Completare date la profilul fiecarui user

Creat de pharaonu75, Februarie 11, 2012, 09:23:32 AM

« precedentul - următorul »

Nea Costica din Buzau

Citatauthor=pharaonu75 link=topic=4927.msg101277#msg101277 date=1329116584]
Citat din: iunicu din Februarie 12, 2012, 09:41:53 PM
Eu personal as fi tare incantat daca sub poza de avatar a fiecaruia ar aparea si locatia asa cum am setat si eu. Ne-am identifica vecinii mai usor.
[
]

Nu este complicat ceea ce spui.
Asta inseamna ca fiecare user sa isi completeze localitatea la Profil, acolo unde scrie Text personal.

Eu am completat!
[
]
As fii bucuros sa fie trecuta si opinia mea despre aceasta problema, mai ales ca are un exemplu, chiar daca e pusa pe m.p. Te rog Dane!!  =D>
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

tassevasi

 Eu a-si fi bucuros daca va-ti pune si virsta ,asa cum am facut eu. :P

Nea Costica din Buzau

Citatauthor=tassevasi link=topic=4927.msg101389#msg101389 date=1329163967]
Eu a-si fi bucuros daca [ai pune] si virsta ,asa cum am facut eu. :P
]
Sa traiesti Vasilica!! :hi: nu ma las pana nu dau canoane si la cei mai mari ca mine!!  :yahoo_cry: :rotfl: in rest multumesc pt ajutor!! Sa fii iubit!!
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

barabasl

am reusit cu localitatea de sub avatar...

mi se pare ciudat ca nimeni nu-si expima parerea in legatura cu propunerile mele  :sad:

balasbebe

Eu deocamdata vreau sa ascund ceva. Ziua in care m-am nascut nu cred ca este obligatorie. Aici trebuie sa fim egali si sa nu aplicam legea primului venit. Legea bunului simt este suficienta precum si localitatea sau zona geografica.

laur80

Citat din: pharaonu75 din Februarie 11, 2012, 09:23:32 AM
O cerinta care va deveni obligatorie, este urmatoarea: fiecare membru va trebui sa isi completeze datele de la profil.
Este o chestiune de bun simt si de respect pentru ceilalti!
Aceasta masura va fi benefica pentru ca ii va ajuta pe cei care dau sfaturi sa o faca pertinent, deoarece vor cunoaste zona de unde este cel care are nevoie de ajutorul lor.

In plus, in felul acesta stim cu totii cu cine discutam... pentru ca de spamm-eri si clone nu avem nevoie!

Termenul limita, pana la care se mai admit conturi fara date complete la profil, este 01 martie 2012.
Dupa acest termen, conturile incomplete vor avea un "martisor"... vor fi blocate!

:bravo:   :bravo: 

stefanescu

Incet incet se vor conforma toti.
Doar daca ai ceva de ascuns .... atunci sper ca Romichele sa le pregateasca cite un martisor frumos
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

Nea Costica din Buzau

Citat din: barabasl din Februarie 14, 2012, 04:42:55 AM
am reusit cu localitatea de sub avatar...

[mi se pare ciudat ca nimeni nu-si expima parerea in legatura cu propunerile mele  :sad:
]
Te salut barabasi! :hi: Intr-o convorbire pe m.p cu Fharaonu 75, printre altele i-m propus sa fie obligatoriu la avatar macar localitatea forumistului, si i-am dat exemplul regretatului nea Gica, el nu dialoga cu forumistii care nu-si treceau la avatar localitatea. Nu am zis ,,nimeni nu-si...", am facut rugamintea la el [ la Dan], sa dea exemplul lui nea Gica pt a intari  necesitatea masurii [benefica] luata de ei. Cred ca acum am fost mai explicit. Sa fii iubit  :smile: cu drag C.B.  :hi: 
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

costin76

Nu stiu daca eu a m probleme cu vederea dar nu prea vad nr. pagini pe fundal  :ok:

morozan simion

buna
este ceva normal, pentru oameni normali si care nu le place sa se ascunda sub diferite anonimate.
Eu sunt convins ca un apicultor care se respecta ca om completeaza datele concrete și corecte.
Eu sunt un învățăcel (de un an)și voi fi încă multi ani ani de acuma în această meserie nobilă.
vă salut

APIARDEAL

Citat din: costin76 din Februarie 15, 2012, 08:04:51 PM
Nu stiu daca eu a m probleme cu vederea dar nu prea vad nr. pagini pe fundal  :ok:
Dar acum?  :wink2: :hi:

costin76


balasbebe

Va pun cu placere localitatea, va pun poze cu stupina, dar data nasterii nu o pun. NU VREAU. Sunt curios daca ne veti elimina ca nu ne conformam.Vreau sa o vad si pe asta. Astept cu nerabdare, si asa vine primavara.
:happy_birthday:
Nici la servici nu ma dadeam in vant dupa aniversari.

pharaonu75

Data nasterii nu este imperios necesara, dar completand acea data forumul afisa on mod automat varsta userului.

Daca nu vreti sa completati data, macar puteti scrie varsta la text personal.

Eu v-am cunoscut personal si stiu cu cine stau de vorba, stiu cine este persoana dn spatele nickname-ului Balasbebe, dar sunt altii care nu va cunosc si le-ar prinde bine daca v-ar sti si varsta aproximativa.

In ceea ce ma priveste, intr-un anume fel ma pot adresa unuia care are o varsta apropiata de a mea si in alt fel ma pot adresa unuia care este cu 20-30-40 de ani mai in varsta.

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

balasbebe

Eu zic ca respectul trebuie sa vina din postari. Eu ma tutuiesc si cu cel de 84 de ani, si cu cel de 20 de ani.
Cine vrea respect sa-si treaca anii.
Localitatea este necesara cand postezi, altfel faci scurta la mana. Unii nu vor sa treaca localitatea nici macar cand vor sa cumpere sau sa vanda.
Ar fi o propunere in acest sens dincolo la vanzari-cumparari. Fara adresa la avatar sa nu poti posta. Te inregistrezi daca vrei sa citesti. Vrei sa postezi te conformezi

Pentru cine nu ma cunosc anul acesta in septembrie implinesc 56 de ani.