tassevasi

Creat de tassevasi, Aprilie 19, 2011, 09:10:56 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

La multi ani, de ziua numelui!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

roi_ag


Vyktor

LA MULTI SI FERICITI ANI!  : sampanie:

orbanstefan64

LA MULTI ANI SF VASILE !!! : sampanie:

bio

Citat din: tassevasi din Decembrie 30, 2014, 07:50:04 PM
  Cind am fost cu masina la omologare ,aveam facut in interior stelajul pt supi , au fotografiat si au consemnat ,daca nu aveam stelaj  nu mi-o omologa ca stupina,i-mi faceau numai identificarea ,ce are un cost  ...fiind cu omologarea la pachet  zic ei  ar fi mai putin , acum eu nu stiu asta , stiu ca am dat aproape 1500lei.
  Stalajele  au fost facute de mine in regie proprie, fiind  duba si nu am depasit caracteristicile  lor.
O informare de tinut  cont , daca se achizitioneaza o masina   fara duba (cu obloane,prelata ,altceva ) treb  facut un proiect de un inginer  recunoscut, atestat  de RAR ,treaba asta zic ei, sa nu se depaseasca   gabaritul din constructie , de altfel daca se schimba duba , motor etc  , treb sa fie montate de  firma autorizata  cu factura .
   Multe lucruri se aranjeaza  cu spaga ,facturi  false etc doar  traim in tara tuturor posib.
   Altceva inportant , in timp de 30 zile de la achizitie treb sa o iregistrati la primarie  , dar pt identificare si omologare  stupina  te duci cind termini  treaba in interior .
   Numai bine .

Merci pentru raspuns..

Sa traiesti cu numele !!!

mosunick

La multi ani cu sanatate, Albine vesele si prolifice!!!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

ioanardelean55


     LA MULTI ANI ,SANATATE, VOIE BUNA , la toata familia  =D> =D> =D>, iar patrupedu sa fie si el sanatos sa-si faca datoria fata de stpini .

ves.lucian

  LA MULTI ANI !!!
  CU SANATATE !!!
  MAXIMA , EVIDENT !!!
             :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

G. Iulian


tassevasi

In sfirsit  sa  rezolvat cu  netul .
   Va  multumesc  dragi colegi (de suferinta  :))  foarte  mult   si eu la  rindu-mi  va doresc dvs cit si  familiilor  dv , multa  sanatate ,fericire ,in continuare  sarbatori placute , un an   mult mai bun cu bidoane pline .
  Numai bine  :hi: :hi:

tassevasi

Citat din: dan sebastian din Ianuarie 01, 2015, 08:59:08 AM
Camionul e mai mare de 7,5 tone ?
Nu e mai mare , e de 7,5 t .
  Numai bine . :hi:

popik50

Nea Vasile, multa sanatate si la multi ani. Pentru masina trebuie atestat de transport marfa?

dan sebastian

Fiind inmatriculata ca pavilion apicol nu cred. Nici macar tahograf sau  rovinieta nu trebuie.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

tassevasi

Citat din: popik50 din Ianuarie 01, 2015, 10:38:07 PM
Nea Vasile, multa sanatate si la multi ani. Pentru masina trebuie atestat de transport marfa?

Atestatul pt  transport marfa  treb atunci cind  esti angajat al unei firme ce  transporta  marfa , daca e al tau  nu trebue ,iar cu tahograful  dupa cum am inteles de la un patron de  scoala auto, ca trebue numai   atunci cind  te  deplasezi la  mai mult de 50 km  ,rovinieta  trebue  la orice vehicol ce umbla pe strazi , dar se ia pe o zi .
   Numai bine .

popik50

#524
Am vorbit  cu instructorul auto cu care am facut scoala pentru categoriile C si CE si a zis ca pana la 7,5 tone nu ai nevoie de nimic daca transporti stupi sau marfa ta. Daca te angajezi la o firma atunci se schimba treaba, ai nevoie de atestat, licenta, card tahograf etc. In schimb daca vei conduce un camion mai mare de 7,5 tone iti trebuie atestat de transport marfa chiar daca sunt stupi sau marfa proprie.