Stupii lui Gabriel26do

Creat de gabriel26do, Noiembrie 25, 2012, 09:30:04 AM

« precedentul - următorul »

gabriel26do

Razvane ce faci ? Ti-ai terminat lucrarea la Sarmis???
SunPhoto     YouTube

RazvanTi

lucrarea in sine nu e gata nici cum...
ce am putut face la Sarmis am facut.
ce lucrari mai am necesita un alt fel de scule...
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

gabriel26do

La multi ani si un an nou mai bun. Iernare usoara tuturor. Sanatate.
SunPhoto     YouTube

PARINTELE

Citat din: gabriel26do din Ianuarie 04, 2014, 09:26:07 PM
La multi ani si un an nou mai bun. Iernare usoara tuturor. Sanatate.

LA MULTI ANI SI TIE gabriel26do
SANATATE SI NUMAI BINE


gabriel26do

Nasule ia uite p-aci. gaseti ceva interesant?
SunPhoto     YouTube


bio

Citat din: gabriel26do din Ianuarie 06, 2014, 09:56:03 AM
Nasule ia uite p-aci. gaseti ceva interesant?

..aa.

.Gabriel..??..aia este oferta  ANL..?. sau  programul prima casa..??

...pentru albine bineinteles..

marius_vfp

gabriel , daca ai de gand sa mergi cu cortul in pastoral si nu numai (pentru dormit ma refer), sfatul meu e sa ai pregatit si un nailon ceolofan sa pui deasupra pe el in caz ca ploua ., si o saltea gonflabila buna sa nu te doara spatele .

spor.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

gabriel26do

stiu, ca am un pic de experienta din anii trecuti. nu neaparat pentru dormit cit si stat ziua, seara si mai mult pentru tantari. anul trecut am stat ceva timp la dunare si sint multi tare si m-ar interesa ceva cu pereti din plasa mai degraba sa poti sta seara la aer, ca pentru ploaie trag o folie ceva peste.
SunPhoto     YouTube

marius_vfp

daca stai in cort ziua si epus la soare e belea rau , te coci ca in cuptor , pe sub un copac ar fi ideal ,o ummbrela mare care sa acopere cortul , pentru tantari un afumator aprins alaturi ca si asa suntem obisnuiti cu el ,  si poate un lampion electric afara din cort care sa artaga tantarii ar fi ideal .
cauta spoturi pe led care sa mearga la 12 v cel mai fericit caz.
spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

State

Citat din: gabriel26do din Ianuarie 06, 2014, 06:04:17 PM
stiu, ca am un pic de experienta din anii trecuti. nu neaparat pentru dormit cit si stat ziua, seara si mai mult pentru tantari. anul trecut am stat ceva timp la dunare si sint multi tare si m-ar interesa ceva cu pereti din plasa mai degraba sa poti sta seara la aer, ca pentru ploaie trag o folie ceva peste.

Salut!
Cea mai ieftina solutie este o perdea veche. Se impatureste-ocupa putin spatiu. "Suportul" il faci din 4 craci...
Daca aprinzi si afumatorul...te-ai scos.
In caz de nenorocire cu tantarii(in special la Dunare), baga in afumator o bucata de balega uscata. Vezi ca pute al naibii dar nici tantari nu mai vezi.

gabriel26do

cam asa ceva am avut anul asta si a fost bun. ce am postat mai sus e un site chinezesc care la foarte multe produse nu se adauga vama si transportul este mocca. oricine se poate uita asa informativ si cine stie ...poate iti mai vine cite o idee. numai bine va doresc.
SunPhoto     YouTube

stefan1

 Am citit undeva ca daca pui o ceapa taiata la capul patului nu te mai ataca tantarii. Dar aia de la Dunare sunt mai turbati!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

RazvanTi

aia de dunare poti sa le dai si cu.... aghiazma ca tot te fac ciur =))
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro