urgent

Creat de janese, Noiembrie 30, 2010, 09:03:30 AM

« precedentul - următorul »

janese

Citat din: tassevasi din Decembrie 05, 2010, 07:42:39 PM
De la 3 purcele treci calea ferata, prin Baltesti pe linga spital , ajungi in Podenii noi , apare un indicator , la st.spre  Matita ,Soimari , Surani , Aricesti-Zeletin  (unde m-am nascut) ,Carbunesti , Gogeasca ,Tirlesti  s.a.d.
Imi face placere ca suntem din " raionul " TELEAJEN ,cum se spunea pina sa avem judete .
  Cind am sa merg pe la rude , ca parinti nu mai am si la casa batrineasca , trec prin comuna domnului  Janese ,in drum spre Ploiesti  , poate ... cinestie  il caut sa-l salut cu respect .
  Dinsu-i tare ,si are multe de spus .
 
  Sanatate si numai bine . :hi: :hi:
ia zi ma...acolo intre tulburea...pacuretzi -varf...dealul bracacei...gornet-cuib...slavu...ash putea sa fac o imperechere de matci controlata????? :hi: :surprised: :uimit:

pharaonu75

Si pe a cui matca vrei sa o imperechezi pe acolo? Nu ti-e frica de trantor?  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tassevasi

 Zona  aceia nu o cunosc bine ,nu stiu cit ati puteasa beneficiati de inperechiere controlata a matcii .
  Eu am plecat din slasa a 7a  la Urlati ,apoi la Ploiesti la scoala ,  dupa  aici in Pitesti cu serviciul , nu am avut atunci ocazia sa merg prin acele  meleaguri  Pacureti , aveam unchi care lucra la sonde acolo ,care au si acum stupi.
Numai bine :hi: :hi:

janese

sunt decat doi...anu amurit shi nu mai are...shi mai e sandu arnautu(petrolist)are doi-trei...altu nu mai e in pacuretzi cu albine...mai e pe slavu unu cu cinci..atat...in rest pe un cerc de cinci km raza...nu mai e niciunu(....am mai zis o data de gandul asta shi unu mi-a zis ca nu pun la socoteala roiurile din padure!...sa nu incepi shi tu cu dastea!!!)

tassevasi

Eu nu vorbesc de cei din Pacureti , ca nu-i cunosc , vorbesc de unchiul meu din Aricesti- Zeletin  care-i la 15 km peste dealuri .  Are si el vre 70 .
Daca stiti treaba asta e bine .
Numai bine :hi:

flavius

Janese, ia zi-mi cate dungi are puradelul pe gat, de la pleazna?  :zzz: :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

pharaonu75

Dungile pe gat se fac mult mai tarziu si sunt de la papucul nevestei!  :rotfl: :rotfl:

Sper sa fie indemanatic si sa nu se loveasca, pentru ca ustura foarte tare!
:rotfl: :rotfl: :roll: asa am auzit...  :roll: :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Astazi am fost pe la tara si am dat jos din pod... o scula de ceva timp nefolosita!

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube