tassevasi

Creat de tassevasi, Aprilie 19, 2011, 09:10:56 PM

« precedentul - următorul »

mape 48-petru manea

Si pentru zbor si pentru film   :bravo:

bismark

    Frumos la tine Vasile soare albinele zburda .Pe la noi n-am vazut soarele de o luna ceata ne-a intrat peste tot si noua si albinelor.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

MariusApicultura

Asa este si in sudul Jud Arges (unde am stupii), cum treci de Costesti - Com Buzoiesti, sunt alte conditii meteo si anume multa multa  ceata.
Istoria isi bate joc de cei care nu o cunosc, repetandu-se!!! 
Insulta e declaraţia înfrângerii!!

romikele

Citat din: bismark din Ianuarie 07, 2014, 07:35:58 PM
    Frumos la tine Vasile soare albinele zburda .Pe la noi n-am vazut soarele de o luna ceata ne-a intrat peste tot si noua si albinelor.Cu respect

Si la noi la fel!  :sad: :sad: :sad:

Vasilica, de ce nu ai pus numerele cum zice ordinu`: dreapta-sus, fata sau spate?  :uimit:

tassevasi

#454
Citat din: romikele din Ianuarie 07, 2014, 07:47:23 PM
Citat din: bismark din Ianuarie 07, 2014, 07:35:58 PM
    Frumos la tine Vasile soare albinele zburda .Pe la noi n-am vazut soarele de o luna ceata ne-a intrat peste tot si noua si albinelor.Cu respect

Si la noi la fel!  :sad: :sad: :sad:

Vasilica, de ce nu ai pus numerele cum zice ordinu`: dreapta-sus, fata sau spate?  :uimit:

   Sa raspund  sefului : 
   :rotfl: :rotfl:  Pai sa stiti  ca de asta  nu am pus eu  filmulete ,  stiam  ca le-m pus unde nu treb  si-mi atrageti  atentia , ca de altfel  si altora , pe buna  dreptate .
   Am citit  dupa ce le-am pus :razz: si fiind f f  proaste si cu bani multi nu mai ma-m chinuit sa le desfac .
    Acum suportati un neconformist se  merita , acum intreb si eu  ,  de ce sus  dr si nu sus  st , de ce nu jos  , numai ca au scris  aia in  hirtiile  ordinului .
   Eu a-si vrea sa am o explicatie  din care sa inteleg si sa le  dau dreptate , sa nu mai fiu  neconformist  ca acum  :razz:

  Acum  pt ceilalti colegi, Marius, Parintelu ,dl Mape si Bismark si celor  ce vor mai fi ,multumesc  de vizita pe pagina mea  si nu mai spuneti ca e bun filmuletul ,  :razz: a fost bun timpul pt  albine si am vrut si eu sa probez un  Ifon .
    Poate ca o camera mai procopsita nu ar strica  dar nu i-am vazut  necesitatea ,....... cu telefonul  e  altceva .
    Numai bine si sanatate  multa  tuturor.
     

romikele

Unde-i lege nu-i tocmeala, daca zice dreapta-sus, asa ramane  :P
Cand s-a dat ordinu` era dreapta la putere  :razz:

Nu-i nici o nenorocire ca nu-s acolo, credeam ca e vre-un secret   :limba:

mape 48-petru manea

Nu,nu --lasa-le la stanga "ca acum noi suntem la putere "

tassevasi

Citat din: romikele din Ianuarie 07, 2014, 09:52:48 PM

Cand s-a dat ordinu` era dreapta la putere  :razz:

Nu-i nici o nenorocire ca nu-s acolo, credeam ca e vre-un secret   :limba:

   :rotfl: :rotfl:  Mai ce bun sunteti la subtilitati  politice !!
   Pai asa o sa le las .

tassevasi

Citat din: mape 48-petru manea din Ianuarie 07, 2014, 11:14:06 PM
Nu,nu --lasa-le la stanga "ca acum noi suntem la putere "

  Nati-o  na , asta-i  si mai tare  =)) =)) =)) , pai nu vedeti  ce  e pe Ponta  ????? =)) =)) =))  Nu mai gaseste alti vinovati  in tara asta .

bismark

   Mai crede cineva in legi,cind vrea sa ti-o coaca, ti-o coace asa ca ,, moclis sacana gilceava,, :razz: :razz: sa nu ai de-a face. Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

tassevasi

  Da , asa e d-l Bismark, aveti dreptate  :razz:.
  Eeeeiiii, nu stiu ce au colegii  astia  cu filmuletul  meu  :rotfl:  de a  stirnit  atita  patima  POLITICA , si  din stg , si din dr ,....se vede  ca in casa , dinsi nu discuta  politica , :rotfl: :rotfl: si ca sa va descarcati , interpretati  orice  subtilitate aici pe  forum.
     Lasind  gluma la oparte  ,........mie-mi plac oamenii inteligenti  de pe  acest forum si sumt onorat  sa posteze  pe  pagina mea , mai ales  ca acest amarit   de filmulet a fost  descarcat de peste 60 de ori in prima zi.   :razz:   :P
     Si astazi a fost  f cald si  am  umblat  la ceilalti ,nu am puiet si totul e  perfect , dar  totusi treb sa-mi pregatesc  turtele   energetice  pt  la sfirsit de ianuarie .
   Numai bine  si va multumesc .
   

tassevasi

   Dupa  cum o parte  dintre  dvs   aveti  cam  acelas  sistem de  circular ,ax  fix  si motor pe suportul  mesei jos , eu am incercat sa reglez masa sus si jos astfel.
   Am pus 2 balamale la un capat iar la celalalt  un sistem de reglare cu o tija  si surub (ambele sa  flexeze ca altfel se  blochiaza ), ulterior am pus un cric  ce-mi face un reglaj f f  fin  al taierilor ,(ideia inprumutata de la d-l Mape ,pt care-i multumesc , d-l Chise I a fost intermediarul)  :razz:
  O sa vedeti si  sistemul de culisare al saniei pe  masa ,cu 2 profile U  taiate  dintr-o teava rectangulara  40x20 pe lungime .
  Astept intrebari.
   

romikele

Citat din: tassevasi din Ianuarie 09, 2014, 04:27:51 PM
... O sa vedeti si  sistemul de culisare al saniei pe  masa ...

Foarte util pentru cei cu sanie, dar fara zapada  :P

tassevasi

 O sa vina ia si zapada ,mai la .....vara  :P

State

La Multi Ani cu sanatate si spor in toate !  : sampanie: