Albinele si apa din bazin

Creat de JohnSpatari, Aprilie 14, 2014, 02:05:38 PM

« precedentul - următorul »

JohnSpatari

Am o intrebare,este pericol  ca albinele sa se inece in acest bazin cand vor zbura in timpul culesului,sau cand va fi vant.Care e probabilitatea de a pierde albine in acest iaz,si daca merita sa tin albinele in aceasta zona?In partea dreapta este salcam,iar in stanga e pamant arabil cu porumb,floarea soarelui si altele.

oroles

Ori nu mai cunosc eu formele geometrice, ori ceva e in neregula la figura 2. Figura 2 arata mai degraba a dreptunghi, decat patrat. Esti sigur ca alea sunt dimensiunile?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

johnysibiu

Si daca era polygon octaedric ce se intampla?

Oglinda apei este periculoasa, le dezorieteaza , mai ales cand este soare.Daca mai adie un pic si vantul le este mai usor sa faca baldac.

bio

...parerea mea /...nu cred ca trebuie sa-ti faci prea mari probleme..

stai linsitit

JohnSpatari

Lungime 500m, iar latimea 250m,e una si aceiasi figura.

stefan1

  Vecinatatea unei ape este benefica in special in vreme secetoasa. Ceva albine se vor pierdein special la primejdie de ploaie, cand albinele zboara mai aproape de pamant si vantul sau stropi de apa le pot doborî. De asemenea in preajma apelor umiditatea atmosferica este ceva mai mare, asta fiind nedorita pe timp de iarna.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

JohnSpatari

Citat din: stefan1 din Aprilie 16, 2014, 01:20:23 AM
  Vecinatatea unei ape este benefica in special in vreme secetoasa. Ceva albine se vor pierdein special la primejdie de ploaie, cand albinele zboara mai aproape de pamant si vantul sau stropi de apa le pot doborî. De asemenea in preajma apelor umiditatea atmosferica este ceva mai mare, asta fiind nedorita pe timp de iarna.
Atunci pe timp de iarna e mai bine sa duc pe alta vatra?eu iernez cu fundul gol,tip clopot.