Stupii mei.

Creat de G. Iulian, Decembrie 15, 2012, 06:58:38 PM

« precedentul - următorul »

G. Iulian

Şi prognoza meteo pe februarie şi martie în zona mea  :sad:

G. Iulian

Ieri o zi însorită ... dar doar 6 grade.

G. Iulian

Am pus ordine şi în rame, urmează ramele de cat.

G. Iulian

În sfârşit zbor de curăţire şi la noi, mai timid la început:

http://youtu.be/E8-fm4vj6pY

G. Iulian


dan sebastian

Te rog modifica titlul pe youtube. nimeni nu cauta vid... scrie zbor curatire feb. de ex. Ms. Daca nu as urmari forumul nubas reusi niciodata sa gasesc filmuletele tale. Ms. pt intelegere.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Cristel

Foarte frumos zborul! Si daca era sa ne luam dupa evaluarea meteo, astazi ar fi nins pe la tine! Acuratetea site-ului cu starea vremii lasa de dorit... Bine ca s-au plimbat domnisoarele!
Sanatate si fete harnice!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

bismark

    Azi si la mine zbor de curatire,dar fara prea multi stropi ceeace arata ca hrana a fost fb. Le-am vazut biiziind la ghiocei.Am inceput taierea la vie si pomi.Rasadurile sint la 10 cm cer repicarea.Incept semnatul la semintele noi achizitionate( chia,rubarba,varza kole,goji,ceai verde,ginko biloba si multe altele toate numai pentru sanatate care au ceva cu batrinetea si viata lunga.Cu resapect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

G. Iulian

Citat din: dan sebastian din Februarie 28, 2015, 07:36:57 AM
Te rog modifica titlul pe youtube. nimeni nu cauta vid... scrie zbor curatire feb. de ex. Ms. Daca nu as urmari forumul nubas reusi niciodata sa gasesc filmuletele tale. Ms. pt intelegere.
Am rezolvat cu youtube. Nu mi-am dat seama, eu scriam doar la comentarii.  :hi:   :hi:  :hi:

G. Iulian

Citat din: Cristel din Februarie 28, 2015, 08:40:46 AM
Foarte frumos zborul! Si daca era sa ne luam dupa evaluarea meteo, astazi ar fi nins pe la tine! Acuratetea site-ului cu starea vremii lasa de dorit... Bine ca s-au plimbat domnisoarele!
Sanatate si fete harnice!

Întotdeauna sper în reactualizarea vremii pe site-ul meteo şi acum mă bucur pentru greşeala lor  :)  Cea mai precisă prognoză este pe 3 zile, restul este orientativ.  :hi:  :hi:  :hi:

G. Iulian

Citat din: bismark din Februarie 28, 2015, 09:32:11 AM
    Azi si la mine zbor de curatire,dar fara prea multi stropi ceeace arata ca hrana a fost fb. Le-am vazut biiziind la ghiocei.Am inceput taierea la vie si pomi.Rasadurile sint la 10 cm cer repicarea.Incept semnatul la semintele noi achizitionate( chia,rubarba,varza kole,goji,ceai verde,ginko biloba si multe altele toate numai pentru sanatate care au ceva cu batrinetea si viata lunga.Cu resapect ^:)^

Cunoscându-te personal înclin să spun că toate aceste legume şi fructe îşi fac efectul la matale.  :hi:  :hi:  :hi:

G. Iulian

Azi m-am apucat să fac turtele proteice.

G. Iulian

Aici e rezultatul:

G. Iulian

Reţeta după care am facut turtele:

9kg faină soia
3kg drojdie de bere
3kg lapte praf
apivit în loc de apicomplex (de acesta am găsit)
15 kg miere floarea soarelui
16l sirop de zahăr 1/1
protofil - home made - 1,7 litri

Din tot acest amesctec iese în jur de 48 kg turta proteica - atât îmi trebuie pentru stupii mei  :)

popik50

Fructele sunt tot pentru albine? :D