Targ apicol-Valea lui Mihai

Creat de Marek, Septembrie 03, 2013, 04:57:30 PM

« precedentul - următorul »

Marek

Târgul apicol Valea lui Mihai se va tine în data de 5 octombrie, lângă Piața oraseneasca.
Va asteptam cu drag
Tel: 0745961106 sau email: [email protected] - Gyula Lehel

Gyula Lehel

II. Targ apicol Valea lui Mihai

Program conferinta

10:00 Deschidere
Nyakó József primarul orasului Valea lui Mihai

10:30 Rolul OMME in apicultura
Mészáros József

11:30 Legislatia nationala in domeniul apicol
Liviu Naste

12: 30 Pauza

13:30 Polioel 4
Dr. Dán József

14:30 Nosemosa, boala, prevenirea si tratarea
Király László

florinpop

O sa fie si tarabe cu produse si utilaje apicole? :hi:

Gyula Lehel

DA, vin comercianti si din tara si din Ungaria.

Tamu

Intentionaz sa ajung si eu. Sper sa reusesc.  :hi:
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

Marek


Tamu

A fost un targ reusit. Comercianti de produse apicole cam putini, doar 3. In schimb cei cu echipamente si accesorii apicole au fost suficienti. In general preturile mi s-au parut mai mari ca cele de la targul din Zalau. Probabil si din cauza ca aici au fost mai multi comercianti din Ungaria care au avut preturile ceva mai piperate. Am remarcat 6 modele de aparate tip Furetto de la artizanal la 343lei la cel original la 1200lei. Centrifugi de inox automate si manuale, mese de descapacit, doua variante de stupi, echipamente de protectie si de lucru.
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

mosunick

A fost un targ micut. Mi s-a parut ca au fost mai putini comercianti decat in anii trecuti, dar oferta a fost destul de variata.
Au fost cativa si din Ungaria, cu preturi acceptabile.
Nici cumparatori nu mi s-au parut a fi prea multi.
Referitor la preturi, ceva mai scumpe produsele decat ma asteptam.
Una peste alta am gasit ce am cautat, ceea ce e perfect, si pe deasupra a fost si aproape de mine.
Voi merge si la anul probabil.
Sanatate si caldura!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

Marek

Foto