noi reguli PROPUSE pt acest nou forum

Creat de catel, Iulie 04, 2010, 04:56:51 PM

« precedentul - următorul »

catel

in primul rand salut aceasta initiativa !
cred ca cel mai important lucru intr-un grup este respectarea bunului simt (poate putin spre misto sau gluma, dar numai cei care isi permit).pt acest lucru trebuie respectate ceva reguli.
*eu propun ca cei care postam anunturi fara pret si nr de tel. sa fie sterse automat.
*daca este sa iti fie interzis accesul pe forum sa fii anuntat despre motiv.

am propus, astept parerea sefilor :))
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

gheco

#1
Propun ca cei care posteaza sa formuleze mesajele faara replici dure la adresa persoanelor.
Fiecare om are personalitatea sa trebuie sa respectam omul. Sa postam in asa fel incat sa nu fie necesar a fi sters nici un mesaj.
Ftecare sa citeasca regulile stabilite http://forum.apiardeal.ro/index.php?topic=2702.0
Doar 91 de vizionari mi se pare putin.
Numai bine.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

D006

Daca se tine cont de dorinta fiecaruia si se face o lista lunga cu reguli ajungem sa nu se mai posteze liber idea fiecaruia.
Cei care vor pret vor sa stie ce concurenta.
Cei care vor diplomatie nnu vor sa stie adevarul crud.
Etc.

stefan1

 Si eu zic ca fiecare user trebuie privit cu respect. Nu este totul ce spui ci si cum spui. Violenta cere violenta, se ajunge sa vanam greselile 'adversarilor' in loc sa luam ce consideram ca este bine de la fiecare.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

prisecarul

Citat din: stefan1 din August 22, 2010, 01:43:37 AM
  Violenta cere violenta, se ajunge sa vanam greselile 'adversarilor' in loc sa luam ce consideram ca este bine de la fiecare.
pentru cei predispusi la cele de mai sus, incalcarea regulamentului este o placere sadica, si nimic nu-i impiedica sa faca astfel de lucruri!
de aceea cred ca formarea unui nucleu puternic in jurul administratoruluio si al moderatorilor va duce la inlaturarea celor a caror placere sadica este aceea de a introduce zazania intre membri si ai dezbina!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

cornelioandanciu

Va salut.

marius_vfp

si nici cei 7 ani de acasa nu sunt de neglijat ,
sarbatori fericite  : sampanie:
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

dorindafi

Citat din: AndreiRN din August 21, 2010, 07:00:27 PM
Daca se tine cont de dorinta fiecaruia si se face o lista lunga cu reguli ajungem sa nu se mai posteze liber idea fiecaruia.
Cei care vor pret vor sa stie ce concurenta.
Cei care vor diplomatie nnu vor sa stie adevarul crud.
Etc.
=D> =D> =D>
shi eu inclin sa cred ca , colegul are dreptate.
dece? pt. ca :eu sunt mai glumetz din fire dar nu sunt rau la suflet . asta mi-a spus un vecin cu care nu vorbesc de 7 ani =)) =)) =))
atata timp cat nu jignim pe semenii noshtri s-au atunci cand se intampla shi ni se atrage atentzia ori ne dam seama singuri cerandune scuze public sa fim intzeleshi shi acceptatzi asha cum suntem :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

mape 48-petru manea

dorindafi
eu zic sa citesti postarile lui AndreiRN din urma si dupa aia sa ne spui daca acest domn are dreptate  :hi:

dorindafi

nu am sustzinut daca X s-au Y are dreptate
eu doar am exprimat opinia mea s-au cum vad eu lucrurile
tot odata spun ca nu ceace sustzin eu , e shi bine

ps    omul e precum fierul cald , se poate modela indiferent de varsta shi experientza pe care o are :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

orbanstefan64

din ciine faci slanina, dar .... numai slanina de ciine :nod: :nod:

cipriene

interesant cum s-a ajuns la topicul asta.
asa cum oamenii politici nu sunt trasi la raspundere pentru deciziile/afirmatiile politice pe care le fac, nici membrii acestui forum nu ar trebuie sa fie pusi la colt. practic asta este principiul democratiei.
daca cineva o ia "rara", avem moderatori.
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

filip

Citat din: cipriene din Decembrie 27, 2011, 11:58:00 PM
interesant cum s-a ajuns la topicul asta.
asa cum oamenii politici nu sunt trasi la raspundere pentru deciziile/afirmatiile politice pe care le fac, nici membrii acestui forum nu ar trebuie sa fie pusi la colt. practic asta este principiul democratiei.
daca cineva o ia "rara", avem moderatori.
Cipriene,
A fost o vreme cand pe forumul vechi se abuza de libera exprimare  fara a fi cenzurat.Atacurile la persoana si cuvinte murdare erau bagajul apicol al unor membrii.
Vechiul Apiardeal a fost un forum fara MODERATORI din pacate nu a putut ramane asa datorita unor membrii.
Priveste data cand a fost postat
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Alutus

#13
Va salut Stimati apicultori. Adresez felicitari tuturor forumistilor cu postari decente pe acest forum . Constat insa cu ingrijorare ca scopul nobil al activitatii forumului tinde sa fie denaturat prin amestecarea  temelor cu caracter apicol cu acelea cu caracter extra apicol si escaladarea contradictiilor generate de catre acestea din urma . Noi prezentam o mare diversitate de convingeri, valori grade de instruire care nu trebuie sa fie prezente pe forum . Consider ca o continuare a acestui mod de organizare a forumului  ar putea duce la izolare, polarizare, scindare, iar forumul se va transforma intr-un camp de incaierari. Cred ca ar fi o mare pierdere pentru noi toti daca oameni de valoare. dar modesti  nu si-ar mai  gasi locul  pe forum. Cred ca temele extra apicole ar trebui trimise pe un site adiacent- vezi vanzari...-, si ca de asemenea Karma negativa ar trebui eliminata .
Sa nu uiti Darie!

POSTASUL

Pe acest forum  APIARDEAL eu nu vad decat niste oameni deosebiti  care iubesc cu adevarat albina  :bzz:    absolut toate topicurile si subiectele  postate sunt  necesare pentruca fac parte din viata noastra de zi cu zi ,
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.