Banare ???!!!

Creat de tassevasi, Ianuarie 30, 2011, 09:08:41 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi

Treaba urita prin aceasta modalitate .
Cica s,au saturat de intoxicatii, sa,i  mai sature si pe altii !!?
Numai bine  Mariane  :hi: :hi:

marian sima

Atunci cind un om greseste ii explici unde a gresit ,dar ei nu au adus explicatii ci au venit cu minciuni pe care eu unul le-am aratat in fata.Si a fost enervant pentru ei sa le spun eu ca minte.Faptul ca spun ca am fost banat pentru--- este destul de clar.

tassevasi

Trebue sa te linistesti Mariane , ai sa depasesti aceasta mica frustrare ,eu te inteleg  f  bine , esti tinar , ai multa energie  si perspective ,ce altora nu le place ,probabil trb mai mult sa citesti ,decit sa vorbesti .
  Numai bine  :hi: :hi:

D006

 Sa facel o analiza obiectiva !
  definitia din dex :   MODERATÓR, -OÁRE, moderatori, -oare, s. m. și f., s. n., adj. 1. S. m. și f., adj. (Element) care moderează, ponderează, frânează, potolește. 2. Persoană care conduce o dezbatere, de obicei, publică, o masă rotundă, o emisiune cu mai mulți participanți. 3. S. n. Dispozitiv de reglare a vitezei de mișcare a unui mecanism. 4. S. n. Substanță folosită pentru încetinirea mișcării neutronilor. – Din fr. modérateur, lat. moderator, it. moderatore.



  Deci moderatorul are rol in a  pondera , aplana unele situatii , evenimente , discutii , etc. Numai ca unii actuali si fosti moderatori de pe stuparitul in loc sa faca ce trebuie ei mai mult pun paie pe foc. Daca atunci cand Marian Sima a deschis subiectul cu pricina era lasat in pace si nu interveneau moderatorii sa-l intarate subiectul se stingea de la sine fara mare tam-tam
  La fel si incazul prisacaru , in loc sa-l lase sa-si verse naduful pe admin . intra baietii si toarna gaz pe foc . CI a ajuns pana acolo incat isi da cu parerea despre activitatea mea profesionala fara macar sa ma cunoasca ! CI-ule e jenanta atitudinea ta ! te descalifici total prin propriile postari , nu zic mai multe deoarece nu-mi place sa lovesc in oamneni cazuti !

marian sima

De dimineata m-au sunat doi apicultori din Giurgiu care sint membri pe stuparitul,spunindumi sa nu fiu suparat,mai tirziu mau sunat alti apicultori din tara,oameni nu pot sa-si spuna parerea de teama sa nu fie banati,un membru de acolo (NICU)punea intrebarea de ce majoritatea de acolo stau pe ascuns si nu scriu,raspunsul este:Libertatea de exprimare este ingradita,nu trebuie sa ai alte idei si alte principii,decit sa preamaresti pe inaltimile lor  ,mai ales pe pupumea,care este la o inaltime foarte mare ,aerul este foarte rarefiat la inaltimea la care se afla el.Se pare ca ii dauneaza ,daca ar cobori putin mai jos ar judeca mai bine. .............Uitasem care aveti conturi pe acolo aveti grija ce spuneti pe aici ,nu de alta dar s-ar putea sa fiti banati acolo.

D006

  Baiat , cand eu postam pe stuparitul voi nici nu stiati de existenta lui . Nu uita ce eu am fost banat acolo pe 100 de ani dar dupa un  an un nene mi-a facut cont acolo iar dupa cateva luni de activare moderatorii au inceput sa ma provoace numa, numa , sar la gatul lor . Numai ca eu plictisit fiind de talentele lor i-am tratat cu flit si astfel in ziua de azi postez pe un forum unde ma simt ca in familie iar acolo intru pentru a ma distra . Cum apare vreo informatie buna imediat genialul Ionita sau experimentatul Gica au grija sa strice subiectul . Dar e frumos sa citesti postarilor cretinilor infantili care au acaparat forumul dar au marea calitate de a fi slugi credincioase sefilor de acolo.
  Noi avem avantajul ca ne putem distra de minune chiar daca a disparut Vacanta Mare de pe micul ecran acum avem pe monitor pe Mircea cel Mare &co.

valter

Constat intamplator ca sunt pe doua forumuri...care muncesc.
Nu m-as putea dezice de cea ce am fost si de ceia ce vor baga in groapa(adica pe mine-nimic legat de forumuri).
Usor la deal ,cu boii mici .
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

tassevasi


"" .Uitasem care aveti conturi pe acolo aveti grija ce spuneti pe aici ,nu de alta dar s-ar putea sa fiti banati acolo.""
 
  Cred ca nu se complica cu asa ceva , pt ca sunt oameni destul de seriosi si acolo .
  Cu multa placere citesc  , mai si inteb , ca doar suntem oameni ........ cu mult discenamint .
    Sanatate si numai bine  :hi: :hi:

D006

  Exemplu care intareste ce spuneam eu mai sus :


Astazi 18:33:43   
E-mail   Raportati | Citati
ADITZU
Online
apicultor
Mesaj Privat

Din: Videle , Teleorman
Inregistrat: 16-06-2009
Postari: 408
ai bre nea gica uite si mata cum pui paie pe foc....

marian sima

#9
Citat din: tassevasi din Ianuarie 31, 2011, 07:33:33 PM

"" .Uitasem care aveti conturi pe acolo aveti grija ce spuneti pe aici ,nu de alta dar s-ar putea sa fiti banati acolo.""
 
  Cred ca nu se complica cu asa ceva , pt ca sunt oameni destul de seriosi si acolo .
  Cu multa placere citesc  , mai si inteb , ca doar suntem oameni ........ cu mult discenamint .
    Sanatate si numai bine  :hi: :hi:
Eu nu am zis ca nu sint si oameni seriosi acolo,dar cit de seriosi sint moderatori care au clone ,moderatori si alti care te birfesc pe club stuparitul fara ca sa vezi si fara ca sa poti sa intervii,mie mi-a spus cineva ce discutau distinsi de mine,aici poate oricine sa citeasca ,chiar si pupumea are cont deci poate sa intervina ,dar ce poti sa faci atunci cind esti vorbit pe la spate si nu poti sa intervii pentru a te apara cum se numeste acest lucru?E cinstit?Daca va raspunde la toate intrebarile intrebati cine este supermoderatorul,sint curios cite raspunsuri o sa primiti.................................Uitasem ,daca sint cinstiti de ce nu i-mi permite sa ma deloghez.

D006

  Fratele meu pe la mine in zona e o vorba : "mi se rupe p...la"" de ce discuta ei , de ce club au ei , de ce supermoderator au ei !
  Hai sa strangem randurile aici si sa incercam sa lucram putin la mentalitate si la comunicare ! Acestea sunt probleme adevarate ! nu ce barfesc altii !

tassevasi

 
" Hai sa strangem randurile aici si sa incercam sa lucram putin la mentalitate si la comunicare ! "

  Cita dreptate  are Dragos .
  Numai bine  :hi:

D006

  Si sa mai spuneti ca nu exista Dumnezeu !  Cineva i-a furat jucaria lui Cristian Ionita ! e vorba de masina ARO   =)) =)) =)) =)) =)) as  fi dat oricat sa-i vad fata cand a vazut ca a ramas fara jucarie...

pharaonu75

Nu este bine sa te bucuri de raul altuia!
Sper sa isi gaseasca masina in cele din urma!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

stupar

Demonteaza si duce la fier vechi :hi: