Eu ,stup_arpi

Creat de stup_arpi, Ianuarie 13, 2013, 07:04:29 PM

« precedentul - următorul »

Marius-ursulakhe

Frumoase scule de tamplarie arpi acestea usureaza munca unui apicultor si ii face meseria mai profitabila

tassevasi

  Bravo  arpi,ai scule de scule ,dar cea mai tare e cea facuta de fiul tau .
  Sti vorba aceia  cu aschia  ce nu sare departe . =D> =D>
  Am sa le pun si eu pe ale mele  :)  (trab sa ma hotarasc)dar cind stiu ca sunt facute toate de mine(cele mari ,abricht ,circular ,freza ) mi-e rusine,  cind le vad pe  ale tale  nici nu-mi vine sa la fotografiez  :)
  Numai bine .

cristian bh

nea tassevasi sa stii ca acele scule facute de meseriasi nici nu se compara cu astea cumparate de prin bricostoruri si daca te descurci cu ele trebuie sa te mandresti cu asta asa ca  :bravo: :bravo:

stup_arpi

Citat din: cristian bh din Ianuarie 31, 2013, 09:43:53 AM
nea tassevasi sa stii ca acele scule facute de meseriasi nici nu se compara cu astea cumparate de prin bricostoruri si daca te descurci cu ele trebuie sa te mandresti cu asta asa ca  :bravo: :bravo:
Perfecta dreptate.Sa tii ca si eu vreu sa-mi fac o freza si  hommade,si vreu sa modernizei si abrichtul.
Din pacate toate sculele (freza si circularul) au motoare cu perii,si astea nu sunt prea fiabile.Totul e ca eu nu le folosesc prea des,lucrezi numai pentru mine.
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

Marius-ursulakhe

arpi daca ai ceva poze cu colectoare cu polen posteazale te rog ca as face si eu alul asta 1-2 buc sa strang ceva polen pt copii si fam ca am intales ca e foarte sanatos

stup_arpi

Citat din: ursulakhe din Februarie 01, 2013, 08:11:49 AM
arpi daca ai ceva poze cu colectoare cu polen posteazale te rog ca as face si eu alul asta 1-2 buc sa strang ceva polen pt copii si fam ca am intales ca e foarte sanatos
Colectoare de polen inca nefinalizate,lipsete fundul cu sita.
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

stup_arpi

Si ajutorul meu de nadejde.
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

Marius-ursulakhe

Multumesc mult arpi pt poze si apropo sa iti traiasca ucenicul  :bravo:
Si eu sper sa am un ucenic dar al meu are numai un an si 4 luni  :rotfl: dar creste el si sper sa ma ajute

stup_arpi

Citat din: ursulakhe din Februarie 02, 2013, 09:50:12 PM
Multumesc mult arpi pt poze si apropo sa iti traiasca ucenicul  :bravo:
Si eu sper sa am un ucenic dar al meu are numai un an si 4 luni  :rotfl: dar creste el si sper sa ma ajute
Sa v-ajute Dumnezeu sa creasca mare si voinic :hi:
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

stup_arpi

Ieri,09 februarie temperatura de +1 grad C,am administrat  cate o turta de 0,4-0.5 kg la tot efectivul.
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

stup_arpi

salcam Valea lui Mihai,2013
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

Marius-ursulakhe

Salutare ARPI si bine ai revenit pe forum
In legatura cu Valea lui Mihai cine a avut stupi buni si ia dus acolo a dat lovitura anul acesta.AM INTELES CA CEI CARE AU FOST ACOLO AU FOST FOARTE MULTUMITI
Frumosase poze si multa sanatate tie si familiei tale :hi: