apiinvert

Creat de dragos2006, Martie 26, 2010, 10:14:57 PM

« precedentul - următorul »

dumitriu

Citat din: bucovineanu din Februarie 05, 2013, 08:23:06 PM
Eu hranesc albinele de vreo 30 de ani cu sirop  din zahar  neinvertit si nu am avut niciodata vreo problema din aceasta cauza. Invertirea stiu sa o faca albinele mai bine decat noi.
va doresc succes in hranirea albinelor prin metoda pe care o folositi.
Am incercat, atat cat m-am priceput sa va raspund la toate intrebarile puse de D-vstra.Din pacate, nu am primit raspunsul la singura intrebare pe care v-am adresat-o(desi am scris si cu majuscule, in speranta ca veti binevoi sa-mi raspundeti):LA CE MAGAZIN SE VINDE APIINVERT CU 8 LEI/KG?
Inteleg, ca topicul are rolul sa lamureasca aspectele neclare asupra unor chestiuni neelucidate, si cred cu tarie ca informatiile viabile oferite de forumisti pot avea un rol benefic.Asa cum informatia pe care o asteptam de la D-vstra, poate feri apicultorii sa achizitioneze Apiinvert la un pret incorect!

D006

 Domnu Dumitru raspunsul daca-l stii il dai pentru toata comunitatea apicola de aici si nu numai pentru mine .
  Sa ne intelegem bine , dumneata esti angajat sa vinzi un produs iar noi suntem potentiali clienti . Eu ca liber-profesionist sunt liber sa-mi exprim orice parere , dumneata ca angajat la o multinationala trebuie sa vorbesti ce te invata stapanire de la compania respectiva. Cred ca am fost destul de clar : la mata este marfa , la noi sunt banii .

dumitriu

Citat din: dragos2006 din Februarie 05, 2013, 10:34:53 PM
Domnu Dumitru raspunsul daca-l stii il dai pentru toata comunitatea apicola de aici si nu numai pentru mine .
  Sa ne intelegem bine , dumneata esti angajat sa vinzi un produs iar noi suntem potentiali clienti . Eu ca liber-profesionist sunt liber sa-mi exprim orice parere , dumneata ca angajat la o multinationala trebuie sa vorbesti ce te invata stapanire de la compania respectiva. Cred ca am fost destul de clar : la mata este marfa , la noi sunt banii .
V-as ruga sa va pastrati parerile personale pentru D-vstra pe viitor, daca nu le puteti si sustine cu argumente.A arunca vorbe in vant fara sa aveti habar despre subiectul in cauza mi se pare penibil pentru D-vstra.Avand in vedere ca banii sunt la D-vstra(si nu la mata, cum "delicat" va exprimati in postarea anterioara), va urez sa-i cheltuiti asa cum ii doriti.Iar asa cum bine ati subliniat, marfa fiind la mine, imi pot alege clientii cu care vreau sa construiesc o relatie comerciala.
Asa cum aveti libertatea de a va cheltui banii cu folos, asa am si eu libertatea de a-mi "cheltui" vorbele cu persoane care nu arunca cuvinte fara nici o baza reala.
pe viitor, va scutesc de a ma evita la targurile apicole, o sa va evit eu cu siguranta!succes!

D006

  Eu nu v-am evitat la nici un targ , este adevarat ca ne-am intersectat la unul dar atunci erati implicat intr-o discutie cu o persoana si am considerat ca este necuviincios sa va intrerup din discutie.
  Cat priveste problema cu pretul de 8 lei/ kg. asta trebuia sa stiti dumneavoastra daca sunteti profesionist in vanzari nu sa-i intrebati pe altii . E foarte simplu si legal sa se ajunga la acest pret.
   Eu parerile mi le exprim cand vreau si cum vreau !
   Prefer sa cumpar marfa de la oameni care considera apicultorii parteneri de afacere si nu clienti !

PS. cum stam cu caloriile la apiinvert ?

dumitriu

despre Apiinvert

dumitriu

inca un document

dumitriu


dumitriu

pliant general

dumitriu


D006

  cate calorii contine 100 gr. de Apiinvert ?

cleo

       Fratele nostru  mai mare in apicultura ^:)^ Dragos2006 ...
....are mare dreptate sa intrebe ce valoare energetica are zaharul de la agrana pentru ca pe ambalaj nu e trecut nimic (dezconsiderarea clientului). Aceeiasi intrebare am pus-o si DD a raspuns 410 in timp ce la alte fabrici este 395 si este trecuta pe ambalaj.
Domnul Dumitriu inca nu mi-a raspuns la intrebarea... "De ce nu este trecuta pe ambalaj valoarea energetica?"...Dar apicultorii au o mare calitate ...Rabdarea....

relutu

Stiu ca e oftopic dar despre dulcofruct ce spuneti as vrea sa bag in primavara este bun sau nu?

D006

daca e bun apiinvertul e bun si dulcofructul.

relutu

Multumesc ptr raspuns d-nu Dragos. ^:)^

stefan1

Citat din: cleo din Februarie 10, 2013, 07:47:36 AM
       Fratele nostru  mai mare in apicultura ^:)^ Dragos2006 ...
....are mare dreptate sa intrebe ce valoare energetica are zaharul de la agrana pentru ca pe ambalaj nu e trecut nimic (dezconsiderarea clientului). Aceeiasi intrebare am pus-o si DD a raspuns 410 in timp ce la alte fabrici este 395 si este trecuta pe ambalaj.
Domnul Dumitriu inca nu mi-a raspuns la intrebarea... "De ce nu este trecuta pe ambalaj valoarea energetica?"...Dar apicultorii au o mare calitate ...Rabdarea....

  D-l Dumitriu a spus ca zaharul produs de Agrana are valoare energetica 410, cand zaharul pur are 400! Ce are ala in plus? Cam multe inexactitati!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)