Albinutza

Creat de albinutza, Iulie 26, 2013, 10:51:19 AM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

  Albinutza draga , pe langa faptul ca-ti plac albinele si ca esti o fata cuminte ( sunt convins de asta ) esti si foarte dragutza !!!
  acuma de cand cu postatul pozelor , te-am vazut mai bine !!!
  trebuie sa pun o poza cu baietii mei !!!
  si ei frumosi ca tine !!!
  nu se stie niciodata !!!
   :hi: :hi: :hi: =D> =D> =D> :-c :-c :-c :ok: :yes:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

marian_6777

Cea mai frumoasa apicultoare, si viitoare doctorita. Sa fi sanatoasa si sa obti de la viata tot ce-ti doresti. 
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

romikele

Citat din: albinutza din August 01, 2013, 02:57:18 PM
Mai am o poza draga, la care tin mult si pe care vreau sa o postez cu toate ca este :offtopic: sa nu va suparati. :thanks:

Este pagina ta, iar aici nimic nu e offtopic.  :nod:

Felicitari pentru tot ce ai postat, in cuvinte si imagini deosebit de frumoase.
Cred ca taticu nu-si mai incape in pene de mandru!  :razz:

:bravo: =D>

Kiwi Bee

Bun venit Adriana.
Ma inspir din topicul tau si incerc sal conving pe fiul meu(are 10 ani) sa ma insoteasca la albine in viitor. Deocamdata nu a venit de prea multe ori cu mine dar poate ca este si vina mea.
Numai bine.

stefan1

  Albinuto, ne-ai cucerit definitiv cu pozele tale frumoase! E tare frumos si echipamentul! Mandria lui taticu pentru asa o fata este perfect justificata.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

albinutza

#35
Va multumesc mult pentru cuvintele frumoase, sunt foarte fericita!!! :thanks: :thanks:.
Am gasit in calculator niște poze de cand a fost tata la Blaj, sper sa nu se supere ca le-am postat ( este la serviciu si nu stiu de ce nu rapunde la telefon , am vrut sa-i cer voie)....... ^:)^ . In prima poza este cu membrii forumului , tata este cel  cu geaca albastra, langa nenea Mugurel si in a doua cu niște fete frumoase imbracate in albinute..nu cred ca mama se supără dacă vede poza. Ea nu se uita pe forum.
Eu sunt ajutorul de nădejde a tatălui meu ! Si mai nou si PR-ul său.

bismark

  Albinutzo,ma bucur ca multi fruntasi ai apiculturii te plac dar iti spun ca anumite lucruri nu trebuie sa le pui in pagina.Esti prea mica sa intelegi politica.Exista un proverb,,daca te bagi in troaca,te maninca porcii,,Tu urmeaza-ti calea ta cu invatatura si dragostea fata de albine.O fotografie iti poate face foarte mult rau in viitor.Deja multi se vor imparti in privinta ta,unii te vor aprecia altii te vor critica.Totul este trecator in societatea noastra,miine sau poimine vei fi dezamagita de cei care sint trecator la conducerea tarii.Asta este democratia,ca dupa un timp in care poporul considera ca cei din frunte nu a facut nimic pentru ei ,sa-i schimbe.Nu mi-ai raspuns daca vrei sa urmezi calea apiculturii inscriindu-te la  Liceul apicol.Cu mult respect pentru un viitor drector la Apimondia.
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

marian_6777

Bismark, eu as fi de parere ca pe un forum de apicultura, patimile politice... sa se duca.... cu totul. 
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

romikele

Personal nu vad in acea poza nimic politic si e bine sa nu amintim de politica pe alte topicuri decat cele potrivite discutiei...

Kov iulian

Citat din: bismark din August 02, 2013, 05:51:41 PM
dar iti spun ca anumite lucruri nu trebuie sa le pui in pagina.Esti prea mica sa intelegi politica.,

Haideti sa nu stricam bucuria copilului, poate si noi in copilarie in inocenta noastra ne-am fi bucurat sa ne pozam alaturi de nea Nicu si Tanti Elena.
Sunt sigur ca acea zi a fost una dintre cele mai frumoase zile din viata ei de copil inocent si daca e asa de ce noi oameni mari sa stricam amintirea copilului  .

Poate ar fi bine sa stergeti acel fragment din postare, indiferent alaturi de cine ar fi fost in poza nu are rost sa facem copilul sa se simta prost

Razvan HD

Buna Adriana , acum am vazut pagina ta , vreau sa te felicit pentru ceea ce faci , si ma bucur ca mai sunt tineri carora le place apicultura !
Cu drag tot un mic apicultor ( 15 ani ) ...  :hi: :hi: :hi:
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

Bătrânul

Bine ai venit Albinutza ! Tine minte ca singurul barbat care este prietenul tau cel mai bun si care intotdeauna va dori numai binele tau este TATAL TAU !!! Asta nu inseamna ca nu vei iubii si alti barbati dar cel mai sincer si mai binevoitor din viata ta este si va ramina tatal tau . @};-  @};- @};- @};- @};- @};- @};- :hi:

bismark

   Ii cer mii de scuze,Albinutzei ,dar nu am stiut ca Elena Udrea a ajuns apicultoare.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ves.lucian

  mi se pare ca tu esti in poza de pe fundalui forumului !!!
  dar de fapt intre timp mi-am dat seama ca nu mi se pare !!!
  esti chiar tu !!!
  ce frumos si dragut din partea celui care a facut asta pentru tine !!! :ok: :yes: :bravo:
  si cand ma gandesc la atatea fete dragute ca si tine care saracele nu stiu pe ce lume traiesc !!!
  acuma nu este obligatoriu sa fie toate fetele de varsta ta apicultoare , dar sunt foarte multe care nu au nici o pasiune !!!
  sau au din alea nasoale , nesanatoase !!!
  da-i inainte cu curaj !!!
  ma numar printre cei care te admira pe acest forum !!!
   :hi: :nod: :razz: =D> =D> =D> :-c @};- @};- @};- :i_love_you: :yes:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

romikele

Acum Albinutza nu e doar a lui tata, ci si a Apiardealului.
Pentru ca ne mandrim cu ea, am pus poza pe fundal, dar ea poate fi vazuta doar de cei care folosesc tema GoneFishin.