Adevaruri nestiute

Creat de dragos2006, Aprilie 02, 2010, 09:12:13 PM

« precedentul - următorul »

D006

Cum considerati dvs . Eu nu-s decat utilizator ( mai mult cititor al acestui forum ) . Este in interesul dvs sa aveti pe forum discutii ( topicuri ) cat se poate de ,, la obiect " si nealterate !
  Nu in ultimul rand imi place despre mine sa afirm ca am ,, coloana vertebrala " . Nu ma pot dezice de afirmatiile ce le-am facut in legatura cu Andrei . Am crezut si CRED in continuare in ele .

filip

Citat din: murphyCum considerati dvs . Eu nu-s decat utilizator ( mai mult cititor al acestui forum ) . Este in interesul dvs sa aveti pe forum discutii ( topicuri ) cat se poate de ,, la obiect " si nealterate !
  Nu in ultimul rand imi place despre mine sa afirm ca am ,, coloana vertebrala " . Nu ma pot dezice de afirmatiile ce le-am facut in legatura cu Andrei . Am crezut si CRED in continuare in ele .
Interesul meu  e fiecare sa-si exprime gandurile decent.
Daca intervin poate gresesc dar trebuie sa intervin fiindca asta se cere.
Nu inteleg idea in care fiecare atentionare inseamna si BANARE.
Iar idea cu coloana vertebrala asi intelege-o daca nu ar fi afirmatia"afirmatiile mele sunt corecte si nu ma dezic de ele"
Cu ocazi asta rog pe Andrei sa termine orice polemica cu tine.
E corect asa?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006


D006

Este perfect corect .
Tocmai m-a sunat Andrei !!!!!!!!!!!! Printre altele mi-a confirmat ceea ce deduceam deja . ,, Daca incetez sa te urmaresc si sa te enervez pe forum , ..... eu cu ce ma mai distrez ? " ( citat din spusele sale )  . Consider ca discutia mea cu tipul a fost destul de edificatoare asupra identitatii mele . Mai mult decat atat nu am ce face . ( mizez ULTIMA OARA pe bunul sau simt in a veni fair play sa afirme ca s-a inselat asupra mea )
Odata cu interventia sa in acest topic si ( mai exact asupra problemei ce-o traversam )  sper , cu acordul sau , am sa va rog sa curatati acest topic de ,, balastul " ce l-a incheiat . Dupa care se poate elegant reveni la discutii .
O sa va afirme ca l-am ,, mascarit " grav ! Asa este !
Referitor la ,, coloana mea vertebrala " ! Repet , cred cu tarie in tot ce-am afirmat despre domnia sa . Nu ma dezic de spusele mele sub nicio forma . Poate doar in urma unui sustinut efort al dansului in a ma convige de contrariu .

filip

Incepeti curatenia baieti
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

orbanstefan64


D006

Citat din: romikeleLa culoarea fontului la tag-ul color se poate scrie fie codul hexa, fie, mai simplu, numele culorii.
De ex.
mersi mult !
Lol ! E prea deschis la culoare ! Dar orange ?
Scriam mai sus : ,, Mersi mult ! "
Red ..... am inteles ! N-am voie ! Hihihihihi !

D006

Citat din: orbanstefan64cu mansarda !!!!!  ( initial ,, masarda " ! )
Cunosc multi care-ar trebui s-o ia de la temelie , domnul meu ! Si nu doar curatenie , ci demolare si reconstructie de-a dreptu' ! Vorbesc serios ! :hi:  :hi:  :hi:
Apropo de ,, masarda " ( ca sa va citez exact ! ) ! Cand temelia-i stramba , ...... acoperisu' n-are cum sa fie drept . Multumiti moderatorilor pentru modificare !  :nebun:  :nebun:  :nebun:
csokolom !

stefan1

Si eu zic  - vorba lui ne'a Nicu - ca simplu cetatean, nu are rost sa va mai razboiti si sa va bateti in public. Va dauneaza la amandoi si in plus incarca inutil forumul.
  Cred ca s-a lamurit si Andrei ca Murphy nu e Ghita si nu are de ce sa-l mai apeleze cu acest nume. De asemenea ca Murphy e un ins inteligent dar nu suficient ca sa priveasca cu detasare o acuza nefondata a altcuiva. Raspunsurile lui sunt prea dure, s-ar spune 'riposta cu forta disproportionata'.
  In loc sa va opintiti la daramarea statuii adversarului, mai bine straduiti-va sa o faceti pe a voastra cat mai faina.  :hi:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

orbanstefan64

Citat din: stefan1Si eu zic  - vorba lui ne'a Nicu - ca simplu cetatean, nu are rost sa va mai razboiti si sa va bateti in public. Va dauneaza la amandoi si in plus incarca inutil forumul.
  Cred ca s-a lamurit si Andrei ca Murphy nu e Ghita si nu are de ce sa-l mai apeleze cu acest nume. De asemenea ca Murphy e un ins inteligent dar nu suficient ca sa priveasca cu detasare o acuza nefondata a altcuiva. Raspunsurile lui sunt prea dure, s-ar spune 'riposta cu forta disproportionata'.
  In loc sa va opintiti la daramarea statuii adversarului, mai bine straduiti-va sa o faceti pe a voastra cat mai faina.  :hi:
:nod:  :nod:  :nod:

