Vin si eu

Creat de silviu, Noiembrie 29, 2012, 12:15:51 PM

« precedentul - următorul »

dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

orbanstefan64

fain! succes incontinuare !!!
astept vizita!!!!!
:hi: :hi: :hi:

silviu

         CRACIUN FERICIT PENTRU TOTI APICULTORII SI PENTRU ALBINELE LOR.SA NE BUCURAM DE SARBATORI SA LUAM CE E FRUMOS DIN VIATA SI SA FIM FERICITI CU CEEA CE DOMNUL NE OFERA.VOI INCHINA UN PAHAR DE VIN PENTRU TOTI.
                                                CU STIMA,
                                                               CHIS
                     
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

cazacu marius

macin-Tulcea

silviu

                       Tuturor de pe forum,si nu numai
         Sanatate,spor la toate,un an mai bun din toate punctele de vedere,iernare usoara,multe bidoane pline s.a.m.d. ..... si
                                            LA MULTI ANI
              Cu stima ,
                     Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

cazacu marius

macin-Tulcea

silviu

"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

niculita

La multi ani si multa sanatate ca-i mai buna dect toate!!!Un nou an mai bun decat 2012 sau macar ca 2012  !!!!! :coffee: : sampanie: :wink2: :hi: :hi: :hi: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:

silviu

    Va astept in pastoral.Nu dati navala,la coada pe baza de lista de asteptare!
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

cristian bh

eu ma -nscriu sa fiu primul da  neste nectar de,, trantor,,oare n-ar fi nemerit........... =)) =)) =)) =))

silviu

Ma e bun cum sa nu,daca e rose este excelent,numai sa fie un pic dulce si sa nu se termine repede!
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

cristian bh

mai ales servit cum scrie la carte din frapiera plina cu gheata...... :yes: :yes: :hi: :hi:

elisabeta

Buna ziua domnule Silviu. M-a incantat sa vad o stupina inca in fasa aproape de o preconizata stupina a mea. Sunt o bistriteanca inraita in dragostea pentru locul natal Nuseni si apicultura. Am intrat mai timid printre voi barbatii dar nu ma dau batuta. Eu am ceva experienta in apicultura avand in vedere faptul ca detin o stupina de peste 100 de familii undeva prin centrul tarii. Vreau sa mut o parte din ea in Nuseni. Poate ne mai auzim sau chiar vedem ca trec mereu prn Reteag. Multa sanatate si miere multa. ..... Am inceput tot cu 5 familii si am scos in primul an 112 kg de miere de familie.Asta era in 1997 si eram ucenicul unui stupar foarte bun.

silviu

Buna ziua stimata doamna.Ma bucur ca v-ati luat inima in dinti si ati postat pe forum.Nu stiu de ce dar putine doamne o fac desi sunt convins ca sunt multe doamne care indragesc apicultura si am avea ce invata de la ele.
Da Nuseniul este destul de aproape,am vazut si o stupina trecand prin sat cu masina,zona frumoasa si ceva mai retrasa,linistita (cat poate sa fie de linistit un sat care totusi se zbate in problemele zilnice) si un primar din cate stiu eu de isprava.
Eu locuiesc in Bistrita,la Reteag merg intradevar saptamanal si stau 1-2-3 zile cat este nevoie.Cand va fi nevoie de mai mult voi sta mai mult.
Oricand putem sa punem de o intalnire la un ceai (de cafea),sa invat cat mai mult.Nu vreau eu sa fac o dezvoltare deosebita dar este bine sa sti cat mai multe.
                Cu stima,
                             Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

elisabeta

Domnule Silviu imi permit sa comentez o problema pe care ati afisat-o pe forum: este vorba de administrarea turtelor de apifonda. Acum este momentul potrivit sa puneti turtele deasupra ramelor. Este temperatura prielnica si e bine sa le administrati chiar daca au hrana suficienta. Dupa aceasta perioada reginele incep ponta. Daca intimplator vine o perioada foarte rece albinele stau gramada pe puiet si pot muri cu hrana in cuib pentru ca nu se deplaseaza lateral. Astazi am administrat si eu turte de apifonda deasupra ramelor. Este o masura de siguranta.  Mi-am permis sa va atentionez deoarece am observat ca nimeni nu v-a explicat necesitatea administrarii turtelor acum. NOTA: este hrana de completare. Nu se administreaza hrana proteica (de stimulare) decat dupa zborul de curatire.