Primul meu Stup

Creat de Seri0ux, Februarie 10, 2014, 06:19:31 PM

« precedentul - următorul »

Seri0ux

Am sa va prezint primul meu stup,nu e perfect dar pentru inceput cred ca e bine.Pozele nu se vad foarte clar,sunt facute pe inserate cu blitz.La lada i-am dat 3 randuri de vopsea,a iesit destul de bine.Mai trebuie sa pun tabla peste capac. Daltile sunt facute manual acasa.Orice pareri bune si rele sunt bine venite. Multumesc!




SPYKAL

Bine ai venit pe APIARDEAL. Toate au un inceput. Daca esti hotarat..... CONTINUA.....daca esti dezamagit.... CONTINUA!!! Asteptam si alte poze si la cat mai multe si mai mari realizari. Stima si respect!!!

PARINTELE

Bine ai venit in marea familie APIARDEAL

Seri0ux

Multumesc pentru urari :) :) :),Incet dar sigur sper sa progresez si eu,dar e nasol cu stupii ca sunt cam scumpi.

cipik

Daca un stup este scump, sa zicem 150 de lei atunci sa nu mai vorbim de o centrifuga de inox de 1500 de lei ( tocmai de accea eu mi-am facut-o singur ), o instalatie de descapacit, un pavilion, o masina de tractiune, etc...... aste-as preturi mari nu la un stup de 150 de lei care oricum se amortizeaza in primul an.
Sa dea Dumnezeu sa ajungi sa fie stupul ala plin de albine, asa cu tot cu cat, ca dupa aia ai sa vezi ca este mai usor decat acum cand stai si aduni sumele cheltuite si cele care le vei cheltui pe viitor.
Sfatul meu: Ingrijestele ca pe proprii copii si iti vor da aceleasi satisfactii. Sanatate
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

yulian

Ohooo. Inca un stupar pregatit sa dea cu capul...de capac  :cool:
Pana sa ne prezinti stupul...adica lada, mai bine te-ai prezenta pe tine!
Mult succes in continuare si orice intrebare vei avea, nu te rusina! Mai bine sa intrebi de 100 de ori decat sa dai cu capul o data!
Bafta!

captain bee

Bun venit si spor la treaba !!! frumos lucrat si cu grija !! :bravo:

cipriene

bine-ai venit frate. sa stapanesti sanatos stupul...........si la mai multi  =D>
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

gabriel26do

SunPhoto     YouTube

gaby

lada arate bine
tine-o tot asa si vei avea satisfactii

oroles

Citat din: yulian din Februarie 10, 2014, 10:24:13 PM
Ohooo. Inca un stupar pregatit sa dea cu capul...de capac  :cool:
Pana sa ne prezinti stupul...adica lada, mai bine te-ai prezenta pe tine!
Mult succes in continuare si orice intrebare vei avea, nu te rusina! Mai bine sa intrebi de 100 de ori decat sa dai cu capul o data!
Bafta!
Usurel yuliane cu astia noi! Nu are decat o lada omul, nu e model Ursu ... In concluzie, viitorul e sigur!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

yulian

Citat din: oroles din Februarie 16, 2014, 05:56:17 PM
Usurel yuliane cu astia noi! Nu are decat o lada omul, nu e model Ursu ... In concluzie, viitorul e sigur!
Da, da...dar halatul..cat e halatul?? Si cel mai important..cine e in spatele lui? :D