Asociatia Apicultorilor Profesionisti "Albina Ramniceana" Rm. Sarat

Creat de PuisoruApis, Decembrie 15, 2011, 04:14:17 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Asteptand noul an, langa ce-a ramas din darurile din pom  :razz:

romikele

Bunatatile sunt create de maestrul in carmangerie, dl. Cornel (relatii la 0742.147.389  :wink2: ).


LA MULȚI ANI !!!

APIS PARASCHIV


filip

Citat din: romikele din Decembrie 31, 2016, 10:02:06 PM
Bunatatile sunt create de maestrul in carmangerie, dl. Cornel (relatii la 0742.147.389  :wink2: ).


LA MULȚI ANI !!!
Reclama pe ANUNTURI APICOLE.
Aici se mai uita si pofticiosii!
La multi ani! :bzz: %%- :bzz:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

romikele


undragutz

Citat din: tinumaftei din Decembrie 31, 2016, 03:03:43 PM
Câtă vreme am albinele mele, adică am capitalul meu și nu sint angajat la o firmă sau altă organizație că apicultor, de ce ar trebui să mă înscriu intr-un sindicat?
Sindicatul este pentru pălmași, adică cei care robotesc la stupii altora.
Poate îmi trimit paznicul să se înscrie, că lucrează și apicultor cu jumătate de normă!

Sindicatul nu este pentru palmasi.
Sindicatul este pentru patronii din apicultura.

Parca la organizatii mai scrie ceva si de alt sindicat.
De ce se mai face alt sindicat ?
Celalalt nu este bun ?
Sau daca avem sute de asociatii apicole sa facem si citeva sindicate ca suntem multi si sa nu stea lumea inghesuita .

filip

Sindicatul e pentru cei care daca nu li se da,apicultura nu-i rentabila.
Acestia sunt ASISTATII de LUX ai Romaniei.
Inmultim haotic,avem albina "furajera" care fara sac da coltul.
In cazul asta acei apicultori simt nevoia ca cineva sa ceara tot timpul in nume lor.
Sindicatul nu-i pentru apicultorul simplu.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

APIS PARASCHIV


viorel55

Citat din: apispuisoru din Decembrie 31, 2016, 01:23:04 PM
Prietenii raman si in zile de sarbatoare, nu numai de lucru.
Acum suntem inpreuna la sediul asociatiei sa intampinam noul an, cu un pahar de vin si proiecte de viitor.
Aparentele insela, nu va lasati pacaliti !  :razz:

Totodata asa cum am promis tuturor apicultorilor la intalnirea de la Craiova si pe youtube, va anunt ca in data de 04.01.2017 orele 07.30 in sala mare a restaurantului Rustic din Rm. Sarat, jud. Buzau, va avea loc adunarea de constituire a SINDICATULUI APICULTORILOR DIN ROMANIA  (S.A.R.) unde vor participa peste 100 de apicultori din toata tara. Deja avem 9 propuneri confirmate ca presedinti de filiale judetene, care vor fi de drept vicepresedinti in Comitetul Executiv al S.A.R.
La aceasta adunare vor fi prezenti resedintele Federatiei AGROSTAR, dl. Stefan Nicolae si secretarul general al Blocului National Sindical, dl. Horatiu Raicu, garanti ai constituirii acestui sindicat APICOL.

Cei care doresc binele apiculturii (cei care beau apa calda pe camp, au mainile pline de ceara si propolis, cisme in picioare si pentru care mierea este uneori amara) sunt asteptati la data si locatia mai sus mentionate, pentru a ne uni eforturile intr-o mare familie, transparenta, corecta si profesionista.

Asteptam propuneri de presedinti de filiala a S.A.R. din fiecare judet, pentru orice relatie sunati la tel. 0742.147.389.

Cu consideratie, Danut Puisoru, presedinte AAPAR.

La multi ani 2017 !!!



Sindicatul Național Apicol - Filiala Buzău
« : Decembrie 16, 2013, 08:32:21 p.m. »
Citat
Data de 15 decembrie 2013 va ramane in istorie ca data in care oficial a luat fiinta filiala Buzau a SAN.

Vad ca aveati un sindicat !  Mai  va  faceti  unul ??
As venii si eu dar  la ora 07,30  este prea  de dimineata.

romikele

Citat din: viorel55 din Ianuarie 01, 2017, 07:09:03 PM
« : Decembrie 16, 2013, 08:32:21 p.m. »
Citat
Data de 15 decembrie 2013 va ramane in istorie ca data in care oficial a luat fiinta filiala Buzau a SAN.

Vad ca aveati un sindicat !  Mai  va  faceti  unul ??
As venii si eu dar  la ora 07,30  este prea  de dimineata.
ROMAPIS-ul nu le stie pe toate!
Buzaul nu e ROMANIA  :wink2:
S.A.R. = Sindicatul Apicultorilor din Romania.... dar federatia Dobrescu e din alta tara, asa ca... hai la sedinta de constituire!  :yes:

APIS PARASCHIV

 IMI PARE RAU CA NU POT AJUNGE PE 4 IANUARIE LA INFIINTAREA SINDICATULUI

bucovineanu

Nu inteleg ce poate realiza un sindicat pentru apicultori in plus fata de ce realizeaza o asociatie. Eu stiu ca un sindicat apara interesele muncitorilor in fata patronilor. Ori apicultorii sunt in cele mai multe cazuri si patroni si muncitori. De asociatii si chiar sindicate nu ducem lipsa, ba chiar este o adevarata inflatie.

filip

Citat din: bucovineanu din Ianuarie 01, 2017, 10:22:02 PM
Nu inteleg ce poate realiza un sindicat pentru apicultori in plus fata de ce realizeaza o asociatie. Eu stiu ca un sindicat apara interesele muncitorilor in fata patronilor. Ori apicultorii sunt in cele mai multe cazuri si patroni si muncitori. De asociatii si chiar sindicate nu ducem lipsa, ba chiar este o adevarata inflatie.
Avem peste 300 de Asociatii, Cooperative,Federatii,Sindicate si apicultura merge din ce in ce mai rau.
Copilul cu multe moase ramane cu buricul netatat.
Daca nu ar fi ceva de ciugulit nu s*ar mai inghesuii cu tot felul de artificii.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

tinumaftei

Citat din: bucovineanu din Ianuarie 01, 2017, 10:22:02 PM
Nu inteleg ce poate realiza un sindicat pentru apicultori in plus fata de ce realizeaza o asociatie. Eu stiu ca un sindicat apara interesele muncitorilor in fata patronilor. Ori apicultorii sunt in cele mai multe cazuri si patroni si muncitori. De asociatii si chiar sindicate nu ducem lipsa, ba chiar este o adevarata inflatie.
Foarte corect!!
De fapt se vor întâlni niste persoane care vor avea libertatea de a se autointitulat: președinte, respectiv vicepreședinți!!
Va pleca cineva de acolo fără funcție?
Marea majoritate a apicultorilor nu îndeplinesc condițiile pentru a se afilia la un sindicat, nefiind angajați în apicultură cu contract de muncă..

Bătrânul

Citat din: romikele din Decembrie 31, 2016, 10:02:06 PM
Bunatatile sunt create de maestrul in carmangerie, dl. Cornel (relatii la 0742.147.389  :wink2: ).


LA MULȚI ANI !!!
A fost si PESTE PAJIT ca la prima intilnire la Puisoru ???? Asa peste BUUN nu am mai mincat ! La multi ani Ramnicenilori !!! :thanks: :thanks: :thanks: