Targul apicol Faget

Creat de Donbazil, Februarie 28, 2011, 07:03:51 PM

« precedentul - următorul »

Donbazil

 :bravo:
Sal'tare!
In zilele de 19 si 20 martie, la Faget are loc cea de-a opta editie a targului apicol.
Anul asta n-o sa fie si sesiune de comunicari, ci doar targ propriuzis.
Avand in vedere ca anul trecut in prima zi s-a terminat aproape toata marfa, aveti grija cum va organizati cei care veniti.
Sal'tare!
Donbazil - Faget

mape 48-petru manea

Sal,tare DONBAZIL
Poate ati gasit o locatie mai mare.ca anul trecut mi-am pierdut toti nasturi de la caput :hi: :hi: :hi:

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: Donbazil din Februarie 28, 2011, 07:03:51 PM
:bravo:
Sal'tare!
In zilele de 19 si 20 martie, la Faget are loc cea de-a opta editie a targului apicol.
Anul asta n-o sa fie si sesiune de comunicari, ci doar targ propriuzis.
Avand in vedere ca anul trecut in prima zi s-a terminat aproape toata marfa, aveti grija cum va organizati cei care veniti.
Sal'tare!
Donbazil - Faget

sefu`... nu uitati de poze, pentru ai din capul alalalt de tara... :thanks:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Donbazil

Sal'tare!
Poate unii dintre voi stiti ca de cativa ani, am organizat si cate o intalnire a forumistilor, la un local, la o grisina si un pahar de ....ceva .....
Asa sa ne cunoastem personal, sa ne strangem mana si sa mai ....socializam...
Anul asta  daca s-o putea as dori sa extindem putin " activitatea", dar trebuie sa gasesc o locatie pentru un anumit numar de colegi si apoi dac-o fi sa vedem si de-o cirba, ceva sa nu ne arda sucu' de pruna pe grumaz....
Toata treaba-i numa la stadiul de proiect, mai vedem cum o iesi. Dupa targul de la Timisoara,  saptamana viitoare am vreme sa pun treaba la punct si va comunic ce-am hotarat. Astept si propuneri....
Sal'tare!
Donbazil - Faget :hi: :hi: :hi:

mape 48-petru manea

Tot intreb in ce locatie se tine targul de la Faget in acest an si nu primesc nici un raspuns :thanks:

Donbazil

Sal'tare!
Ai dreptate, n-am scris unde se tine. M-am bazat pe faptul ca daca pun  pe forum afisul  oficial al targului, lumea -il va citi.
Scuze!
Deci, targul se va tine tot ca si anuil trecut in Piata Libertatii - (Piata agroalimentara din Faget), langa turnul de apa, care se vede de departe.....
Este destul loc de parcare pe toate strazile adiacente, e usoar de ajuns si dinspre Savarsin si dinspre Deva si dinspre Lugoj.....
Vedem cum rezilvam cu agloimeratia de pe aleea centrala...
Numa  una mai zic......Nu-i Fagetu' chear atata de mare ca un strain sa nu gaseasca targul apicol......Evenimente de-astea  sunt rare si ,  ca la ruga, cine vine,  asculta une-i muzica si acolo se duce.... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Daca nu-l gasiti sunati la politie, ca si acolo las io vorba la fostii colegi sa va aduca....cu antemergator..... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Sal'tare!
Donbazil - Faget. :hi:

mape 48-petru manea


Donbazil

Sal'tare!
Stai ghiavole!....Acuma bagai io de seama ca tu esti banatean de la o aruncatura de prastie de Timisoara si ma testiculezi pe mine care-s la o suta de km...... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Poate chear esti prieten sau in echipa lui Albinutza si  ce v-ati zis: hai sa-l sictirim pe morocanos!.....
Las' ca aflu io " prin metode specifice" cine-mi esti si de-ai fi  adjunct de ministru, fara o beroaica amenda nu scapi! .....
Ca sa scoti parleala mai usor, maine sau Duminica, la Ghiroda vii si-mi povestesti iar eu o sa-ti desenez din trei linii harta Fagetului....Ca doar e cam cat Carpinisul de mare, numa ca are si cateva blocuri.....
Daca nu vii la Ghiroda apai, musai sa te prezinti la Faget, si iaca rup de la inima si dau io o rachie de la mama ei.....
Sal'tare!
Donbazil - Faget  ( batran testat de tineret).... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :yes: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

pharaonu75

Citat din: Donbazil din Martie 11, 2011, 10:36:20 PM
( batran testat de tineret)....

Sefu', Mape48 este cu vreo 10 ani mai mare decat dumneata! In situatia asta Donbazil este tineretul! =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

D-le Don 'BAZIL  ma bucur in primul rand ca ma baga si pe mine in seama cineva
Se pare ca trebuie sa ataci pe cineva ca sa fi bagat in seama
Eu nu cred ca te-am atacat
Apiardealul ar trebuit sa fie un forum al vestului
Nu este treaba mea de ce este asa
De vro 2 ani citesc Apiardealul si Stuparitul
Am ales Apiardealul
Am 63 ani
Nu mai am ambitii prea mari
Nu cunosc pe Albinutza
Mi-a placut de moaca ta din avatar cu palaria de paie
Mi-a placut de tine ca esti din BANAT
Am fost la TARGUL DE LA GHIRODA
Nu te-am vazut

mape 48-petru manea

Inca ceva ,locuim la o aruncatura de bat
TE INVIT LA MINE intrun sfarsit de saptamana
pentru o discutie despre albine asezonata cu
gratar,rachie ,bere si dormit invit si pe pretenu meu "gheghe"
A-si fi onorat daca ai accepta invitatia
nr.mobil==724386072

Donbazil

Sal'tare!
:rusine: :rusine: :rusine:
Da! Cer scuze public!
M-am documentat, asa-i! Faraonu' are dreptate....
MAPE, are dreptate...
Da tot n-am reusit sa ne vedem desi eu am stat in ambele zile de la deschidere pana la inchidere la targ...
Nici cu alti colegi nu m-am vazut. Poate ei s-au grabit, poate eu eram afara cand erau ei in sala de conferinte, sau invers....
Cu multi colegi de pe ambele forumuri m-am intalnit si am povestit....
Oricum cei care pot, sunt invitatii mei la Faget sambata si Duminica.
Pe colegu  MAPE o sa-l vizitez cat de curand sa semnam tratatu' de pace.... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Il luam martor pe parintele de la Cenei..... :hi:
Sal'tare!
Donbazil - Faget

tiberius

multumim pentru indicatii .vine si cei din arad la faget

Donbazil

Sal'tare!
Pai....Am vorbit si " vine"    vreo   "doua sau trei"....
Am informatii ca vine si EBA si tine un curs de....retorica....
Sal'tare!
Donbazil - Faget

pharaonu75

#14
Va vorbi despre succesurile ei de europarlamentar? :nebun: :nebun:
Despre cum sprijina ea apicultura? :uimit: :uimit: :uimit:
:redcard:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube