Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

Laie

Citat din: im0rtel din Decembrie 09, 2013, 11:35:26 AM
domnule laie ,

Ce am eu sau ce nu am eu este irelevant pentru acest thread asa cum este irelevant cine sunt eu.

Va rog sa atacati subiectul si nu persoana.
Deci daca nu aveti e clar ca santeti irelefant.
Va rog sa ma scusati.
Scrieti fara sa stiti.
Nicolaie laie bucalaie

NiKoN

Poate o stupina ursu (focar de varoa) in apropierea stupinei ne-ar face mai lucizi in aceasta chestiune. Doamne fereste!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

Laie

Citat din: im0rtel din Decembrie 09, 2013, 11:35:26 AM
domnule laie ,

Ce am eu sau ce nu am eu este irelevant pentru acest thread asa cum este irelevant cine sunt eu.

Va rog sa atacati subiectul si nu persoana.
Deci daca nu aveti e clar ca santeti irelefant.
Va rog sa ma scusati.
Scrieti fara sa stiti.
Nicolaie laie bucalaie

Eduard Rotaru

Citat din: NiKoN din Decembrie 09, 2013, 12:00:39 PM
Poate o stupina ursu (focar de varoa) in apropierea stupinei ne-ar face mai lucizi in aceasta chestiune. Doamne fereste!
Relax ca dl Ursu oricum face tratamente cu varachet...partea cu rama claditoare/oarba e doar marketing...

NiKoN

Nu ma asteptam ca dl Ursu sa imi faca aceasta oRoare, ci un ucenic care nu stie cum e cu marketingul apicol.
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

im0rtel

Cainii latra , caravana trece... bine ati venit in romania... apicola.

Laie

Dece face tratamente cu varachet ?
Stupi dansului sant bolnavi ?
Ce boala au ?
Ieu am vazut ieri ca sant mici dat am crezut ca ieste smecher si arata decat ce vrea sa vinda.
Nicolaie laie bucalaie

D006

  Ce albine sa mai vanda ?   =)) =)) =))  nu mai are nici de o ciorba !

D006

Citat din: im0rtel din Decembrie 09, 2013, 11:57:17 AM
Sa semnalezi e bine , in 2 posturi poate 3. Dar uite ca dupa 180 de pagini se repeta

  Acest topic va fi activ cat timp online va posta aberatii pe you-tube . In ziua cand el va inceta cu prostia si acest topic se va stinge de la sine.

  Ion Creanga avea o poveste in care prostii erau bagati in sac si aruncati intr-un rau . Mai tarziu prostii erau adunati in caruta si resturnati la Caracal. In ziua de azi am devenit umanisti si nu mai condamnam prostia....

Eduard Rotaru

Citat din: O`Laie din Decembrie 09, 2013, 12:11:36 PM
Dece face tratamente cu varachet ?
Stupi dansului sant bolnavi ?
Ce boala au ?
Ieu am vazut ieri ca sant mici dat am crezut ca ieste smecher si arata decat ce vrea sa vinda.

Avea la un moment dat un film special in care arata cum face tratamentul cu varachet folosind sertarul de la lada dar l-a sters...uite un film in care se poate observa fitilul ars pe fund (min 28):

1. Apicultura - Prezentarea noului model de Bio Stup - prof. Ursu unui vizitator interesat 1/3

Pai ce sa mai arate...nu ai inteles ca eu i-am furat stupina si numai eu sunt de vina pentru toate insuccesele lui?!!

D006

Un om cate foloseste titulatura de BIO-stup si foloseste varachet este cel mai mare ESCROC si SARLATAN.

Laie

Citat din: dragos2006 din Decembrie 09, 2013, 12:14:42 PM
  Ce albine sa mai vanda ?   =)) =)) =))  nu mai are nici de o ciorba !
Atunci dece tine atatea multe lazi in ploaie ?
Mai bine pune toate albinele decat in 2 si restul le pune in surla si creste boboci de rata in ele la primavara.
Nicolaie laie bucalaie

petru.atudorei

in vara ce a trecut am avut drum in zona unde tine dl profesor stupi. asa la o prima privire din masina, nu cred ca am vazut mai mult de 20 30 de stupi in stupina lui

vranceanul

Se pare ca nu boboci de rata ci 'pinguini', ca astia pun botul repede...... =)) =))
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

im0rtel

#2699
Citat din: dragos2006 din Decembrie 09, 2013, 12:18:23 PM


  Acest topic va fi activ cat timp online va posta aberatii pe you-tube . In ziua cand el va inceta cu prostia si acest topic se va stinge de la sine.

  Ion Creanga avea o poveste in care prostii erau bagati in sac si aruncati intr-un rau . Mai tarziu prostii erau adunati in caruta si resturnati la Caracal. In ziua de azi am devenit umanisti si nu mai condamnam prostia....

Acest thread ar trebui sa fie constructiv si sa rezolve ceva. Tot ce reuseste este sa arate cat de mult se poate arunca cu rahat. Adica pana la infinit.

De aceea acest thread ar trebui sau facut sticky si un administrator sa ii puna filmuletele FARA POSIBILITATE DE COMENTARII sau inchis pe veci!