Sfantul VASILE

Creat de centrifuga, Ianuarie 01, 2010, 12:39:34 PM

« precedentul - următorul »

centrifuga

La multi ani,sanatate si fericire celor ce poarta acest nume!

prisecarul

sanarate, fericire si tot binele din lume, pentru cei sarbatoriti astazi!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

orbanstefan64

multa sanatate si LA MULTI ANI Vasiilor si Vasilicilor !!!

orbanstefan64

#3
Sfântul Vasile cel Mare se naşte în anul 330 într-o familie evlavioasă la Cezareea Capadocsiei. Pe mama sa o chema Emilia, iar pe tatăl său Vasile. A făcut parte dintr-o familie cu 10 copii, dintre care 3 vor deveni episcopi: Sf. Vasile cel Mare, Sf. Grigorie de Nyssa şi Sf. Petru de Sevasta. Cinci dintre ei vor deveni monahi: cei 3 episcopi, Macrina cea Tânără şi Naocratios; iar 6 vor deveni sfinţi: cei 3 episcopi, Macrina cea Tânăra, Macrina ce Bătrână(bunica Sf. Vasile) şi Emilia(mama Sf. Vasile). Macrina cea bătrână a fost ucenica Sf. Grigorie Taumaturgul.

                                           multa sanatate si LA MULTI ANI Vasiilor si Vasilicilor !!!

orbanstefan64

LA MULTI ANI SPIRIDON VASILE!!!!!!!!!

prisecarul

LA MULTI ANI SARBATORITILOR CU PRILEJUL SF. VASILE!
TOATE CELE BUNE!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

gheco

Din cei aprox. 600000 care isi sarbatoresc onomastica astazi oare cati sunt stupari?
Tuturor lr doresc un calduros LA MULTI ANI !
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

Bătrânul

Multe fericire TIE VASILE (ma refer exact la tine cel care citesti acuma) Sfinte tie special toate cele bune ! (pupa fetitele si din partea mea !!! :hi: :hi: :hi:

tassevasi

MULTUMESC PT MESAJELE  DE FELICITARE , ce le-am primit , personal si aici .
  Sunte-ti cei mai cumsecade OAMENI , m-a bucur ca am fost primit printre dvs, m-a bucur ca existati ,  m-a bucur ca sunt multi tineri printre noi  , cu inteligenta  , priceperea  , indeminarea lor ,fac  lucrurile sa mearga bine si mai departe.
  LA MULTI ANI TUTUROR ! 
Un nou an bogat in toate .  Sanatate si numai bine . :hi: :hi:
  tassevasi

sfantul spiridon

multumesc pentru gandurile bune!
il salut pe centrifuga si ii doresc multa sanatate!
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

ioanardelean55


LA MULTI ANI , multa sanatate si fericire sarbatoritilor din aceasta zi .

Popescu Gheorghe

La multi ani celor ce poarta numele Sfantului Vasile!