Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

calmusdaniel

Ieri am fost sa vad in ce stadiu e salcamul 2,in zona unde merg eu.A fost afectat de brumele din primavara si e cam rar.La salcam 1 inca baga, ieri am avut 3 kg, sper s-o tina asa. :hi:

newcristian

Cum va da-ti seama ca este afectat de brumele din primaveri ? . Daca baga asa , paremi-se ca mai stati 1 saptamana la S1 sau se duce si salcamul repede ? .                                       
Deci fara S2 anul asta ? .

calmusdaniel


vioso

Felicitari asa trebuie sa fie la cei ce se preocupa intens de albine care de timpuriu le stimuleaza , acum are cine culege si stuparul  cu ce se bucura.

calmusdaniel

Va saluta tata de la Dridu! astazi au fost 6 KG  :hi:

newcristian

Aaa...m-ati luat 5 kg astazi . Sa mai tina asa cateva zile .

romikele

S-a actualizat si pagina video la Daniel, anul 2015, aici: http://apiardeal.ro/apivideo_apiardeal_srv1.html

Ionut Ursachi

Va salut domnule Daniel ! Doresc sa va intreb...daca as dori sa fac niste roi ..dumneavoastra cum a-ti proceda ?  aici ma refer atat la formare cat si la stimulari ..tratamente daca e nevoie . numai bine !
"O, nebune om pana cand te vei afunda  si ca o albina vei aduna bogatia ta , care degrab va pieri ca praful si cenusa ? Ci cauta mai vartos imparatia lui Dumnezeu ."
    Multa sanatate si respect !

romikele


romikele

Un an bun la productia de salcam 2015 (21 mai 2015)

http://youtu.be/ijg4drjZVos

filip

Am pregatit stupii pentru salcam si am plecat la bloc.
In anii cand am fost langa ele nu am facut productie.Sper sa nu ma dezamageasca  :bzz: :bzz: :bzz:
Plec luni in inspectie......
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

bio

Citat din: romikele din Mai 23, 2015, 02:22:58 PM
Un an bun la productia de salcam 2015 (21 mai 2015)
...


... :bravo:

Munceste omul cu placere cind vine si banul...:)

mape 48-petru manea


feerary

la mine a fost intre 1.5-0.5 kg la zi.  Floarea a fost afectata si multi nu au mai  avut floare deloc. De cateva zile ploua....sper ca la salcam 2 sa fie mai bine  :yahoo_cry:

calmusdaniel

Am mai dat si eu pe acasa, pt vreo doua zile,si sa va zic si cum merge salcamul 2.
Merge f bine,suntem la a treia zi de cules cu cantare in prima zi de 3,700kg pe un cantar pe o fam mai slabuta si 6,5ookg la o fam mai buna.A doua zi 4,300kg si  4.900kg,si sa vedem diseara cum va fi.Oricum, e un an de exceptie la salcam,curge nectarul cu nemiluita! :nudie: :nudie: :nudie: