Sa implinim un Vis !

Creat de Batrinul, Martie 07, 2010, 09:16:27 AM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Avem printre noi un om cu stuparitul in singe , un om care traieste zilnic cu noi intre noi in spatiul virtual. Un patriot care a fost aruncat de soata din tara dar care nu poate trai fara a avea Romania zilnic in gind in suflet. Hai sa-i implinim Visul. EU OFER DOUA FAMILII DE ALBINE CU STUPI CU TOT LA ALEGERE . Daca mai este cineva cu oferta pentru a contribui cu un gest la repatrierea lui sa posteze deschis. Ati ghicit el este Radu Andrei Nastase .

orbanstefan64

cu placere ofer si eu doua familii cu stup cu tot.  :hi:

sfantul spiridon

si eu care credeam ca vorbesti despre visul meu...sa vin la doamna ta cu o floare si tu sa ma cazezi la fanyo (am scris bine pensiune)....uitasem, fara fetele mici...alea ar termina tot
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

Bătrânul

Citat din: sfantul spiridonsi eu care credeam ca vorbesti despre visul meu...sa vin la doamna ta cu o floare si tu sa ma cazezi la fanyo (am scris bine pensiune)....uitasem, fara fetele mici...alea ar termina tot
Prietene pensiune nu am dar te cazez la mine cu cele trei fete oricind cu mare drag. (reclama neplatita a facut sa-i spunem pensiune  :wink2: )

filip

Batranul,
Ia lamureste-ma si pe mine cum e cu  expresia:
"Vroiam sa insirmez si eu niste rame si  sa intors iarna"
Eu  insarmez ramele in casa   
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Bătrânul

Citat din: filipBatranul,
Ia lamureste-ma si pe mine cum e cu  expresia:
"Vroiam sa insirmez si eu niste rame si  sa intors iarna"
Eu  insarmez ramele in casa   
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
poate pe tine te lasa nevasta  :nod:  pemine Nu :rusine:

balasbebe

Eu cred ca vazand zapada a crezut ca vine iarna si mai are timp pana vine primavara.

pistol28

eu in casa am ultimul cuvant
DA DRAGA MEA AI DREPTATE
am personalitate
IES DE SUB PAT DECIT ATUNCI CAND VREAU EU
nevasta sta in genunchi in fata mea si zice
IESI MA DE SUB PAT
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

sfantul spiridon

iti spun un secret...tot asa si eu...
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

Citat din: Batrinul
EU OFER DOUA FAMILII DE ALBINE CU STUPI CU TOT LA ALEGERE . Daca mai este cineva cu oferta pentru a contribui cu un gest la repatrierea lui sa posteze deschis.
Un gest frumos si o intentie nobila dar ......de cateva zeci de ori am fost in vizita pe acolo si dupa o saptamana nu stiam cum sa vin acasa mai repede.
Albinele acolo sufera si aici sunt fericite tot anul.
Am fost acum cativa ani la invitatia clubului Pro-Bike din bucuresti de mi-au dat motor si ne-am plimbat un pic prin tara si .... dare dor mi sa facut de drumurile mele si soferi respectosi.
Am fost de sarbatori 2009 si am gustat si eu o iarna grea pe acolo si chiar daca am fost tratat cu ce avea omul mai bun tare m-am bucurat cand am calcat din nou pe pamantul californian. :hi:
Tu esti realizat acolo material si toate iti sunt mult mai usoare si placute decat 99% din populatie. Tu esti la fel ca Helmi care imi este ruda.
Iti faci odata o vacanta de 3 luni prin California si cu cat o sa-ti placa mai mult cu atat o sa-ti fie dor de linistea de acasa.

D006

Citat din: Batrinul
Citat din: sfantul spiridon
si eu care credeam ca vorbesti despre visul meu...sa vin la doamna ta cu o floare si tu sa ma cazezi la fanyo (am scris bine pensiune)....uitasem, fara fetele mici...alea ar termina tot
Prietene pensiune nu am dar te cazez la mine cu cele trei fete oricind cu mare drag.
Asta este o temptatie foarte serioasa pt oricine.  :hi:

orbanstefan64

cred ca numa de 8 martie :razz:  :razz:  :hi:

D006

Am vb.la telefon ,sunt Barbut din Herculane.Plec miercuri seara din Herculane catre dvs.Vreau sa cumpar 35 buc. stupi cu 10 rame Dadant compus din fund cu scindura de zbor , bloc de urdinis,corp 10 rame Dadant + corp 1/2 (etaj) , sita ventilatoare si capac .
As vrea sa stiu cit costa un podisor .

D006

adresa mea de mail este E-mail.
aveti gratii Haneman si cit costa ?

D006

Citat din: elena.barbutAm vb.la telefon ,sunt Barbut din Herculane.Plec miercuri seara din Herculane catre dvs.Vreau sa cumpar 35 buc. stupi cu 10 rame Dadant compus din fund cu scindura de zbor , bloc de urdinis,corp 10 rame Dadant + corp 1/2 (etaj) , sita ventilatoare si capac .
As vrea sa stiu cit costa un podisor .
Se pare ca din prima ati postat la topic gresit doamna.  :hi: