Se poate trai exclusiv din apicultura ?

Creat de dragos2006, Iulie 18, 2009, 07:42:08 PM

« precedentul - următorul »

milu56


cristian87

#121
Stimabile eu cred ca imi permit la ora asta sa platesc ca sa vad orice film  vreau , cat poate sa coste.
Intrebarea de 600 de pucte grupate cate 50 este daca  dumneata iti permiti ca sa faci un film de pe urma caruia sa nu- si ceara  oamenii banii inapoi
:lol:
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

milu56

Nu mai vezi banii vezi filme si poze si mai inveti si tu ceva  :bzz:

cristian87

Va rog mult mult mult si frumos de tot sa puneti in filmulete si tratamentul antivaroa inventat de dvs , realizat numai din produse ale stupului .
Asta bineinteles alaturi de gaina care naste pui vii si de monstrul din Loch-Ness :lol:
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

gabush86

Citat din: milu56 din Ianuarie 07, 2012, 12:41:44 PM
O sa  fac filmari in timp ce lucrez la supii mei si o sa veti ca nu e greu sa traiesti din apicultura dar filmele mele no sa se poata vedea decat cu plata.

:)))))  :lol:

cipriene

ceva-mi scapa. de ce nu crede nimeni ca milu o sa posteze filmuletele? nu mai spun de banii pe care-i va primi...
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

milu56

Citat din: POSTASUL din Ianuarie 07, 2012, 03:09:08 PM
Citat din: milu56 din Ianuarie 07, 2012, 02:06:34 PM
O sa se poata vedea dar cu plata atat modele de stupi cat si cum se lucreaza cu ei pana acum nu am postat decat asa informativ.
donu Milu se vede ca iubiti  foarte mult albinele si de aceia va rog punele donule o inregistrare cu macar o parte din stupii dv.  la baietii astia care nu va   cred  si sa le astupi gura si sai lasati ,,masca''  :uimit:
De ce sa nu plateasca jignirile si insultele cei care se dau mari apicultori?

valter

Citat din: milu56 din Ianuarie 08, 2012, 07:34:54 AM
Citat din: POSTASUL din Ianuarie 07, 2012, 03:09:08 PM
Citat din: milu56 din Ianuarie 07, 2012, 02:06:34 PM
O sa se poata vedea dar cu plata atat modele de stupi cat si cum se lucreaza cu ei pana acum nu am postat decat asa informativ.
donu Milu se vede ca iubiti  foarte mult albinele si de aceia va rog punele donule o inregistrare cu macar o parte din stupii dv.  la baietii astia care nu va   cred  si sa le astupi gura si sai lasati ,,masca''  :uimit:
De ce sa nu plateasca jignirile si insultele cei care se dau mari apicultori?

Milu draga. Am purtat suficiente discutii cu o cunostinta comuna, dr. vet.Nicula V despre, cat si cum poate fiecare...inclusiv dumneata.
Daca o dai pe ''dupa corcodush'' sunt nevoit sa te trec in categoria celor care NU sunt mari stupari...dar ar aceasta pretentie,

Un amator.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

milu56

OK,am incercat si eu sa vad cine sunt carcotasii dar puntru mine mai important este ceea ce fac eu pentru mine si niciodata nu am spus ca sunt un mare stupar desi anul acesta o sa ajung la un numar de 900 colonii.Valter nu ma intereseaza categoria in care ma pui,tu spunemi cate matci poti sa imi faci in primavara.

cipriene

milu, ma scuzi ca intreb, dar ai albine? :roll:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

mape 48-petru manea


marius_vfp

Citat din: milu56 din Ianuarie 08, 2012, 08:52:02 AM
OK,am incercat si eu sa vad cine sunt carcotasii dar puntru mine mai important este ceea ce fac eu pentru mine si niciodata nu am spus ca sunt un mare stupar desi anul acesta o sa ajung la un numar de 900 colonii.Valter nu ma intereseaza categoria in care ma pui,tu spunemi cate matci poti sa imi faci in primavara.
fii sigur ca el iti va putea livra mult mai multe matci decat ,poti tu baga in toate cutiile de care dispui .
alta problema ar fi : crezi ca iai depasit pe cei de la iwf , ma indoiesc , fenomenul de copiere sia extins granitele dacice vad .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

milu56

Multumesc marius_vfp stiam de aceea am si cerut dar dece vorbesti neintrebat.

milu56


milu56