Lumea apicola a lui romikele

Creat de romikele, Decembrie 06, 2009, 12:39:47 AM

« precedentul - următorul »

romikele

#375
In prima imagine de mai sus, se vede rezultatul neglijentei - catul pus la repezeala, uitat ca lipsesc doua rame in cuib, iar acum ca s-a declansat culesul albinele s-au apucat de prostii  :D

Asa arata o palma de om al muncii  :limba:

pharaonu75

Citat din: romikele din Iunie 28, 2012, 09:49:20 PM
...
Asa arata o palma de om al muncii  :limba:

Si cam ce anume ai muncit cu palma aia? =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Calat pavilion, "urme" de la cazma :P

POSTASUL

Citat din: pharaonu75 din Iunie 28, 2012, 09:55:44 PM
Citat din: romikele din Iunie 28, 2012, 09:49:20 PM
...
Asa arata o palma de om al muncii  :limba:

Si cam ce anume ai muncit cu palma aia? =)) =))
va salut donu Mihai  :hi:  urata batatura !! oare de la ce o fii ??!!! :rotfl:  :hi: de la insarmat rame ...cred...   :nod:   :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

romikele

Am avut ghinionul cand am dus pavilionul pe vatra sa inceapa ploaia. Iarba mare si uda a facut ca manevrele de intoarcere a camionului sa fie foarte complicate datorita derapajului, terenul fiind in usoara panta.
Cum nu se mai putea da inapoi cu tot cu pavilion, iar pozitia in care a ramas, dupa ce l-am indreptat tragand de lateral-spate cu o sufa, pavilionul a ramas inclinat.
Ca sa nu cad din pat  =)) am fost nevoit ulterior, dupa ce soarele a uscat pamantul, care a devenit foarte tare, sa salt cu cricul axele catre rotile din deal si sa sap sub ele, pentru a cala magaoaia...
Problema a fost exact sub roti, unde a trebuit sa fiu atent si sa nu tai cauciucurile, asa ca am batut cu podul palmei in coada la cazma, pana s-au eliberat rotile.
Efectul, se vede  :D
In prima faza, pielea s-a cutat, apoi s-a format basica, acum am scapat de pielea rea si rapanoasa...  :rotfl:

pharaonu75

Citat din: romikele din Iunie 29, 2012, 03:22:47 PM
Am avut ghinionul cand am dus pavilionul pe vatra sa inceapa ploaia. Iarba mare si uda a facut ca manevrele de intoarcere a camionului sa fie foarte complicate datorita derapajului, terenul fiind in usoara panta.
Cum nu se mai putea da inapoi cu tot cu pavilion, iar pozitia in care a ramas, dupa ce l-am indreptat tragand de lateral-spate cu o sufa, pavilionul a ramas inclinat.
Ca sa nu cad din pat  =)) am fost nevoit ulterior, dupa ce soarele a uscat pamantul, care a devenit foarte tare, sa salt cu cricul axele catre rotile din deal si sa sap sub ele, pentru a cala magaoaia...
Problema a fost exact sub roti, unde a trebuit sa fiu atent si sa nu tai cauciucurile, asa ca am batut cu podul palmei in coada la cazma, pana s-au eliberat rotile.
Efectul, se vede  :D
In prima faza, pielea s-a cutat, apoi s-a format basica, acum am scapat de pielea rea si rapanoasa...  :rotfl:


Da, Da!
Si marmota invelea ciocolata in staniol! =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

Citat din: romikele din Iunie 28, 2012, 09:49:20 PM
In prima imagine de mai sus, se vede reyultatul neglijentei - catul pus la repezeala, uitat ca lipsesc doua rame in cuib, iar acum ca s-a declansat culesul albinele s-au apucat de prostii  :D

Asa arata o palma de om al muncii  :limba:
asa arata palma unui om neobisnuit cu munca  ^:)^

romikele

Citat din: mape 48 din Iunie 29, 2012, 10:33:13 PM
...
asa arata palma unui om neobisnuit cu munca  ^:)^
Poate asa se vede de la distanta... nu se vad toate intepaturile, zgarieturile, bataturile, petele de ulei de motor, si alte semne, care nu se capata de la carti de joc sau manevrat hartii  :wink2:
:hi:

POSTASUL

donu Miahai va rog din suflet sa aveti grija cu bataturile din palma !! de ce va spun ;;ptr. prin riscurile meseriei  am intalnit o doamna o data care ma atentionat ca am mainele prea aspre   :rotfl:  deci va rog mare atentie la bataturi  :hi: cu respect ptr dv Postasul  :rotfl:  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

romikele

Nici o grija, le dau cu smirghel sa se subtieze si apoi cu ulei sa se-nmoaie... asa nu mai zgarie  :rotfl:
:hi:

relutu

Mare atentie cu mainile aspre agata firul la chilotei :mad: =))

romikele

Cel mai nou membru al familiei  :P

KTA-APIDORNA - Ski

Sa va traiasca si sa va apere proprietatea,insa atentie la papuci deocamdata :) :bravo:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

pistol28

Citat
Cel mai nou membru al familiei  :P

Sa va traiasca.
Sa manance lapte numai dupa 6 luni.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

orbanstefan64

Citat din: romikele din Iulie 15, 2012, 11:11:57 AM
Cel mai nou membru al familiei  :P
sa creasca mare si sa fie rau ca stapinu  =)) =)) =))
:hi: :hi: :hi: