CURSURI DE SPECIALITATE

Creat de psiapis, August 18, 2011, 02:32:28 AM

« precedentul - următorul »

psiapis

CURS DE SPECIALIZARE - APICULTOR PRODUCATOR DE MATERIAL BIOLOGIC APICOL.
Durata curs: 80 de ore
Taxa curs: 400 lei, cu plata in 2 rate.
Detalii curs: autorizare CNFPA, Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei - UNICUL CURS AUTORIZAT LA NIVEL NATIONAL (http://www.cnfpa.ro/afisare/view1.php?t=specializare&c=612301).

INFORMATII SUPLIMENTARE:
- cursul se poate organiza in orice judet/localitate, cu conditia formarii unei grupe de 28 de cursanti dintr-o localitate anume si  localitatile limitrofe si identificarea unei locatii pentru desfasurarea cursului;
- persoanele interesate de colaborare pentru formarea grupei beneficiaza de gratuitate si alte facilitati
- oferim consultanta pentru proiecte de finantare nerambursabila in domeniu.

Alte informatii la tel. 0721332136; 0757570362; e-mail: [email protected]

* Chiar daca sediul nostru se afla in judetul Tulcea, in ultima perioada s-au inregistrat solicitari frecvente din alte zone geografice.
*In atasament veti gasi si alte cursuri autorizate pe care le putem organiza zona dvs. de domiciliu.

marius_vfp

hehe imi place cum suna singurul curs autorizat de apicultor producator de material biologic , haha pai da poate fi chiar singurul cu acest curs nu vei avea drept sa fii producator de miere si alte produse apicole din cele 8 , DECI MARE ATENTIE celor interesati.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Kov iulian

Citat din: marius_vfp din August 18, 2011, 07:07:54 PM
hehe imi place cum suna singurul curs autorizat de apicultor producator de material biologic , haha pai da poate fi chiar singurul cu acest curs nu vei avea drept sa fii producator de miere si alte produse apicole din cele 8 , DECI MARE ATENTIE celor interesati.
Bai frate te dispera astia cu ideile lor , ce era daca erai autorizat si pt asta ce era daca vindeai si famili de albine  , la cita prostie e in tara asta ma mir ca inca nu am disparut ca stat . Se spunea undeva  intr-un subiesct in cafenea ca romani nu vor sa munceasca . Cum sa iti mai fie drag sa te apuci sa faci ceva cind destepti astia iti pun piedici la tot pasul ( nu ai voie sa faci aia , nu ai voie sa faci ailalta , ma refer aici la a munci , nu la intins mina sau a fura , se pare ca la noi astea sunt promovate la maxim, ) .

psiapis

BUNA ZIUA.

IMI PARE RAU CA S-A INTERPRETAT IN ACEST MOD. CURSUL CHIAR PREZINTA INTERES PENTRU UNII APICULTORI. SI NU EXISTA NICIUN MOTIV DE "AVERTIZARE" INTRUCAT CURSUL ESTE AUTORIZAT DE Consiliul National de Formare Profesionala a Adultilor (in certificatele de absolvire eliberate sunt   redactate sub egida Min. Muncii si Min. Educatiei).

Kov iulian

Citat din: psiapis din Septembrie 12, 2011, 03:14:41 PM
BUNA ZIUA.

IMI PARE RAU CA S-A INTERPRETAT IN ACEST MOD. CURSUL CHIAR PREZINTA INTERES PENTRU UNII APICULTORI. SI NU EXISTA NICIUN MOTIV DE "AVERTIZARE" INTRUCAT CURSUL ESTE AUTORIZAT DE Consiliul National de Formare Profesionala a Adultilor (in certificatele de absolvire eliberate sunt   redactate sub egida Min. Muncii si Min. Educatiei).
Nu punea nimeni in discutie ca acel curs nu ar fi in regula , ci ca isteti astia au facut legea in asa fel ca daca te apuci si de facut material biologic cumva iti interzic sa mai produci si miere , asta era discutia , din cauza asta m-am inflacarat si eu .