Martie

Creat de filip, Februarie 21, 2010, 12:13:32 PM

« precedentul - următorul »

andrei_salaj

urzica cu frunze mici.
dar e buna si urzica comuna.Se gaseste pe toate coclaurile si o taie oamenii cu nepasare,nestiind cate boli ar putea vindeca.
asta e.

sfantul spiridon

pai spune cum o folosesti...ce folosesti...cata folosesti....uscata-verde, uscata sau verde
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

andrei_salaj

fac ceai
verde
pun  un pumn,taiata,la un L de apa

Bătrânul

Azi guvernul a scos ordonanta prin care interzice cresterea albinelor pe intreg teritoriu a Romaniei !  :wink:  :rotfl:  :nod:  :limba:  :hi:

balanescuadrian

Citat din: BatrinulAzi guvernul a scos ordonanta prin care interzice cresterea albinelor pe intreg teritoriu a Romaniei !  :wink:  :rotfl:  :nod:  :limba:  :hi:
si in acelasi timp cica din cauza crizei ...cei care au luat subventii trebuie sa dea bani inapoi!! :roll: ... urata treaba!!

crombra

Azi cautand intr-un stup am gasit un trantor cu doua penisuri. O sa-l tin de prasila ca lucreaza stereo.  :finger:   :rotfl:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

filip

Citat din: balanescuadrian
Citat din: BatrinulAzi guvernul a scos ordonanta prin care interzice cresterea albinelor pe intreg teritoriu a Romaniei !  :wink:  :rotfl:  :nod:  :limba:  :hi:
si in acelasi timp cica din cauza crizei ...cei care au luat subventii trebuie sa dea bani inapoi!! :roll: ... urata treaba!!
Ce aberatii scrieti?
Azi am fost la biroul agricol.
Am intrebat de diferenta de subventie pe anul trecut,doamna amabila a sunat la Apia.
Diferenta a zis ca se da pana la 31 o6 2010.
Probleme sunt cu terenurile curatate,din avion se vad impadurite.
Acolo se  pune problema returnarii banilor.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

Citat din: crombraAzi cautand intr-un stup am gasit un trantor cu doua penisuri. O sa-l tin de prasila ca lucreaza stereo.  :finger:   :rotfl:
Sa fie unul pentru regina si altul pentru apicultor? :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

crombra

Citat din: BatrinulAzi guvernul a scos ordonanta prin care interzice cresterea albinelor pe intreg teritoriu a Romaniei !  :wink:  :rotfl:  :nod:  :limba:  :hi:
Cu unul o sa i-o traga guvernului care a scos ordonanta de mai sus.
Cu celalalt o sa-o lucreze pe regina. :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

crombra

Ca doar este 1 aprilie!!!!!!!!!! Teaaapaaaaa!
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

filip

Citat din: crombraCa doar este 1 aprilie!!!!!!!!!! Teaaapaaaaa!
Banuiam dar informatia scrisa de mine mai sus in privinta subventiei e reala.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Adrian Roman

Rezolva Ciomu: jumate-jumate... :rotfl:

crombra

Citat din: romikele
Citat din: crombraCu unul o sa i-o traga guvernului care a scos ordonanta de mai sus.
Cu celalalt o sa-o lucreze pe regina. :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Dacă se accidentează la unul, cu celălalt ce o să "rezolve", guvernul sau regina?  :rotfl:
PAi logic ca o rezolva pe regina ca guvernul si asa ia la p--i in 'deriere' de la toata natia romana. :rotfl:  :rotfl:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

D006

Nu am regina intrun stup.Ce fac?

filip

Citat din: cosmin.iNu am regina intrun stup.Ce fac?
Esti sigur ca nu-i regina?
Dar puiet in stup ai?
Pe cate rame mai ai albine?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)