D006

Citat din: stefan1Si eu zic  - vorba lui ne'a Nicu - ca simplu cetatean, nu are rost sa va mai razboiti si sa va bateti in public. Va dauneaza la amandoi si in plus incarca inutil forumul.
  Cred ca s-a lamurit si Andrei ca Murphy nu e Ghita si nu are de ce sa-l mai apeleze cu acest nume. De asemenea ca Murphy e un ins inteligent dar nu suficient ca sa priveasca cu detasare o acuza nefondata a altcuiva. Raspunsurile lui sunt prea dure, s-ar spune 'riposta cu forta disproportionata'.
  In loc sa va opintiti la daramarea statuii adversarului, mai bine straduiti-va sa o faceti pe a voastra cat mai faina.  :hi:
Stimate domn .
Andrei imi poate spune cum vrea el . Ghita , Pavel , Ben Jhonson , sau Edith Piaf . Treaba lui , ma lasa rece . Ma irita , in schimb , interventiile sale ..... in mijlocul topicurilor . Acestea sunt de cel mai prost gust . Va trebui sa recunoasteti ca nu este primul topic ce-l distruge .
  Odata cu aceasta ma mai irita permisivitatea moderatorilor asupra acestui lucru .
  Postez ( si am postat ) pe multe alte forumuri ( de diverse orientari . Tehnice , literare , hobby , etc ) . Nicaieri , DAR ABSOLUT nicaieri o postare ,, spargatoare " de topic nu rezista mai mult de o secunda din momentul in care-a fost descoperita de admin . Ca exemplu : priviti la titlul acestui topic , imaginati-va ca sunteti vizitator si ca-l .... cititi ! Ce gasiti in ultimele pagini ??? O brambureala ,, Andreiasca " )
  Repet , Andrei imi poate spune cum doreste . Insa o poate face pe MP. sau in topicurile sale . Nu in acesta , care este initiat de catre mine , sau in cele in care ma implic intr-o discutie . Interventiile lui aduc foarte bine aminte de ,, Vizitatorii " . Cativa oameni stau de vorba , isi vad de ale lor , si apare agitat si bezmetic in naivitatea sa ...... Jacquouille ! Care ..... ragaie fericit !
  Concret : faceti ceva cu el . Dvs sau moderatorii . Sfatuiti-l sau fortati-l sa stea deoparte de mine . Iar eu am sa-mi vad cat pot de elegant de treaba mea .
...........................................
p.s. La modul elementar intreb un lucru . Daca eram acel Ghita de care spune el , nu-mi faceam ,, numarul " mai peste tot in forum si cu mai multi useri ? S-a intrebat vreodata cineva de ce tocmai ( si NUMAI ! ) cu Andrei am ce am ? Pentru ca DOAR Andrei se tine de mine ca scaiul de oaie .
  In rest .... cele bune domnilor . Sa ne ... auzim cu bine .

D006

Citat din: romikele
Dacă oaia nu ar trece prin scaieți, aceștia n-ar avea cum să se agațe de coada sa!  :wink2:
Ce sa inteleg d-le Romikele din asta ? ,, Plaja " de trimiteri a acestei fraze este uriasa ! Ii pot da foarte multe interpretari . Ia , va rog mult , ,, aplecati-va " putin asupra frazei . Si incercati s-o cititi ,, de la calculatorul meu " .
Eu n-am spus ,, scaieti " . Ci ..... ,, scaiete " !

D006

Ok ! In sfarsit .
Ce facem cu topicul asta ? E ,, varza " . Deschid altul in care duc copy/paste toate discutiile ,, on-topic " , sau faceti putina ,, curatenie " p-aici ?

filip

Citat din: murphyOk ! In sfarsit .
Ce facem cu topicul asta ? E ,, varza " . Deschid altul in care duc copy/paste toate discutiile ,, on-topic " , sau faceti putina ,, curatenie " p-aici ?
Faci ce vrei.
Eu nu ma chinui sa scot apa CURATA din balta unde sa aruncat cu bolovani
Am sters postarile care au fost mutate ori modificate
Acum arata asa cum va doriti. :hi:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Citat din: murphyOk ! In sfarsit .
Ce facem cu topicul asta ? E ,, varza " . Deschid altul in care duc copy/paste toate discutiile ,, on-topic " , sau faceti putina ,, curatenie " p-aici ?
Cine la facut varza?
Editeaza-ti off topicul.