Linux in cadrul unor emisiuni tv

Creat de Kov iulian, Iunie 28, 2013, 02:41:12 PM

« precedentul - următorul »

oroles

Depinde de varianta. De exemplu Zorin OS 9 are mari probleme pe laptopul meu in ceea ce priveste partea grafica. Am folosit Mint timp de un an si acum am revenit la Windows 8.1 pe care il am cu licenta. Windows-ul e net superior oricarui distro de Linux si imi asum raspunderea cand spun asta. :D Am mari probleme in folosirea imprimantei sub Linux. Nu  se poate sa fii nevoit sa astepti 2 minute din momentul in care ai dat comanda si pana cand pleaca imprimanta.   


Cred ca trebuie sa curat si eu coolerul la laptopul meu deoarece cam scoate sunete enervante.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Un linux customizat corect este net superior oricarei versiuni de windows si imi asum de asemeni afirmatia, mai ales ca fac parte din marea echipa de voluntari care contribuie la dezvoltarea versiunii de windows 10 technical preview care se apropie de varianta finala.

Exista suficient hardware pe piata care are suport pentru linux, iar in lipsa exista virtualizarea.
Asa am patit si eu cu a mea Konica Minolta Bizhub 190f, dar pe un windows 7 in VirtualBox merge excelent.