centrifuga

Creat de maximus, Noiembrie 30, 2007, 03:01:37 AM

« precedentul - următorul »

pedro

masina de descapacit ,ce pret are

poti pune cateva poze?

film cu functionarea masinii de descapacit? :hi:
In fiecare an trecem nepasatori prin ziua mortii noastre!

balanescuadrian

o lista de preturi?

la targ la Bucuresti ati fost? daca da  unde aveati standul? :hi:

care este diferenta intre o centrifuga cu motor alimentat de acumulator si cel alimentat de generator?..care este mai viabil?

mezenguz

Diferenta dintre acumulator su generator este ca nu trebuie generator cu un acumulator de masina se poate lucra 3 zile la centrifuga .
Lista de preturi la storcatoare este putin mai sus .

balanescuadrian

Citat din: mezenguz din Septembrie 22, 2010, 07:04:22 PM
Diferenta dintre acumulator su generator este ca nu trebuie generator cu un acumulator de masina se poate lucra 3 zile la centrifuga .
Lista de preturi la storcatoare este putin mai sus .
va rog sa imi trimiteti o lista cu preturile ptr centrifugi si tavile de descapacit la adresa : balanescuadrian @yahoo.com (fara spatiu inainte de @)...nu vad lista de preturi!

centrifugile pe acumulator au un motor mai mic fata de cele alimentate la generator! nu este si diferenta de putere intre cele 2 motoare?
ce tip de acumulator este cel mai bun?

pharaonu75

parca astea erau preturile mai sus:

Centrifuga 6 rame dadant reversibila automata 1000 Eu.
Cenrtifuga 8 rame dadant reversibila automata 1100Eu.
Centrifuga 3 rame 400 Eu 4 rame 500 Eu

:hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cocobeny

Am o centrifuga din lemn, si v-as intreba: cu ce sa impregnez  lemnul sa fie cit mai ecologic si sa nu afecteze mierea, am vazut pe alt site o reteta ce contine:ulei,ceara si putin propolis, sa fie bine asa sau sint acuma lacuri pe baza de apa, zise ecologice, astea oare nu sant bune, care stiti rog sa imi confirmati ce este mai bun, lemnul este nou nu a fost dat cu nimic si nici miere nu a fost pe el. :roll:
Cine nu munceste la tinerete, n-are la batranete.


bucovineanu

Citat din: cocobeny din Noiembrie 14, 2010, 08:40:22 PM
Am o centrifuga din lemn, si v-as intreba: cu ce sa impregnez  lemnul sa fie cit mai ecologic si sa nu afecteze mierea, am vazut pe alt site o reteta ce contine:ulei,ceara si putin propolis, sa fie bine asa sau sint acuma lacuri pe baza de apa, zise ecologice, astea oare nu sant bune, care stiti rog sa imi confirmati ce este mai bun, lemnul este nou nu a fost dat cu nimic si nici miere nu a fost pe el. :roll:
De ce ar trebui vopsita in interior centrifuga? Lemnul este un material natural.

albinasebes

puteti pune poze cu centrifuga pe 4 rame, de 500 E? si interior
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: marius din Noiembrie 30, 2007, 10:22:14 PM
centrifuga pe 4 rame 1/1sau 20  1/2 ce ziceti va intereseaza pret 1800 ron

te rog poza mai mare
si alta amanunte
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: bio din Decembrie 03, 2007, 03:52:19 AM
Eu am o centrifuga de 4 rame 1/1 tangential...si are si cos pt 24 de rame de 1/2...in curind si poze...

ai cam ramas dator cu pozelee...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

orbanstefan64

te salut florine
daca te intereseaza centrifuge vezi la nektarking

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: mezenguz din Septembrie 05, 2010, 09:44:32 AM
Scuze pt intirziere topitorul de ceara costa 650eu.
mai pun niste poze cu comanda de centrifuga si niste bancuri de descapacit.

bancuri de descapacit si pentru pastoral? adica mai mici..
rog poze si preturi, inclusiv variante centrifugi rog pe

[email protected]
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

silviubuciuman

#43
Citat din: micutomi din August 22, 2010, 09:26:15 AM
sunt incepator in domeniul apiculturii si doresc sa imi achizitionez, de inceput,  o centrifuga la mana a doua. As fi recunoscator daca cineva mi-ar da informatii despre vanzarea unei astfel de centrifugi in zona Salaj
salut sint din baia mare si pot sa va spun ca  eu  am o asemenea centrifuga dar din tabla galvanizata dar buna

Alutus

Citat din: mezenguz din August 29, 2010, 11:45:41 AM
Centrifuga 6 rame dadant reversibila automata 1000 Eu.
Cenrtifuga 8 rame dadant reversibila automata 1100Eu.
Centrifuga 3 rame 400 Eu 4 rame 500 Eu
Care este firma producatoare? Din ce localitate sunteti? Ce model , dintre cele prezentate, folositi? puteti raspunde pe MP. As dori sa vad una in functiune..
Sa nu uiti Darie!