autopavilion

Creat de istodorescu vasile, Octombrie 06, 2013, 08:28:00 PM

« precedentul - următorul »

istodorescu vasile

la mine nu a viscolit asa deoarece fiind in zona de munte sint inconjurat de paduri, si vintul bate destul de rar.

istodorescu vasile

iata cum s-au acoperit dealurile din jur , cu un strat gros de zapada .

dan sebastian

Foarte frumos poneiul. Daca mai ninge trebuie sa dati la zapada pe langa pavilion.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

ghimpe

Foarte frumos !!!!!! Poneiul si stupina. :bzz:

emilduda

Va salut,ce capacitate are autopav si rulota cite  kg,mersi  :thanks:

istodorescu vasile

camionul are 9500 kg maxim autorizat, are pe sertare 72 stupi vertical 10 rame,  si remorcabil 3500 kg. rulota are in acte 1050 kg.

PARINTELE

Foarte frumos,Vasile
sa-le stapaniti sanatosi

istodorescu vasile

va salut dragi stupari!dupa o perioada lunga in care am lipsit de pe forum fiind mai tot timpul plecat in pastoral in diverse locatii, a venit timpul sa ma apropii de casa urmind in perioada urmatoare sa aduc si stupinele.vad ca se discuta lucruri importante pe forum, si sunt bucuros ca in perioada de repaus pot sa particip si eu la aceste discutii.

dan sebastian

A mers menta anul acesta ? Cand ajungi cu ei pe vatra ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

Cand ai timp, vreau si eu lista cu soiurile de floarea soarelui, modificate genetic, dar care dau nectar. Multumesc !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

istodorescu vasile

da o sa v-i le trimit prin mesaj

cipik

Eu zic ca mai bine ar fi sa fie postate si la un subiect care are legatura cu FS, este mai usor de asimilat informatia.
Toate cele bune.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

istodorescu vasile

#42
nu este o lista completa, dar prezinta citeva soiuri de interes pt apicultorii ce merg in recunoastere la FS in vederea pastoralului. HIBRIZI DE FLOAREA SOARELUI, VALOARE MELIFERA KG/ HA:1.FAVORIT-24 KG/HA ; 2.HERCULE- 17 KG/HA ; 3.TRAJANO -15,8 KG/HA ;4. SELECT -16 KG/HA ; 5. FELIX  -15,5 KG /HA ; 6.  FLOROM 350 -  13,3 KG /HA ;  7.FESTIV -13 KG /HA ; 8. JUSTIN -13 KG /HA ; 9. SPLENDOR -13 KG / HA ; 10. ALEX -9,3 KG /HA ; 11. PERFORMER -9,3 KG /HA ; 12. ROMINA - 8,5 KG/HA.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       eu anul acesta am fost in pastoral la floarea soarelui amplasat intre doua lanuri si din spusele  proprietarului, erau soiuri produse de pioneer, un lan fiind LC 19, iar celalalt lan LC 25. desi nu sunt prinse in tabelul de mai sus, am avut sporuri considerabile la cintar,iar media de miere/ familie extrasa de la cele doua lanuri ce au avut inflorire diferita,a fost de peste 25 kg.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

Cum ti se par albinele in Spania ? Ce tip de rama folosesc ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.