Florin

Creat de pngflorin, Noiembrie 11, 2007, 02:26:48 PM

« precedentul - următorul »

pngflorin

Pasiunea mea ce ma antreneaza zi de zi si datorita faptului ca lucrez in domeniu, este VANATOAREA.
     O alta pasiune strans legata de prima este chinologia, cresc caini de vanatoare si ma ocup si de dresajul lor pentru actiuni de vanatoare.Am brac german cu par sarmos, copoi ardelenesti, foxterrieri si ciobanesc german ( ultimul fiind de paza si aparare ).
    Imi place muntele si frumosul codru verde, cat si prima ninsoare asternuta peste fanetele de la munte.
    Si nu in ultimul rand a inceput sa imi placa zbarniitul albinei, ramele pline cu miere, matca grasa, mirosul stupului sanatos si de ce nu gustul placut al fagurelui cu miere.
    Imi place foarte mult sa traiesc cu un rost pe lume!
Florin.

filip

Florine aici poti pune si fotografii,eu am crescut porumbei voiajori dar din lipsa de spatiu fiind la bloc a trebuit sa renunt.Cind am timp caut vechii prieteni si schimbam pareri.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

..tatal meu este vinator...ani multi am fost la vinatoare fiind in permanenta alaturi de el.Poate pleca la vinatoare fara ranita ,dar fara mine niciodata...
  Vara cu albinele, iar iarna aveam timp liber foarte mult la dispozitie ..eram inebunit dupa plecatul la vinatoare--pe Balta Ialomitei sunt multe pasari de balta...
  Acum 2 ani cu gripa aviara nu prea am avut ce vina si ...parca si dorinta de a merge la vinatoare a disparut...Dupa aceea nu am mai fost la vinatoare deloc...si parca nici nu ma mai atrage...a intervenit ceva in constiinta mea ...
  Parca imi este mila de animale...unde sunt si cam vegetarian--poate..
  Iarna plec in mici expeditii cu cel mic prin padurile din zona de unde am albinele ..un mic foc de tabara, o dezmortire a picioarelor si asta este tot..

pngflorin

Foto am destule, dar am patit-o pe alte forumuri, vis a vis de libera exprimare si cum intelege fiecare sa accepte parerile si pasiunile altora..........

pngflorin

Prima mea pasiune.

pngflorin

Cea de a doua.

pngflorin

Mistret la goana.

pngflorin

Godac.

pngflorin

Vier capital.

pngflorin

Albinute la urdinis.

pngflorin

Rama cu puiet.

pngflorin

stup.

pngflorin

Frumosii si salbaticii Munti ai Vrancei.

D006

..aici pe Balta Ialomitei nu este vinat prea mare...Cel mai voinic vinat ar fi mistretul si ceva caprioare...in rest porumbei--niste stoluri imense,fazani multi,..vinat de balta,..si tot ce este peste tot..iepuri,vulpi,...

pngflorin

Copoi ardelenesc, mascul si femela, linie de aur.