matca surprinsa la imperecheat

Creat de mirel-radu, Decembrie 27, 2014, 09:53:20 PM

« precedentul - următorul »

mirel-radu

sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta

Kiwi Bee

Nu cred ca cei care au facut filmul sa fi avut asa de multi bani la dispozitie incit sa faca ceva trucaj/efect grafic deci eu zic ca este real. Dar poate altul stie altfel.
Filmul se gasdeste aici pe forum(More than honey).

oroles

De cand cu fenomenul dronelor poti sa filmezi si tu asa ceva.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

mape 48-petru manea

Partea reala a fost ce au vazut acele doamne---asa ceva am vazut si eu si nu sunt singurul---in rest este un film educativ ---un operator a filmat iesirea matcii,fecundarea si apoi caderea trantorului in iarba deja este prea mult ---si inca ceva -matca cand este sus in zbor -zboara in zig-zag---cine a vazut asta poate sa confirme

feerary

S-a mai discutat asta daca imi aduc bine aminte. Cineva zicea ca regina ar fi fost legata de un piceor si explica mai multe detalii. Eu nu cred ca cineva poate sa filmeze asa ceva.... o regina nu merge 100 de metrii sa se imperecheze si nici nu cred ca cineva poate sa filmeze astfel de momente in asa detaliu pt ca nu ai cum sa urmaresti regina

maximotgv


dorindafi

aiurea , e un trucaj banal
singura parte reala poate fi noorul de albine din primele secunde ale filmului
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

mirel-radu

eu cred ca e adevarat, m-a convins un alt documentar abia vazut la digi animal world 'de ce ne mor  albinele?' ,super interesant si cu investitii pe care mai marii nostri nu le-ar aproba.
sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta

dorindafi

radule , eu nu-tzi contrazic convingerile tale
shi tot asha nu cred ca s-au filmat albinele-ntreele shi au postat pe yutubb   :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092