Evodiile mele

Creat de pharaonu75, Noiembrie 15, 2010, 07:19:02 PM

« precedentul - următorul »

Ionut Mioveni

Am o mica rugaminte la cei ce detin seminte de Evodia :D.....cine dintre dvs poate lasa de la el si sa.mi trimita si mie cateva seminte si nu pe degeaba...la schimb cu seminte de Paulownia Tamentosa, Otetar galben sau Salcam japonez .
Va multumesc frumos  ^:)^

pharaonu75

Pe forum sunt cativa membri, spre ex.  Antiopa din Ardeal, Petrica52 sau Sfantul Spiridon, care sunt "SPONSORII OFICIALI" cand vine vorba de seminte de evodia! Niste oameni de toata stima!
Trimite PM unuia dintre ei si sunt sigur ca problema se rezolva!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Astazi am facut cateva poze evodiilor mele!
Cele mai mari au 65-70 cm, iar cele mai mici au 25 cm.
Insa sunt cam inghesuite!
La primavara, cand le voi replanta, vor avea mai mult spatiu! :wink2: :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Si pentru ca tot am inceput, hai sa va mai arat cate ceva din gradina mea.

Melissa (roinita)
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

marius_vfp

salut, felicitari pharaoane , din poze vad ca ai de gand sa plantezi o mica padure  :bravo: vad ca inca le mai uzi , cam pana pe cand mai merge udatul ? necesita udate si pe timpul rece cand vor sta la beci ? toate cele bune sa le vedem la anul cum cresc .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

pharaonu75

Albizia (arborele de matase) - l-am primit cadou de la colegul Happy.
:thanks:

In plan secund se vede un smochin! Urmeaza si poze cu acesta!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: marius_vfp din Septembrie 25, 2011, 08:09:55 PM
salut, felicitari pharaoane , din poze vad ca ai de gand sa plantezi o mica padure  :bravo: vad ca inca le mai uzi , cam pana pe cand mai merge udatul ? necesita udate si pe timpul rece cand vor sta la beci ? toate cele bune sa le vedem la anul cum cresc .

Le ud pentru ca la mine in inima Baraganului este seceta mare!
Si la iarna le voi uda, insa nu atat de intens!
Daca iernau afara aveau apa de la ploi si zapezi, insa in beci trebuie sa le ud eu!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Tot cadou de la Happy, am si un paulownia!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Smochinul
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

smochinul tau nu ingheata iarna ?
al meu ingheata aproape in fiecare iarna

pharaonu75

Ingheata daca il las descoperit! Ca in iarna trecuta! Nu l-am protejat cu nimic si a degerat tot! Ceea ce se vede acum sunt ramuri de anul acesta, crescute direct din radacina!

Am avut ani in care l-am protejat peste iarna inconjurandu-l cu coceni de porumb, iar apoi totul infasurat in folie, insa nu etans, ci descoperit in partea de sus, pentru a putea respira si a nu face condens, care apoi s-ar depune pe ramuri si ar ingheta.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

acum 3 ani l-am protejat cu coceni si primavara l-am gasit cu toata coaja roasa de soareci

pharaonu75

Pai daca nu i-ati pus grila anti-soareci!! =))

Nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva! Nici macar nu m-am gandit ca s-ar putea intampla!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

niciodata sa nu spui niciodata =)) =)) =))

pharaonu75

Un sfat din partea unuia nascut mai devreme, prinde bine oricand! :hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube