Grădina de lângă casă - colţişor de rai.

Creat de romikele, Septembrie 18, 2011, 08:11:12 AM

« precedentul - următorul »

milu56

Nu demult am reusit sa obtin un teren cu rozmarin (ROMERO) e o planta cu flori albastre de unde se obtine mierea care este mai de valoare in aceasta zona,urmeaza sa amenazez o terasa pentru o stupina pentruca incurand o sa infloreasca aceste plante unde vreau sa instalez o cabana apicola in asafel ca sa pot zice ca e gradina natural de langa casa.

mape 48-petru manea

ultimele roade culese din gradina

cristian87

Citat din: orbanstefan64 din Octombrie 06, 2011, 07:25:09 AM
nu i chiar gradina :wink2:

pentru cine cunoaste Sighisoara stie ca esti aproape latifundiar.
la ce inghesuiala e in orasul vechi
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

POSTASUL

Citat din: mape 48 din Octombrie 23, 2011, 12:54:36 PM
ultimele roade culese din gradina
nea Petrica trimitemi si mie niste pere sau macar niste zeama de pere =)) =))[ce tuica buna iese :nod:] :hi: :hi: :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

orbanstefan64


POSTASUL

Citat din: orbanstefan64 din Octombrie 23, 2011, 04:07:28 PM
nea Petrica trimite i 1 l ca sa guste  =)) =)) =))
=)) =))am mers la unu si fierbea tuica si mi zice , hai ia un paharel si spunemi cum ti se pare , eu- ba lasama ca azi nu beau  am treaba , nici in colo nici incoa imi pune un paharel , -na cum e?? pai de la un paharel asa mic ce pot cunoaste ,nu pot sati zic cum este :rotfl: :rotfl: :rotflsi uite asa sa intins gustatul pana seara tarziu , la plecare ma intreaba -ma Petre , acuma zii cum e tuica ,-pai mai fratele meu pai ce poti sa ceri la un om bine incalzit , lasa ca vin si maine  si toi zice cum e tuica =)) =))
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

mape 48-petru manea

Citat din: POSTASUL din Octombrie 23, 2011, 05:44:15 PM
Citat din: orbanstefan64 din Octombrie 23, 2011, 04:07:28 PM
nea Petrica trimite i 1 l ca sa guste  =)) =)) =))
=)) =))am mers la unu si fierbea tuica si mi zice , hai ia un paharel si spunemi cum ti se pare , eu- ba lasama ca azi nu beau  am treaba , nici in colo nici incoa imi pune un paharel , -na cum e?? pai de la un paharel asa mic ce pot cunoaste ,nu pot sati zic cum este :rotfl: :rotfl: :rotflsi uite asa sa intins gustatul pana seara tarziu , la plecare ma intreaba -ma Petre , acuma zii cum e tuica ,-pai mai fratele meu pai ce poti sa ceri la un om bine incalzit , lasa ca vin si maine  si toi zice cum e tuica =)) =))
bine ca stiu cu cine am de aface-----dupa ce gusti 1 l o sa zici ca mai vrei 1 l ca sa-i prinzi gustul =)) =)) =))

teinegru64

batrane la anu ,.pe timpu asta vei avea asa ceva.

marian sima


marian sima


marian sima

Si astea sint bune la aceasta data.

marian sima

x

marian sima

Fragi sint foarte buni pentru cei mici ,produc din mai pina da zapada ,se inmultesc prin seminte si prin divizarea tufei,nu emit stoloni.

marian sima


marian sima

Mosmon pus de anul trecut de la Indagra.