Situatie ciudata?!

Creat de oroles, Septembrie 17, 2015, 09:38:00 AM

« precedentul - următorul »

sfantul spiridon

eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

yulian

Multumesc. O sa urmaresc...sa vad ce mai zice cucoana!

Donbazil


Salut!

Un coleg apicultor, parintele Sașa Iașin, mi-a adus la cunostinta o chestie interesanta...
Pe raza comunei Cenei - Jud. Timis, un fermier a gasit in mijlocul unui lan de floarea soarelui, in timp ce treiera, o stupina -despre care nu stie a cui este. A intrebat la autoritatile locale si nu a fost declarata prezenta , deci nu stie cine e proprietarul, pentru ca nu are nici panou de identificcare. Pe unii stupi exista un indicativ de Caras Severrin. Fermierul vrea sa are dar ....
Oamenii se gandesc sa nu se fie intamplat ceva cu apicultorul ca altfel nu se explica abandonul stupinei - mai ales ca exista si cativa stupi rasturnati si se vede ca n-a fost vizitata de multa vreme.
Poate vreun coleg stie ceva si poate ajuta la identificarea apicultorului si clarificarea situatiei...

Closcutz

Se poate afla relativ repede daca sunați la Oarz din judetul inscripționat pe stupi și spuneți codul de pe ei(chiar și numerele sau plăcuțele mai vechi le aveau în evidență)!

dan sebastian

Sper sa nu se gaseasca mai repede un binevoitor sa-i ridice stupii. Ati gasit proprietarul ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Alinwfb

Salutare, de vreo sapatamana albinele au devenit foarte agresive. Imi poate spune cineva care ar putea fi cauzele?

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.