Angajez Stupar cu carnet de munca !

Creat de Bătrânul, Octombrie 28, 2011, 03:50:35 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Fabrica de Stupi Tg. Secuiesc angajeaza doi stupari cu carte de munca si doua persoane de ajutor la stupari. (poate sa fie sot sotie). Salariul minim garantat si CISTIGUL DUPA REZULTATE ! Stupina in pastoral in sezon , iarna pe vatra !  :bzz: :bzz: :bzz:

milu56

Batrane spune salariu minim garantat ca este o persoana interesata

cristian87

presupun ca e cel minim pe economie
dar ce s-a intamplat senior Milu  de   vrei sa lasi stupinile din insorita Spanie?
sutele de stupi dusi la eucalipt si romero? :lol:
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

marian sima

Cu minim pe economie  :rotfl:si cistigul dupa rezultate ,e discutabil ,daca mergi pe inmultirea familiilor nu vad cum v-or avea productie,daca mergi pe minim cu stimularile iar nu fac productie,si sint multe variante in care sa ai o productie medie (adica nu foarte buna) si totusi sa fii multumit.Cu un salariu minim nu poti atrage un apicultor bun,ori un apicultor bun i-ti creste productia.Un patron de ferma a cumparat un trector fend mare,a cautat tractoristi ,tractoristul serios a cerut un salariu mai mare ,patronul a angajat un cirpaci cu minim pe economie,asta a mers nitel cu tractorul si i-a stricat ambreiajul ,a scos patronul 30000 ron din buzunar ,cu bani astia i-l platea pe tractoristul cu experienta o buna perioada de timp si avea si cistig de pe urma lui.

milu56

Citat din: cristian87 din Octombrie 28, 2011, 09:04:40 PM
presupun ca e cel minim pe economie
dar ce s-a intamplat senior Milu  de   vrei sa lasi stupinile din insorita Spanie?
sutele de stupi dusi la eucalipt si romero? :lol:
este o persoana interesata acum lucreaza aici si ar prefera Romania

Ozzy

Poate ca multi , mai ales din randul pinguinilor ca mine , s-ar simti onorati sa lucreze pe langa un stupar experimentat ca Batranul dar salariul minim... pai in pastoral presupune munca nonstop : ziua activitate , noaptea paza ...
CASTIGUL DUPA REZULTATE . Mai concret ce inseamna asta ?

milu56

Nu mai stiu cat e salarul minim in Romania,eu aici nu platesc salaru minim fiind 900 euro,eu platesc doar 500 de euro cazare si masa dar la Batranu e asigurat salarul minim si in plus un procent dupa realizari daca bine am inteles deaceea omul de aici e tentat sa lucreze acolo si e normal e tara lui.

ilalexandru

Citat din: Lhk din Octombrie 29, 2011, 01:32:42 AM
Poate ca multi , mai ales din randul pinguinilor ca mine , s-ar simti onorati sa lucreze pe langa un stupar experimentat ca Batranul dar salariul minim... pai in pastoral presupune munca nonstop : ziua activitate , noaptea paza ...
CASTIGUL DUPA REZULTATE . Mai concret ce inseamna asta ?

Acum sa nu-mi zici ca vrei salariu de presedinte....Muncesti vara, dar gandeste-te iarna ce faci? Plus ca daca vara ai scos la o extractie 2 tone de miere....si tu ai acolo un 10% din productie, nu-ti convine? E mai bine pe marginea drumului?

bee_lover

Un stupar bun nu sta la marginea drumului, stati linistit!

marius_vfp

Citat din: bee_lover din Octombrie 29, 2011, 10:08:52 AM
Un stupar bun nu sta la marginea drumului, stati linistit!
sper sa nu deranjez pe batranul , dar ceea ce ai afirmat mai sus e adevarat , nici pe drum dar nici la altul, 
daca batranul  va gasi pe unul sa munceasca sunt sigur ca mai mult de 2 ani nu va rezista si isi va face propria stupina si va munci pentu el ,cu material biologic de la proprietarul stupilor, ca asai romanul.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

apicmd

Zgarcitul si din nisip vrea sa faca franghii!
BPR!!!!

Ozzy

Citat din: ilalexandru din Octombrie 29, 2011, 09:23:59 AM
Citat din: Lhk din Octombrie 29, 2011, 01:32:42 AM
Poate ca multi , mai ales din randul pinguinilor ca mine , s-ar simti onorati sa lucreze pe langa un stupar experimentat ca Batranul dar salariul minim... pai in pastoral presupune munca nonstop : ziua activitate , noaptea paza ...
CASTIGUL DUPA REZULTATE . Mai concret ce inseamna asta ?

Acum sa nu-mi zici ca vrei salariu de presedinte....Muncesti vara, dar gandeste-te iarna ce faci? Plus ca daca vara ai scos la o extractie 2 tone de miere....si tu ai acolo un 10% din productie, nu-ti convine? E mai bine pe marginea drumului?

Hai sa nu-i stricam Batranului topicul cu aluzii de genul asta. NU a vorbit nimeni de salariu de presedinte .E clar motivul pentru care da salariul minim :cartea de munca. Eu am intrebat doar ce inseamna CASTIG DUPA REZULTATE.
Muncesti vara , normal, iar iarna vei munci in continuare la pregatit tame, topit ceara si eu stiu ce altceva se mai gaseste ca doar nu te plateste nimeni sa stai la gura sobei.
Cat despre marginea drumului... sunt destui , stai linistit dar nu cred ca in randul stuparilor priceputi

Ozzy

Daca e superficialitate la citire , mea culpa  ^:)^
Dar eu vad ambiguitate la redactare
Ce inseamna pentru dumneavoastra salariu minim garantat?
Poate fi salariul negociat de parti, salariul minim pe economie...fiecare intelege ce vrea

dan motu

UN STUPAR CARE STIE CE FACE SI IN CARE POTI AVEA INCREDERE,IN OARECARE MASURA NU CRED CA ACCEPTA FARA MINIM 1500 RON PE LUNA,ACUM LA DREPT VORBIND CINE MUNCESTE SI SEZONIER SI CU MINIMUL PE ECONOMIE

Ozzy

Si eu cu ce-am gresit de sariti cu remarci de genul : "salariu de presedinte , stat la marginea drumului sau frecat menta pe bani multi" ? Eu n-am apucat sa lucrez inainte de '89 ca sa stiu ce inseamna frecat menta pe bani multi.
E asa grav ca am intrebat ce inseamna CASTIGUL DUPA REZULTATE ? Poate fi procent din realizari sau sub forma de prime...