tassevasi

Creat de tassevasi, Aprilie 19, 2011, 09:10:56 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi

  Mariusica  'tata'(cum se spune pe la tara) :razz: i-mi  permiti nu? Si eu iti  doresc  tie numai  bine  sarbatori  fericite  si sa ne  auzim cu bine  in  anul  care  vine .
   : sampanie: : sampanie: : sampanie:

Vyktor


Marius-ursulakhe

Domnule vasile un sincer la multi ani de anul nou si un alt sincer la multi ani de sf vasile

tassevasi

 Multumesc  mult  victor  si  ursulake .
    Si eu va  doresc , tot  binele  din lume ,
  Numai bine  :hi: :hi:

iulian61

La multi ani! Sanatate,noroc si viata lunga.

cobi

La multi ani dle Vasile!

Edi D.

La Multi Ani!!!Sa aveti parte numai de ceea ce doriti si v-ati propus!!! : sampanie:
Vreau sa nu am regrete...iar la final sa pot spune: "Multumesc Tie Doamne pentru tot ce am primit in viata asta!!!". Si atat...

tassevasi

 :razz:  Multumesc argesenilor pt  urarile  facute ,Iulian, Cobi si Edi .
  Bine  ca si-a  revenit  forumul  sa rasound  cu  aceleasi urari de   multa sanatate  si  numai bine in anul care  a venit .
  Va ofer cite o  : sampanie: nu numai aici  ci si acasa . :hi: :hi:

romikele

Citat din: tassevasi din Ianuarie 04, 2014, 12:12:36 AM
... Bine  ca si-a  revenit  forumul ...

Forumul nu a fost picat ci oprit preventiv, deoarece functiona f. greu.

Cu cate o  : sampanie: pentru fiecare, s-ar putea sa dai faliment!  =))

tassevasi

Citat din: romikele din Ianuarie 04, 2014, 07:02:03 AM

Cu cate o  : sampanie: pentru fiecare, s-ar putea sa dai faliment!  =))

    :) Ma rezum si eu la un pahar si apoi o dam pe vin .
   Sa stiti ca e  ceva mai rapid forumul , va adresam  multumiri .
    Numai bine  :hi: :hi:

PARINTELE

Citat din: tassevasi din Ianuarie 04, 2014, 06:00:12 PM
Citat din: romikele din Ianuarie 04, 2014, 07:02:03 AM

Cu cate o  : sampanie: pentru fiecare, s-ar putea sa dai faliment!  =))

    :) Ma rezum si eu la un pahar si apoi o dam pe vin .
   Sa stiti ca e  ceva mai rapid forumul , va adresam  multumiri .
    Numai bine  :hi: :hi:
[/quote
SI DUPA CE VINUL SE VA TERMINA, SA NU UITATI DE FAIMOASA TUICA DE PITESTI

Sanatate si un an mai bun.

tassevasi

   :razz:  Asa parinte asa , aveti dreptate , cum se spunea  odata  " ochii lui Dobrin"
   Apropo de  tuica ,  la salcim  3  am instalat  supii in gradina  unui  cetatean cu o povarna,  avea 2  cazane  f  mari  dar fara  capace , pe usa  scriea   ,
  Vama pt cazan la fisc = o anumita suma  ,apoi oimul pt  fiecare cazan .
    Veneau de la vama  ,le  sigilau  capacele  de la cazane  si cind  se stringea  un nr  de persoane  veneau si le dadea  voie sa  faca tuica  non stop  o saptamina 2-3  depinde  de nr de  cazane .
    Eu m-am  mirat la inceput,  dar  ca sa  fiscalizeze  alcoolul  au apelat la  vamesi . :)  Cetateanul acesta avea 5 t de  tuia  anul trecut in primavara  si o vindea  cu  8-9 lei / l angro , asta da treaba , spunea ca 1/3  scotea  din  oim.
     Numai bine   :hi: :hi:

tassevasi

#447
 Eeeeeiiii,  astazi o zi f f calduroasa si pt ca nu  am facut pina acum  nici un filmulet  m-am  hotarit sa vad ce iese . :P
    Dupa  ce am filmat  zic sa unblu prin ei sa vad  daca au puiet ,  am desfacut  jumatate si cealalta jumatate prin sondaj  ca  nu mai era soare si   m-am grabit un pic .
   Ce credeti , am umblat  cam in 65% , NU am gasit  nici macar un ou , daca miine va fi tot asa  am sa umblu si la  restul .
   Acum ........ o fi bine ...o fi rau ... :razz: ...... asta am gasit .   Albina  moarta la urdinis  mai deloc ,hrana inca suficienta pt 2 luni , fara condens , toti in viata ,asta inseamna ca in toamna  am facut bine  treaba  .
   Anul trecut am  iernat cu caturile  sub cuib , anul acesta am renuntat si vad ca-i mai bine .
    Numai bine si dvs.

PS   :)  Mai am multe de invatat  cu filmul.

MariusApicultura

#448
Balamuc mare..pe acolo... :) :) :)..multa bafta in continoare, iernare usoara .  :hi: :hi:

P.S. Filmul e fff bun !!  :wink2: :wink2:  :hi: :hi: :hi:
Istoria isi bate joc de cei care nu o cunosc, repetandu-se!!! 
Insulta e declaraţia înfrângerii!!

PARINTELE

Citat din: tassevasi din Ianuarie 07, 2014, 05:30:15 PM
Eeeeeiiii,  astazi o zi f f calduroasa si pt ca nu  am facut pina acum  nici un filmulet  m-am  hotarit sa vad ce iese . :P
    Dupa  ce am filmat  zic sa unblu prin ei sa vad  daca au puiet ,  am desfacut  jumatate si cealalta jumatate prin sondaj  ca  nu mai era soare si   m-am grabit un pic .
   Ce credeti , am umblat  cam in 65% , NU am gasit  nici macar un ou , daca miine va fi tot asa  am sa umblu si la  restul .
   Acum ........ o fi bine ...o fi rau ... :razz: ...... asta am gasit .   Albina  moarta la urdinis  mai deloc ,hrana inca suficienta pt 2 luni , fara condens , toti in viata ,asta inseamna ca in toamna  am facut bine  treaba  .
   Anul trecut am  iernat cu caturile  sub cuib , anul acesta am renuntat si vad ca-i mai bine .
    Numai bine si dvs.

PS   :)  Mai am multe de invatat  cu filmul.

Eeeeeiiii,filmuletul ti-a iesit si este chiar fain, tassevasi.
Iernare usoara in continoare si un an bun.
cu respect