Video si poze POSTASUL din BUCOVINA

Creat de POSTASUL, August 16, 2011, 05:06:43 PM

« precedentul - următorul »

POSTASUL

vreu sa va prezint si bolidul meu de teren 4X4 in actiune la carat gunoiul de grajd :rotfl: :rotfl:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

pharaonu75

O mandrete de cal!
Si cum animalul (fie si doar dupa aspect) este oglinda stapanului, la tine se vede, inca o data, MANA DE GOSPODAR!
Felicitari! =D> =D>
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

 frumos animal.esti tare postasule !!!!!!!!
ce faci cu penzia mea o mai lalai mult?????  ca mi bat copiii cu linguritele in geam =)) =))
:hi: :hi: :hi:

POSTASUL

Citat din: orbanstefan64 din Septembrie 18, 2011, 06:40:15 PM
frumos animal.esti tare postasule !!!!!!!!
ce faci cu penzia mea o mai lalai mult?????  ca mi bat copiii cu linguritele in geam =)) =))
:hi: :hi: :hi:
multam de  laude  :hi: =)) donu Stefan pensia vo trimit cand imi trimiteti si dv.  un nucleu de inperechere  [nu mam hotarat inca in privinta modelului]  pana atunci copii puteti sai trimiteti la mine . =)) =)) =)) da fara mama lor :rotfl: =)) =)) :hi: :hi: :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

POSTASUL

o zi frumoasa de toamna 25 sept.2011
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

sherifu dan


POSTASUL

dupa cateva zile de vreme rece si ploaie , albinutele astazi au estit la joaca
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

nicomico

Dle Postasu frumoasa gospodarie va felicit se vede mana de gospodar.Pute-ti sa-mi spune-ti de ce asezati aceea scandura rezemata de scandura de zbor?

POSTASUL

#53
majoritatea albinarilor au pusa aceasta scandurica sau orice altceva care ajuta intrun fel albinutele la aterizare atunci cand vin incarcate sau la zborurile care le fac toamna sau primavara, eu o gasesc utila pentruca mare parte din albine cand vin sunt obosite si nu toate nimeresc din prima urdinisul si cad in iarba jos , asa se mai odihnesc dupa care urca pe scandurica spre urdinis , acuma naa fiecare cum vrea nu este obligatoriu sa pui scandurele , de exemplu cei care au zeci sute de stupi nu cred ca au timp si nici nu considera ca ar fii o prioritate aceasta scandurica  :nod: pe viitor ma gandesc sa le pun niste scari rulante , lift ca sa urce in magazii etc. =)) =)) =)) :hi: :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

POSTASUL

si astazi pe seara am efectuat si ultimul tratament cu varaket la albinutele mele, intrun clip veti auzii pe fundalul inregistrarii si clopotele bisericii :wink2:                                     
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Toma Sergiu

Buna seara!
Domnule Postasul apreciez foarte mult videoclipurile dumnivoastre, dar ce nu pot aprecia este ca nu va dati drumul la gura si dece zic asta pentru ca apicultorul incepator invata foarte multe din vorbe, acuma am auzit si eu de vorba aia ( fapte nu vorbe ) dar daca le combinati iese ceva foarte frumos. Ex. Domnul Dragos de la primul video pana la ultimul zice tot ce are de facut in stupina....... Bafta in continuare si multa sanatate (va rog fara suparare acest mesaj)  :hi: :hi: :wink2:

POSTASUL

Citat din: Toma Sergiu din Octombrie 11, 2011, 10:33:25 PM
Buna seara!
Domnule Postasul apreciez foarte mult videoclipurile dumnivoastre, dar ce nu pot aprecia este ca nu va dati drumul la gura si dece zic asta pentru ca apicultorul incepator invata foarte multe din vorbe, acuma am auzit si eu de vorba aia ( fapte nu vorbe ) dar daca le combinati iese ceva foarte frumos. Ex. Domnul Dragos de la primul video pana la ultimul zice tot ce are de facut in stupina....... Bafta in continuare si multa sanatate (va rog fara suparare acest mesaj)  :hi: :hi: :wink2:
ma Sergiu  ai mare dreptate , dar ati promit ca de acum inainte am sa si vorbesc :nod: :nod: :rotfl: :rotfl: :hi: :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Toma Sergiu

Asa domnule Postasu curaj!!!!! Nu musca camera  :D :D :D

nicomico

Dl postas va multumesc de raspuns,partea finala este putin" hazlie" Eu ma gandeam ca pe aceea scandurica in noptile mai reci pot sa urce alte jivine din iarba.Eu de exemplu ma gandesc sa-mi fac stupii fara scandura de zbor ca ale lui dragos. :hi: