popa georgian

Creat de popa georgian, Decembrie 30, 2012, 06:02:54 PM

« precedentul - următorul »

popa georgian

ma numesc popa georgian locuiesc in orasul gaesti jud dambovita (vecin cu fabrica de frigidere Arctic) detin un nr de 50 fam albine cu planuri de dezvoltare pe viitor, am mai avut o asmenea pagina pe acest forum dar din pacate nu stiu ce s-a intamplat cu aceasta.
inventarul apicol il confectionez eu( rame, cutii)
sunt nascut in 07 02 1986, casatorit, o fetita de 2 ani si 10 luni ,
mai multe... pe viitor!

popa georgian

#1
poze din stupina mea

edy

Salut Georgian, frumoasa stupina,felicitari!!!-as vrea sa te intreb daca vinzi si material apicol,m-ar interesa ramele cu hranitor si stupii ,daca ai putea sa-mi spui si pretul ar fi fain ,poti sa-mi scrii si in privat dava vrei:[email protected]. Iti multumesc si tie si familie tale un Nou An fericit si cu cat mai multe bucurii si sanatate si albinute!!!
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

romikele

Citat din: popa georgian din Decembrie 30, 2012, 06:02:54 PM
...am mai avut o asmenea pagina pe acest forum dar din pacate nu stiu ce s-a intamplat cu aceasta.
...
Vom verifica in bazele mai vechi, sa vedem ce s-a intamplat.
Ne-ar fi de ajutor o data aproximativa cand pagina inca era disponibila...

:thanks: :hi:

silviu

Bine ai revenit Georgian!Stupina frumoasa!Sanatate,fericire si La multi ani!
                      Cu stima,
                               Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

D006

  Georgian este un exemplu pozitiv pentru tinerii din ziua de azi ! a trecut prin multe cu stupii dar a mers mai departe !

popa georgian

Citat din: edy din Decembrie 30, 2012, 07:11:42 PM
Salut Georgian, frumoasa stupina,felicitari!!!-as vrea sa te intreb daca vinzi si material apicol,m-ar interesa ramele cu hranitor si stupii ,daca ai putea sa-mi spui si pretul ar fi fain ,poti sa-mi scrii si in privat dava vrei:[email protected]. Iti multumesc si tie si familie tale un Nou An fericit si cu cat mai multe bucurii si sanatate si albinute!!!
va salut si eu dl edy!
materialul apicol il fac doar pt mine.

cipriene

daca Dragos spune ca esti un exemplu pozitiv, asta chiar inseamna ceva. nu stiu despre cati a spus acest lucru pana acum?! :uimit:
frumoasa stupina, BRAVO!!
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

popa georgian

Citat din: dragos2006 din Decembrie 30, 2012, 08:44:42 PM
  Georgian este un exemplu pozitiv pentru tinerii din ziua de azi ! a trecut prin multe cu stupii dar a mers mai departe !
multumesc mult domnule Dragos , sunt mic , am multe amaruri in spate pe care le voi ocoli de acum incolo, stiu cu ce se mananca apicultura.

popa georgian

Citat din: cipriene din Decembrie 30, 2012, 08:56:25 PM
daca Dragos spune ca esti un exemplu pozitiv, asta chiar inseamna ceva. nu stiu despre cati a spus acest lucru pana acum?! :uimit:
frumoasa stupina, BRAVO!!
multumesc! iernare uscata va doresc si la multi ani!

popa georgian

Citat din: silviu din Decembrie 30, 2012, 08:12:27 PM
Bine ai revenit Georgian!Stupina frumoasa!Sanatate,fericire si La multi ani!
                      Cu stima,
                               Chis
va multumesc !la multi ani si numai bine!

popa georgian

o poza cu fetita mea Adriana!
sa va spun si o intamplare cu fetita mea.
lucram intr-o zi prin luna iunie in casa si ea a plecat de langa mine , eu atat de concentrat de treaba pe care o faceam nu am sesizat disparitia ei! am iesit in curte si o tot strigam ...ea .... nimic!
am cautat disperat peste tot dar ea nimic.....am intrat din nou in casa si m-am dus pe balcon(parca ma indemna cineva sa ma duc acolo) fimea era cu un stup desfacut si cu o rama in mana, in acel moment am inghetat!!!!!!!nu m-am repezit sa nu o sperii, i-am luat usor rama din mana si am dus-o in casa .
norocul ei ca nu a intepat-o niciuna! stupul ala erea un roi pe 3 rame, nu a fost familie!

bee_lover

Salut si bine ai revenit! Felicitari pentru realizari si sa-ti traiasca fetita!  %%- :bzz:

popa georgian

multumesc mult, iernare uscata si la multi ani!

popa georgian

pe data de 28 dec m-a mancat putin degetele :D