Apifondant

Creat de relutu, Decembrie 16, 2011, 07:54:12 PM

« precedentul - următorul »

relutu

Multumesc D-nu Stefan.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: balasbebe din Decembrie 23, 2011, 07:47:52 PM
La noi in Zalau s-a deschis in sfarsit un magazin european. Daca azi nu gasesti ceva in doua zile ai marfa. Am comandat 90 de kile de Apifonda si azi am ridicat marfa. Pretul este bun, marfa o cunosc si nu as incerca cu alt produs. Este un produs bun, usor de folosit si nu risc sa curga peste albine. Poate apifonda se puna in punga. Mare atentie la cei care au gratii de soareci. Punga poate sa blocheze urdinisul.

la ce pret / kg a ajuns pachetul ?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

stefan1

Citat din: orbanstefan64 din Decembrie 23, 2011, 07:01:25 PM
Citat din: Obombo din Decembrie 22, 2011, 12:32:00 AM
Citat din: POSTASUL din Decembrie 16, 2011, 08:45:08 PMdaca nu ai cumpara niste miere si fale niste turte   :hi:
Asta in cazul in care vrei sa scapi de albine. In caz contrar foloseste turte cumparate, bineinteles numai daca este nevoie.
adica......fi mai explicit

  Cred ca Obombo face referire la posibilitatea ca mierea de cumparat sa fie si de la stupi bolnavi de diferite boli. Nu este un fapt de neglijat. Sa presupunem ca contine spori de loca americana. Se stie ca iarna toate reziduurile se acumuleaza in intestin, unde concentratia de astfel de spori poate creste mult. Daca avem noroc si de o iarna mai grea, ar putea sa avem si ceva diaree in primavara si nu e exclus de aici sa apara boala in stupi. Acelasi rationament si pentru nosemosa sau puiet varos.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Obombo

Exact despre asta este vorba. Faptul ca exista apicultori care trateaza "preventiv" cu antibiotice este o garantie a faptului ca pe piata se gaseste miere cu spore de loca. Deci in caz de necesitate este mai sigura hranirea cu o porcarie dulce cumparata de la Apicola decat cu miere cumparata.

PACO

eu prefer sa cumpar numai produse pe care scrie ca sunt special pt. albine.

relutu

Asa scrie si pe aceste cutiii :HRANA PENTRU ALBINE.LUPTA ANTIVARROA.

filip

Citat din: relutu din Decembrie 24, 2011, 12:34:30 PM
Asa scrie si pe aceste cutiii :HRANA PENTRU ALBINE.LUPTA ANTIVARROA.
E o smecherie sa poata fi subventionate .
Trebuie mers la protectia consumatorului
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

relutu

Cred ca e smecherie.Subventie sa ia ei poate ca e 8 lei kg.

orbanstefan64

la ACA tg mures 11,7/  kg  :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun:

stupar

Mai scum ca mierea.Poliflora a luato cu 7-8 lei.Ca subventionat asa se fura banii statului si de la fondul uniunii,bravo. :hippo: :hippo: :nudie:neducem la colindat la Gigi Becali.