... mama lui de ardelean...

Creat de Florin-braileanul (FlorinI), Decembrie 20, 2010, 10:28:25 PM

« precedentul - următorul »

Florin-braileanul (FlorinI)

fratilor...
puteam sa scriu pe pagina lui personala,...
puteam sa scriu in sectiunea de stupi si rame,...
puteam sa scriu la vanzari,...
sau mai simplu,
puteam sa nu scriu deloc

dar am ales sa scriu aici, ca sa nu se creada ca ii fac lobby (adica sa va influentez deciziile) si sa las las si altora loc de contre sau ... contractii :uimit:

reiau..

fratilor...

ardeleanu-i ardelean!
dar de-l cheama si ioan...
deja e vorba de doua superlative

rezumat:
acum ceva timp in urma, in urma unor postari pe aici prin forumul asta mare, am intrat in corespondenta privata cu ioanardelean55
il cunoasteti? eu nu, si regret acest lucru

in prima faza ne-am contrat in opinii, stupul de lemn al lui si cel de poliuretan al meu
l-am rugat sa imi povesteasca ce si cum e cu rama extinsa pentru magazia de 1/2 si mi-a promis ca o sa imi trimita UN MODEL (un model, in traducere libera, insemnand 1(una) bucata rama)

acum cateva zile mi-a spus ca mi-a trimis coletul postal, dar ca o sa trebuiasca sa ma duc eu la posta ca are peste 15, da, cincisprezece kg  :uimit: :uimit:
am crezut ca vreun batranel ardelean sugubat si atunci era ziua lui de poante

azi am fost la posta
COLET DE !5,5 kg

mai nea ioan, daca spun JOS PALARIA, e prea putin
am primit cu muuuuuullllltttttttt mai mult decat trebuia, de cat ma asteptam sau de cat credeam

am primit x rame 1/2 montate gata
am primit y rame 1/2 de montat
am primit z rame 1/1 de montat
.............
poate nu ati retinut, eu cerusem UNA bucata rama de 1/2 drept model


CALITATE... 10 cu plus
parca erau lucrate pentru el
ingrijite
finisate lux
gaurite
daca va spun ca aveam batute si cuisoarele pentru legat sarma...
INCREDIBIL

si culmea culmilor, cea mai culme
acest OM (cu O mare si M mare), nu numai ca nu mi-a cerut nici un ban pe ramele trimise, dar a platit si transportul
cand am deschis cutioiul, impreuna cu sotia mea... am inteles odata in plus, de ce atunci cand treci carpatii in ardeal, intrii pe alt taram
al omeniei,
al curateniei,
al lucrurilor facute cu simt de raspundere si cu responsabilitate

pachetele facute si ambalate in folie de plastic lipite la cald, nu folie strech ca cea alimetara
intre pachate... o hartiuta impaturita
sotia mea a zambit si a zis: cred ca ti-a dat instructiuni de montare
cand... inauntru, o felicitare simpla de mos craciun, cu mos craciun si doua randuri scrise cu caldura, care ne-a smuls un oftat amandurora

NU AM CUVINTE

DOMNULE ioanardelean55 sa va tina Dumnezeu, inca 100 de ani, sanatos si la punga cat mai gros

LA MULTI ANI!
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

VA MULTUMESC DIN SUFLET TUTUROR

si tacerea e un raspuns...
pana la aceasta ora, 69 de vizualizari si nici un raspuns, o contra....


stima deci pentru ardeal... si ai sai ardeleni
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Pai ce ai fi vrut Florine sa comenteze lumea??? NO COMENT!   Sau jos palaria, vorba romanului! :nod:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

filip

Omul are marfa de calitate,e Ardelean.
Da acum sa nu cereti toti material informativ  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
In rest jos palaria
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

ioanardelean55


Multumesc pentru aprecieri , Florine ! tie nu ti bine ... te doare ceva ? de vrei contre . Uite chiar eu i-ti dau una de nu te vezi  . Vino ma Braileanule la mine de sarbatori sa vezi ce calitae are cel din cotet care acum e congelat , iar miine il scoate nevastami-a si-l baga la cuptor ,...saracu de el ... trece prin atitea . , prima data a fost DISPONIBILIZAT  ( dat afara ,din cotet ) apoi i sa TAIAT  ( capu Florine nu numai 25% ) in curind no sa mai ramina nimic din el ,saracu , .... un pahar de vin din ARDEAL FLORINEEEE  de ti se urca - n cap nu coboara-n jos ca al vostru . Acu sa vad eu ce contre-ti mai trebuie !!!! VOIE BUNA LA TOTI  de SARBATORI  ,SANATATE SI FERICIRE DIN ARDEAL
   LA MULTI   ANI  TUTUROR FORUMISTILOR .

pharaonu75

Citat din: ioanardelean55 din Decembrie 22, 2010, 09:35:13 PM
.... un pahar de vin din ARDEAL FLORINEEEE  de ti se urca - n cap nu coboara-n jos ca al vostru ...

Pai cred ca nu e bine "sa se urce la cap" ci "sa coboare la cap"! :rotfl:
Alegeti singuri la care cap vreti sa mearga vinul! :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea