caba stefan

Creat de caba stefan, Iulie 31, 2012, 06:32:58 PM

« precedentul - următorul »

caba stefan

salutare,de pe la inceputul anului tot intru cand mi-am achizitionat niste fam dar de ceva timp mi.am facut si eu cont

pharaonu75

Bun venit pe forum!
felicitari pentru stupina!

P.S. Chiar in 1789 esti nascut?  =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

dorindafi

in poza arata mult mai batran   :D

bun venit tinere   :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

caba stefan

ooo   da am gresit ,acum am rectificat,mersi

dorindafi

spunemi shi mie , rama oarba a cladito pana jos ca oua de trantori vad ca a depus
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

caba stefan

Citat din: dorindafi din August 02, 2012, 09:09:36 PM
spunemi shi mie , rama oarba a cladito pana jos ca oua de trantori vad ca a depus
eu am 2 familii si 2 roi(bine,roi au cam evoluat,unu e p 11 rame si celalalt e pe 10),la toti le-am pus cate 2 rame oarbe ,roii au cladit doar celule de lucratoare(cand deschid stupii d la roi primele rame la care ma uit sune ramele oarbe,imi place f mult sa vad ce pot face fapturile astea),in schimb familiile care-s foarte puternice,o rame e doar cu lucratoare si una  aproape 60% e d trantor,dar pana acum am stricat d 2 ori larvele d trantori si azi am vazut k s-au prins k fac  trantori in zadar si au pus miere si pastura.

G. Iulian

La vremea asta nu mai ies trântori, încet încet îi dă afară și pe cei care îi are în stup.

bee_lover

Salut, bine ai venit pe forum!  :hi:

caba stefan

mai pun niste poze cu frumoasele mele

orbanstefan64

bine ai venit !!! succes incontinuare!!!!!!
:hi: :hi: :hi:

caba stefan

niste poze de ieri 10.08 de la albinute

caba stefan

nu inteleg d ce inca mai dau drumu la botci asa tarziu,botcile oua bine si uniform

caba stefan

ajutoare in atelier

bucovineanu

Foarte mare atentie cu "ajutoarele" cand se lucreaza la circular sau abricht. La noi in timp ce tatal lucra la circular, un copil s-a aplecat sa traga rumegusul de sub panza circulara si a ramas fara mana.

caba stefan

Citat din: bucovineanu din August 11, 2012, 07:41:31 PM
Foarte mare atentie cu "ajutoarele" cand se lucreaza la circular sau abricht. La noi in timp ce tatal lucra la circular, un copil s-a aplecat sa traga rumegusul de sub panza circulara si a ramas fara mana.

nu au ei acces cand se lucra cu utilajele periculoase,ci doar cand imbin rame ,cand  imbin stupi,doar atunci.