apifonda

Creat de dragos2006, August 30, 2010, 06:16:16 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

E un pret bun. La Ovisan parca, 15 kg apifonda costa 75 lei, adica exact 5lei/kg.
Mai ieftin nu gasesti! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

stefanescu

Ce termen de valabilitate are apifonda? Cit poate fi pastrat? Daca cumpar un pachet de 15kg ce fac cu restl?
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

pharaonu75

Restul se poate pune la pastrat!

Trebuie depozitata in conditii de temperatura constanta, de peste 15 grade C.
Rezista luni de zile!

Scrie aici: http://www.bienenfutter.eu/ro/Produkte/Apifonda/
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ANITEI

Vreau apifonga vreo 45 de kg dar sunt in judetul Arad.La ovisan costa 5 lei kg dar transportul e 6 lei kg.Stiti o posibilitate sa/l am in Arad , Oradea , Satu/Mare sau Baia/Mare? (e ruta pe care o fac spre socri). Multumesc!
'' Pot totul in HRISTOS , care ma intareste.'' Filipeni 4:13

orbanstefan64

posta romana ii cea mai ieftina dute si intereseazate

filip

Citat din: ANITEI din Noiembrie 16, 2010, 02:07:22 PM
Vreau apifonga vreo 45 de kg dar sunt in judetul Arad.La ovisan costa 5 lei kg dar transportul e 6 lei kg.Stiti o posibilitate sa/l am in Arad , Oradea , Satu/Mare sau Baia/Mare? (e ruta pe care o fac spre socri). Multumesc!
Cred ca gasesti la magazinul ACA din ARAD la 6 lei /kg
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

  Fan curier transporta cu 0,7 lei/kg.

ANITEI

Pe site/ul ovisan scrie ca trimit prin posta (nu au alte optiuni) cu 6 lei kg (doar transportul).
Am fost saptamana trecuta la ACA Arad si la celelate 2 magazine de profil de pe Eminescu dar nu am vazut apifonda , e adevarat ca nici nu am intrebat.Multumesc!
'' Pot totul in HRISTOS , care ma intareste.'' Filipeni 4:13

albinasebes

6 lei pe kg la transport e hotie curata
poate s-a inteles gresit
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

albinasebes

am sunat acum la ovisan si spuneau ca transportul e 40 lei pe bax, calcul facut de el
cu totul vine la 7,66 lei / kg
la comenzi mari se poate asigura transportul, in functie de zona cred
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

D006

  Sunt solutii si mai ieftine , cine doreste ma poate contacta pe privat.

Nikolas

Cu fan curier este 12 ron/ primul kg si pe urmatoarele 0.85 ( preturi fara tva ) + 10ron din returul banilor pusi in cont. Daca s-ar plati de catre beneficiarul marfii direct in banca ar fi decat transportul marfii dar nu si al banilor.  La 1 bax de apifonda de 15 kg ar fi transportul 30 ron.

D006

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 17, 2010, 05:50:26 PM
  Sunt solutii si mai ieftine , cine doreste ma poate contacta pe privat.
Nu asa se impart cunostintele dobandite.

oteudan

Citat din: ANITEI din Noiembrie 16, 2010, 09:00:20 PM
Pe site/ul ovisan scrie ca trimit prin posta (nu au alte optiuni) cu 6 lei kg (doar transportul).
Am fost saptamana trecuta la ACA Arad si la celelate 2 magazine de profil de pe Eminescu dar nu am vazut apifonda , e adevarat ca nici nu am intrebat.Multumesc!

Salut, astazi am fost la magazinul apicol de pe Metianu si am intrebat de apifonda, d-l simion a zis ca saptamana viitoare pe marti aduce la 5,5 ron/kg
Albina în gură ţine mierea cea mai dulce şi în coadă acul cel mai otravitor

ANITEI

Multumesc! Mi se parea ciudat sa nu fie si in vest cineva care o vinde. Voi merge vineri pe 3 ca locuiesc la 75 de km de Arad.
Inca odata multumesc , stiam eu ca daca e apiaARDEAL trebuie sa fie de folos si ardelenilor!  (Inclusiv celor aclimatizati) :hi:
(
'' Pot totul in HRISTOS , care ma intareste.'' Filipeni 4:13