muzica

Creat de dragos2006, Martie 05, 2008, 01:16:40 AM

« precedentul - următorul »

laur80


Kov iulian

#241
Loredana


Loredana - APA ( feat. Cabron )


Ce tareee... anul asta sunt la moda tuburile  :rotfl: :rotfl:  in acest videoclip loredana poarta niste tuburi vechi de radio/tv pe post de cercei  :rotfl: =)) =))


Gata m-am scos eu am o gramada de tuburi de astea pe acasa, le fac cadou prietenei si m-am scos  =)) =)) [size=78%] .[/size]

Rihana


Rihanna - Diamonds

Kov iulian

Citat din: Kov iulian din Noiembrie 19, 2012, 06:28:09 PM
Loredana


Loredana - APA ( feat. Cabron )


Ce tareee... anul asta sunt la moda tuburile  :rotfl: :rotfl:  in acest videoclip loredana poarta niste tuburi vechi de radio/tv pe post de cercei  :rotfl: =)) =))



Gata m-am scos eu am o gramada de tuburi de astea pe acasa, le fac cadou prietenei si m-am scos  =)) =)) 

pharaonu75

Trebuie sa te trag de urechi! :D
Se numesc LAMPI!
Tuburile sunt de fapt ecranele de la TV vechi!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

#244
Ba sunt tuburi electronice, ecranele sunt tuburi catodice  :P
Lampa e aia la care i se spunea: "Tut... -n c... lampa, iar n-ai gaz!" :D

pharaonu75

Hai ca tii cu ursu! Profu' Ursu! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Citat din: romikele din Noiembrie 19, 2012, 07:55:26 PM
Ba sunt tuburi electronice, ecranele sunt tuburi catodice  :P



Asa este, tuburi electronice se numesc Faraonu se inseala ( eu am fost o buna bucata de vreme in tineretea mea electronist amator si mai tin minte )


http://ro.wikipedia.org/wiki/Electronic%C4%83


http://colectietuburi.ro/


http://www.tuburielectronice.go.ro/


( se pot sterge link-urile in caz ca nu mai pot modifica eu mesajul, nu am nimic cu ei nu vreau sa le fac trafic de aici, am vrut sa dau doar exemplu)

pharaonu75

Lasati vrajeala, ca v-ati aliat impotriva mea! =))

Bunica avea televizor cu lampi, nu cu tuburi electronice!
Eu am crescut tot cu un astfel de televizor!
Voi aveati televizor cu tuburi electronice?
Puneti mana pe Biblie si jurati ca televizoarele voastre nu aveau LAMPI! :rotfl: :rotfl:


Astia tin cu mine :yes:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Lampa e denumirea populara, eu am fost electronist din scutece, asa ca lasa lampa... lui Aladin  =))

Kov iulian

Se numeau lampi in jargon, dar termenul tehnic e tub electronic .
Era lor inca nu a apus, acum sunt la mare moda amplificatoarele audio cu tuburi fiindca se spune ca sunetul redat e mai clar si mai cald fata de sunetul digital .












Se revine iarasi la sunetul analogic in instalatiile de inalta fidelitate.( puteti vedea mai jos forma undei analogica-digitala )


( o caracteristica pacatoasa a semnalului digital e ca iti poate distruge instalatia de amplificare si difuzoarele daca se reda muzica la volum foarte mare din sursa, semnalul se transforma si devine dreptunghiular la o frecventa foarte joasa  , pe cand semnalul sinusoidal intrat intr-o instalatie de sonorizare la un volum prea mare intra in atenuare peste o anumita limita )




laur80


Kov iulian

Coreeni care au inebunit lumea, 800 milioane de vizualizari ale videoclipului  :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:


PSY - GANGNAM STYLE (강남스타일) M/V Making Film

Obombo


romikele

Dedicatie pentru toti cei care se recunosc in acest videoclip!  :rotfl:

Pigloo - Papa Pinguin