Stupina Octav

Creat de octav, Februarie 13, 2012, 12:24:32 PM

« precedentul - următorul »

octav

Pentru mine evident. Este sirop de muguri de brad cu flori de cimbrisor de munte si o planta numita 3 frati patati.
Este si mai bun daca in loc de zahar se foloseste miere. Eu asa am facut doar 3 l si l-am pus in sticle de 0.25l (sunt la lidl pline cu panache). Restul cu zahar.
Anul asta o sa repet procedura insa dupa ce au aflat prietenii de el.... cred ca trebuie cel putin sa dudlez cantitatea.
E si o parte buna aici. Mai multe zile la munte. :)
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos

octav

Va salut,
Stiu ca nu am mai postat de mult pe forum, insa de albinarit nu m-am lasat.

Sa va prezint putin o problema.
Am fost intepat de multe ori de albine, dar de fiecare data cand se intampla in zona capului, ma cuprinde o ameteala care trece in 15-20 min. Asta nu s-a intamplat des pentru ca ma protejez si in general port masca. Insa de data asta s-a gravat subit.(poate de la cele 2-3 pahare de vin baute la masa de pasti?)
Am acum o intrebare.
Am fost intepat de paste de 1 albina. Aceasta intepatura mi-a provocat un soc anafilactic foarte sever. De la spital, dupa ce mi-am revenit mi-au spus sa cumpar Anapen (seringa cu adrenalina) pentru cazurile in care se va mai intampla. Prin farmacii am intrebat si nu am gasit. Are cineva idee cum pot sa fac rost?
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos

dan sebastian

Ai rezolvat cu alergia? Te-au mai înțepat fetele?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

ionelnistor

Citat din: octav din Aprilie 17, 2015, 09:06:28 AM
Va salut,
Stiu ca nu am mai postat de mult pe forum, insa de albinarit nu m-am lasat.

Sa va prezint putin o problema.
Am fost intepat de multe ori de albine, dar de fiecare data cand se intampla in zona capului, ma cuprinde o ameteala care trece in 15-20 min. Asta nu s-a intamplat des pentru ca ma protejez si in general port masca. Insa de data asta s-a gravat subit.(poate de la cele 2-3 pahare de vin baute la masa de pasti?)
Am acum o intrebare.
Am fost intepat de paste de 1 albina. Aceasta intepatura mi-a provocat un soc anafilactic foarte sever. De la spital, dupa ce mi-am revenit mi-au spus sa cumpar Anapen (seringa cu adrenalina) pentru cazurile in care se va mai intampla. Prin farmacii am intrebat si nu am gasit. Are cineva idee cum pot sa fac rost?
Buna seara Octav,
poti achizitiona doar din State, personal am achizitionat  EPIPEN (Adrenaline Auto-Injector 0.3mg) monodoza pentru adulti. Tot din State a cumparat Fumagilina B.
Multa sanatate,
Ionel