tassevasi

Creat de tassevasi, Aprilie 19, 2011, 09:10:56 PM

« precedentul - următorul »

sandupop

Sa le folosiți sănătos,  de curiozitate cat a costat masina de debitat  si ce lățime maxima taie?
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

tassevasi

      Va multumesc .                                                                                                                                     E  destul  se scumpa ,nu are inportanta  pretul , latimea  ce poate  fi taiata la  debitare  prin  culisare ghidajelor  este de 33 cm .
   Numai bine .

MariusApicultura

Citat din: tassevasi din Februarie 09, 2014, 02:21:34 PM
Sa va  mai  arat  noile  achizitii , un compresor de 50L cu motor de 1,5 kw ,furtun , pistol cu capse ,si o alta  masina  de  debitat tot  felul de  unchiuri , mai  mare decit  cealalta ,cu  laser pt trasat .

Felicitari ptr achizitii, sa le folositi sanatos!  %%- %%-

P.S.: V-am trimis si un PM.

Numai bine!
Istoria isi bate joc de cei care nu o cunosc, repetandu-se!!! 
Insulta e declaraţia înfrângerii!!

tassevasi

#483
Eeeiii, .... cam de multa  vreme  nu am mai postat pe pagina  mea , ce sa va spun ,ca am trecut peste o problema  mare  cu inundatia ce ma  afectat si pe  mine ,am refacut  totul , am vindut  Fordul de 3,5 t  si am luat un  Mercedes Vario  7,5 t  , deja  am fost la identificare si omologare  ca stupina .
  Am facut stelajul in interior  si cite 2 rinduri de orificii pt urdinis ,inca nu am terminat  urmeaza sa  fac si al  lll-lea  rind de gauri .
  Va fi pe o parte 11 stupi si 3 rinduri ,total 66 de stupi si o mica  cabina  de extractie , eventual si pat ,deja am cabina  de dormit .
Sa pun citeva poze ce le am de pe olx cu masina .

tassevasi

#484
Si

G. Iulian

Să o stăpâniţi sănătos!

tassevasi

 Multumesc mult Iuliane , numai bine .

mape 48-petru manea

Sa fi sanatos si sa realizezi ce ti-ai propus  :hi:

tassevasi

 Multumesc  mult D-l Petrica , vreau sa  scap de incarcat si descarcat , de  multe ori  nu ai cu  cine sa te  ajuti , stiu ca  voi avea o productie   mai mica  ,dar   mergem inainte .
  Cu respect , numai bine . :hi:

jean_dobrita

La ce pret a ajuns Mercedesul Vario  7,5 t ??As vrea sa-mi iau si eu in viitor o masina de 7.5 t..cat ajung taxele pe apicol?

Marius-ursulakhe

Sa o stapanesti sanatos nea vasile si la cat mai putine necazuri cu servisurile

tassevasi

Citat din: jean_dobrita din Noiembrie 09, 2014, 09:18:31 PM
La ce pret a ajuns Mercedesul Vario  7,5 t ??As vrea sa-mi iau si eu in viitor o masina de 7.5 t..cat ajung taxele pe apicol?

Pretul , depinde de vechime si cit de bine  negociezi cu vinzatorul , daca  are taxele  de mediu platita  ,etc.
Eu am ajuns la 4000 fara taxa mediu platita , masina e din 2000 , iar pt apicol nu o sa platesc nimic ,deja am omologat-o  auto utilitara apicola.

Multumesc  Marius ,numai bine .

andreiu

        Frumoasa scula Vasile. La priceperea si rabdarea ta vei realiza o bijuterie. Bravo !

tassevasi

 Multumesc f mult  mos Andrei , :) sa fiti sanatos ,nepotii sa-i creste-ti frumosi si sa ne bucuram de ei.
  Numai bine .

iulian61

Sa o stapaniti cu placere! Taxa de mediu se plateste daca o omologhezi apicol?