O stupina mica

Creat de pngflorin, Octombrie 14, 2007, 04:57:36 PM

« precedentul - următorul »

D006

18.10.2008........26,700 kg.
10.11.2008........25,500 kg.
familie pe 6 rame, medie ca putere, mai avea sambata cam 3 palme de puiet pe 3 fete de rama.

Simi

Apropo de poliestiren am pus si eu la cativa stupi diafragme de poliestiren si unii au inceput sa il mai roada, nu foarte mult dar totusi, oare va afecta cumva activitatea albinelor in perioada ce urmeaza sau in primavara?
P.S. (poliestiren alb - expandat)
Viaţa ne-a fost dată fără să o cerem
şi o vom pierde fără să fim întrebaţi.

D006

Citat din: SimiApropo de poliestiren am pus si eu la cativa stupi diafragme de poliestiren si unii au inceput sa il mai roada, nu foarte mult dar totusi, oare va afecta cumva activitatea albinelor in perioada ce urmeaza sau in primavara?
P.S. (poliestiren alb - expandat)
incerca cu polistiren extrudat, este mult mai tare.
eu il am de vreo luna si ceva si nu la ros.

Simi

Eu ma gandeam sa il las asa cel putin anul acesta ca oricum o sa il schimb ca nu imi place. Daca il las oi gresi?
Viaţa ne-a fost dată fără să o cerem
şi o vom pierde fără să fim întrebaţi.

Simi

Necazul este ca nu am nici o diafragma la stupi si drept vorbind pana acum nu am simtit nevoia de diafragma dar la pregatirea pentru iarna...surpriza, asa am ajuns la poliestiren.
Viaţa ne-a fost dată fără să o cerem
şi o vom pierde fără să fim întrebaţi.

D006

astazi la mine in Odobesti , la ora 7 erau -2 grade, asa ca in mod cert s-a format ghemul de iernat, asa ca lasale in pace, mai mult le faci rau decat bine, daca mai umblii la ei.
insa eu anul trecut in iarna am umblat permanent la ei............ :rotfl:  :rotfl:

gudas valentin

Citat din: SimiEu ma gandeam sa il las asa cel putin anul acesta ca oricum o sa il schimb ca nu imi place. Daca il las oi gresi?
N'ARE NIMIC LASATIL ACOLO IN PRIMAVARA O SA-L SCOATETI TOT DV ,DAR FULGI.
Iar gagicile o sa se comporte ca de obicei.(cu lucrul) =D
Suntem saraci,dar nu suntem prosti.
http://valigudas.sunphoto.ro/Albinute_harnicute_2011

bee_lover

deci 1200 de grame in 22 zile in conditiile in care mai ai puiet. Oare daca nu era puiet cam cat ar fi fost? Mai mult de 800 de grame?

D006

24 de zile.............1200 grame, asta inseamna 50 de grame pe zi.
eu zic ca este bine, astept pareri ............

D006

zbor de curatire
07.02.2009

D006

am pus si ceva faina de soia la urdinis, a luat-o imediat pe toata.