Gheorghita Constantin

Creat de gheco, Decembrie 09, 2009, 11:15:38 AM

« precedentul - următorul »

cristi ciuc

Sperăm ca d-nul Gheorghiţă să devină activ pe forum şi de la Bălăneşti-Neamţ.
Îl aşteptăm!

mape 48-petru manea

si eu mi-am pus intrebarea de ce nu mai este activ pe forum
te asteptam d-le Gheorghita

apivasmob

Imbinarile corpurilor lasa de dorit numai in clei si capse nu stiu cat o sa tina(ploi ,zapada , inghet-dezghet etc....) si la 45grade. Fara suparare asta este parerea mea.
Sanatate tuturor apicultorilor

gheco

Sarbatori fericite tuturor cititorilor!
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Citat din: mape 48 din August 29, 2011, 09:25:37 PM
si eu mi-am pus intrebarea de ce nu mai este activ pe forum
te asteptam d-le Gheorghita

Timpul cred ca s-a condensat. Nu mai ajunge si pentru postari.
Am crescut numarul de familii = 35 buc
Am recoltat (acum si vandut) circa 200 kg polen si am construit un uscator de polen.
Am construit nucleele de imperechere pentru sezonul urmator ...
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

mape 48-petru manea

SARBATORI FERICITE!
timpul sa condensat----asa este ---azi e luni-maine e sambata si tot asa ............

gheco

Am avut totusi timp si pentru un purcelus de 6 luni, 90 kg, parlit cu paie a iesit un soric cu gust si fraged.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

POSTASUL

asa este cu paie iese cel mai bine  :bravo:  ai un pic mai mult de muca la parlit  dar gustul soricului nu se compara cu cel parlit la butelie
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

orbanstefan64

saracul ...no apucat revelionul :sad: =)) =))
sa l mincati sanatosi!!!!

puiu


cristifader

Citat din: gheco din Septembrie 29, 2010, 09:46:44 PM
Poze mai multe pe www.gheco.sunphoto.ro
Am ridicat 1 om de 70kg. La cel de 110kg s-a rupt sfoara. Am ridicat si un stup.
Concluziile le voi posta dupa un sezon de exploatare.

Sarbatori Fericite si mult curaj, noroc si sanatate in anul spre care ne indreptam!
Va urmaresc postarile si nu ma incumet decat sa invat. Ma bucur sa am de la cine si va felicit pentru altruismul cu care ne dezvaluiti din taine.

As dori in iarna asta sa ajung sa construiesc si eu un carucior de transportat si ridicat stupii, asa ca sunt tare curios daca dupa anul de exploatare a-ti mai intreprins modificari la el, si daca sunteti multumit cum opereaza. Cum s-a comportat in exploatare?
Si eu caut sa am cele 2 functionalitati majore: sa transporte si sa ridice (pana sa le pot incarca intr-o remorca), si regasesc in modelul Dumneavoastra ceea ce am nevoie.

numai bine,

Cristi  :bzz:

mitrea_tutu

La Multi Ani va spun si eu si sa traiti ca avem nevoie de oameni ca dumneavoastra.Multa Sanatate  si un an mai bun ca cel care trece peste citeva zile.

gheco

Am folosit caruciorul doar pentru schimbarea unor funduri cu altele care se folosesc la colectarea polenului si atunci cand am cantarit  hrana  pentru iarna. Nu imi pare rau ca l-am facut. Va doresc succes. Un dispozitiv care usureaza munca se justifica sa-l avem chiar daca este folosit o singura data in sezon.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

Calin Catalin

La multi ani cu sanatate si bucurii!
:hi:
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

cristifader

Multumim de urari, succese sa avem cu totii in anul care vine!  sa dea Domnul de timp bun, de sanatate sa ne bucuram de ea si de putere de munca... restul se incheaga din cele de dinainte spuse...  La multi ani!  : sampanie: