, ci este si un restaurator al celulelor naturale si intareste sistemul nostru imunitar .
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

oroles

Pentru ulcer se poate prepara un "cocktail" din tuica de pruna, miere si propolis.
Eu am incercat. Nu stiu ce rezultate are insa e buna. :D
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

pistol28

Citat din: oroles din Octombrie 09, 2014, 10:23:56 PM
Pentru ulcer se poate prepara un "cocktail" din tuica de pruna, miere si propolis.
Eu am incercat. Nu stiu ce rezultate are insa e buna. :D

Foarte BUNA de la 45 grade in sus.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

joohny

Citat din: oroles din Octombrie 09, 2014, 10:23:56 PM
Pentru ulcer se poate prepara un "cocktail" din tuica de pruna, miere si propolis.
Eu am incercat. Nu stiu ce rezultate are insa e buna. :D
Va salut.Si care ar fi raportul intre cele scrise mai sus?Sanatate.

oroles

E foarte buna reteta. Nu ma asteptam sa ma simt asa de bine la stomac dupa tuica, stiut fiind ca alcoolul nu prea face bine la stomac. Se regleaza foarte bine tranzitul intestinal.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde