Un nou ajutor de minimis...

Creat de romikele, Aprilie 19, 2015, 04:34:10 PM

« precedentul - următorul »

andrei_georgian

Bataie de joc... asta e tara in care traim..  ))/
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

lefter

model cerere anexa 1 ,care este aceea

Closcutz

Cretini mai mari decat tehnoretardatii nu am mai vazut! Ne-au mintit ca dau 50 de lei, apoi au tot taraganat-o si ne-au trantit 15 lei si ne obliga sa dam factura cu data limita 31 august! Niste mizerii subumane! Voi da miere la albine si asta e!

romikele

Cand se va publica in Monitor, vom sti cum arata anexele...

romikele

Citat din: Closcutz din Septembrie 22, 2016, 11:08:55 AM
Cretini mai mari decat tehnoretardatii nu am mai vazut! Ne-au mintit ca dau 50 de lei, apoi au tot taraganat-o si ne-au trantit 15 lei si ne obliga sa dam factura cu data limita 31 august! Niste mizerii subumane! Voi da miere la albine si asta e!

Domnu sef, nu te-a mintit nimeni, doar ca dl. Fetea a solicitat cei 50 de lei.
Ministrul a zis de la inceput ca suma maxima ce poate fi data e 15 lei/familie.
Singura problema e ca acest act ajuta comerciantii, nu apicultorii.
Vedeti pe undeva pomenit zaharul? Eu n-am vazut...

andrei_georgian

Citat din: romikele din Septembrie 22, 2016, 11:12:40 AM
Singura problema e ca acest act ajuta comerciantii, nu apicultorii.
Vedeti pe undeva pomenit zaharul? Eu n-am vazut...

Pai intotdeauna banii au un circuit stabilit, sa se intoarca in buzunarele lor, cea mai mare tampenie este data limita a facturii  ))/
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

Adrian.B.

Domnu Romikele, e vorba de hrana , iar zaharul intra in categoria hrana pentru albine.

Eugen B

Si data trecuta a trebuit sa ai factura.
Sper sa nu ramana asa proiectul

Adrian.B.

Fara suparare, nu ca tin cu ursu, dar in baza a ce, sa-ti deconteze? Pentru ca banii sunt pentru ca a fost un an calamitat. Altfel s-ar considera ajutor de stat si contravine normelor UE.

Closcutz

Cum e posibil sa dea data limita a facturii data de 31 august, iar ordinul sa fie emis in septembrie!? Se vor bate cu caramida in piept cat bine au facut apiculturii! Cel mai incompetent guvern! E haos in agricultura din cauza lor!

Adrian.B.

Cel mai "incompetent" guvern a vrut sa evite smecheriile. Vine ordonanta ,cumpar si factura. Cine are facturi, inseamna ca ala chiar a cumparat mancare pentru albine.

tinumaftei

Eu as întrebă pe ministrul agriculturii în ce tehnologie de creștere a albinelor găsește anexa cu hrana pentru albine! Toate cărțile de tehnologie vorbesc despre zahar. Dacă zaharul nu e hrana pentru albine, atunci ajutorul acesta e bătaie de joc. Nu îți trebuie multă minte că sa faci legătura între acești bani si firmele care capsează apicultura. Începe să îmi fie scârbă...
PSDul lui Adrian Năstase dădea subvenții la șmecheri, dar nu ocolea nici fermierii mici. Tehnocratii vor da numai la șmecheri. Este evident că unii au cunoscut aceste prevederi anterior acestei publicații:
1. Produsele subvenționate - denumire restrictivă
2. Factură (în condițiile în care factură nu este obligatorie pentru persoanele fizice)
3.Achizitia într-o perioada determinata, închisă
4.Posibilitatea de reportare a sumelor nefolosite tot către șmecheri!
Trebuia să ne așteptăm la asta!
Dar poate se mai gândesc, că urmează niste alegeri!!!!

Adrian.B.

Unde apare ca zaharul nu e decontat? Nicaieri.

tinumaftei

Eu nu am văzut din text ca ar fi decontat. Întrebarea este unde scrie ca se deconectează zaharul?

Adrian.B.

Scrie HRANA. Iar ZAHARUL, intra in categoria hrana pentru albine.