Despre falsele valori si incompetentii de langa noi

Creat de D006, Decembrie 03, 2014, 10:02:11 PM

« precedentul - următorul »

paul1

L-a gasit mai demult dar a vrut sa atraga subtil atentia ca-i cam lasat in paragina (topicul)! :hi:
Dragoshelu ... sper ca esti bine ! Parca nu mai ai aplombul de altadata ! :hi:

D006

Acest topic a actionat ca o sita pentru mine . Am cernut si am separat grâul de neghina . Chiar daca am dat ocazia la discutii mai neortodoxe am putut vedea valoarea reala a multora. Chiar imi pare bine ca am reusit sa identific exact caracterul mai multor oameni .
  De aici inainte mai vedem de unde sare iepurele !

Ignatov Andrei

Citat din: valter din Ianuarie 28, 2015, 10:44:10 PM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 28, 2015, 09:16:57 PM
Mie unul imi place de Paul , mai calca el in străchini dar e baiat simpatic .

Daca ar fi dragoste, unde s-ar incadra?
Platonica?
Crestina?
Ori pamanteasca...

Cu dragostea pamanteana... mai merge, pentru ca la cea "pamanteasca" se foloseste intens... lopatinul !!! =))
Da, cred ca e... pamanteasca !!! :wink2:

D006

Fratilor e sfarsitul lumii !!!  Azi am gasit ce mai tare intrebare adresata vreo data pe un forum de apicultura :

Citat din: catalin mondialAre cineva numarul de telefon de la ferma Agricost ? a domnului Lucian Buzdugan ?

  Va dati seama , catalin mondial   vrea sa vorbeasca cu directorul general de la IMB !!!

RazvanTi

stai cuminte ca a vorbit... DEGEABA  =)) =))
I-a dat ala cu flit instant da' cica nu se lasa ca se va duce PERSONAL sa stea de vorba... pana la barierele de pe autostrada ca nu o sa il lase aia sa intre  =)) =))
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

D006

#500
Daca vii la targ la Ramnic il pun pe nea Nicu sa-ti povesteasca intalnirea lui cu bosul de insula cand el intra in japca cu stupii acolo.

Pana atunci ultima replica a lui "mondialu"  :
Citat din: catalin mondialM a ajutat un prieten am luat legatura .sincer va spun si dejamagit ei au deja apicultori lor nu vor colaborare



In PLM , eu am fost prima oara  in insula cu stupii in urma cu vreo 25 de ani , cum cred unii hasburici ca pot intra acolo ca la bunica in casa ?

RazvanTi

eu zic ca vin dar mai e pana acolo... is la pat de duminica cu o criza de discopatie si inca nu ma pot ridica  :sad:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

bio

Citat din: RazvanTi din Februarie 14, 2015, 01:31:30 PM
stai cuminte ca a vorbit... DEGEABA  =)) =))
I-a dat ala cu flit instant.....

Razvane,  avem si noi un pacalici  pe aici... =))... care acum vreo 2 ani a vrut sa intre pe balta la izma si a sfirsit prin a face culesul din balta dupa celalalt mal al Dunarii..

Erau la cules de izma ... dar izma era pe celalalt mal al Dunarii ... =)).. la departare de la 2 km in sus...

..pacalici... =))

iulian61

Domnilor vreu sa vin si eu  in IMB. Se poate oare? eu cred ca nu pt ca dupa cate vad nu-i loc pt oricine in acel "paradis"-spuneti-mi ca nu-I asa.... si sunt fericit ca traiesc in Romania,acolo unde avem cu toti sanse egale.....oare?

bio

Iulian... din ce am vazut pe Stuparitul  ......insula mare a Brailei ar fi zona apicola cu "circuit inchis" .

Nu cunosc exact cum sta treaba acolo ... poate exista vreun coleg care are mai multa experienta.

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

.. sa nu fie.. ...FATA MORGANA...

Or avea acolo rapita si floarea soarelui.... alte culesuri.... mai principale..?


paul1

Imi poate deslusi cineva semnificatia noului avatar al lui Dragoshelu ??? :thanks:

romikele

Domnu` s-a sucarit ca nu au fost sterse postarile "jignitoare" la adresa lui din partea lui calmusdaniel si bio, dar uita cate postari mizerabile la adresa altora din partea sa au ramas...
Noi nu stergem postari la comanda, daca autocenzura n-a functionat, consecintele le suporta fiecare dupa merite...

pistol28

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi